گفتمان

نظرات خوب بچه های تیم درمرد تمرینات روز یکشنبه 95.4.1

دسته ها: گفتمان
کلمات کلیدی:
چاپ

مدیر گفتمان سایتمدیر گفتمان سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر گفتمان سایت

23 نظر در مطلب "نظرات خوب بچه های تیم درمرد تمرینات روز یکشنبه 95.4.1" ثبت شده است

avisa

1396/05/01 10:44 ب.ظ

اطلاعات عمومي در مورد شنا

شنا در سال 1325 عضو رسمي فدراسيون جهاني شنا (فينا) گرديد.

شنا از جمله ورزشهاي مورد توجه همگان بوده و ماهيت آن به نحوي است که موجب ايجاد حالت استراحت در عضلات و مغز مي گردد. آموزش شنا براي همه افراد در هر سني واجب به نظر مي رسد، زيرا به کمک آن انسان مي تواند در مواقع ضروري خود را از غرق شدن در آب نجات دهد.

هدف اصلي شنا، طي مسافتي در داخل آب است که بوسيله حرکت منظم دست و پا و بدن انجام مي شود و عمدتا" در استخرها و يا درياچه ها صورت مي گيرد. از شنا هاي تخصصي مي توان کرال سينه، کرال پشت ، شناي قورباغه و شناي پروانه را نام برد. کليه رشته هاي شنا در دو قسمت مردان و زنان به شرح زير انجام مي شود در مسابقات شناي آزاد قورباغه و پروانه، مسابقه با شيرجه شناگر شروع مي شود ليکن در مسابقات شناي کرال پشت ، شناگر ابتدا بايد در داخل آب قرار گيرد و سپس با شنيدن صداي استارت ، با فشار پاها به ديوار استخر مسابقه را آغاز نمايد. هر يک از فعاليتهاي مربوط به ورزشهاي آبي داخل استخر ، بر اساس ويژگيهاي خاص مستلزم مشخصات و ابعاد و اندازه هايي به شرح زير مي باشد :

- استخرهاي آموزشي خردسالان: اين استخرها داراي عمق حد اکثر 90 سانتيمتر ، عرض 7 متر و طول 6/16 يا 20 متر مي باشد. براي ورود به اين استخر پيش بيني پله با عرض حد اقل 7 متر براي کودکان مبتدي توصيه مي شود . ايجاد دو خط شنا در طول استخر با علايم راهنما کمک موثري در پيشرفت روند آموزشي خواهد داشت . همچنين پيش بيني حاشيه اي به عرض 2 متر با کف سازي مناسب و غير لغزنده در دور استخر امکان نرمش و آمادگي جسماني شناگران خردسال و همچنين آموزشهاي نظري براي آنها را فراهم خواهد ساخت. ضمنا" حاشيه استخر امکان کنترل و نظارت مربيان بر شناي خردسالان را در داخل آب تسهيل خواهد کرد.

- استخر شناي تفريحي: استخر تفريحي تابع ضوابط و معيار هاي خاصي بجز ميزان عمق آب مي باشد. از اين رو استخر هاي تفريحي در شکلهاي مختلف با تجهيزات وسايل تفريحي گوناگون طراحي و احداث مي شود . در چنين استخرهايي بخش بزرگي از سطح آب ( تا 80 درصد ) کمتر از 7/1 متر عمق دارد . ناحيه عميق در اين نوع استخرها مناسب نصب تخته هاي شيرجه کوتاه ( حد اکثر تا 1 متر ) و نصب وسايل بازي مانند انواع سرسره نصب موج افکن هاي مکانيکي و ورزش غواصي مي باشد. کف استخرهاي تفريحي بايد داراي شيب ملايم باشد و از 7 درصد تجاوز نکند.

پيش بيني سکويي به عرض حد اقل 2 متر در حاشيه استخر هاي سرپوشيده و 4 متر در حاشيه استخر هاي سر باز براي استراحت شناگران و نظارت ناجيان ضروري مي باشد.

- استخرهاي شناي حرفه اي و مسابقات: مقررات و ضوابط حاکم بر استخر هايي که براي انجام مسابقات در نظر گرفته مي شود به گونه اي است که استفاده از اين گونه استخر ها براي ساير ورزشهاي آبي کمتر امکان پذير است . با توجه به فواصل استاندارد و رسمي در مسابقات شنا ، طول استخر بايد مضربي از 100 باشد که طول 50 متر براي برگزاري مسابقات ترجيح داده شده است .

استخرهاي مورد نياز براي مقاصد تمريني و يا انجام مسابقات غير رسمي ممکن است داراي طولي برابر با طول 33/33 متر ، 25 متر ، 20 متر و حتي 16 متر و دوسوم متر در نظر گرفته مي شود. عرض استخر هاي مسابقه با توجه به تعداد خطوط شنا تعيين مي شود. عرض خطوط شنا براي مسابقات داخلي 2 متر و براي مسابقات بين المللي تا 5/2 متر پيش بيني مي شود . خطوط شناي کناري با فاصله نيم متر از لبه استخر در نظر گرفته مي شود ، به گونه اي که براي يک استخر 6 خطي 13 متر مورد نياز است . استخر هاي کمتر از 6 خط براي مقاصد تمريني بکار مي رود و در اين نوع استخر ها فاصله خطوط شناي کناري از لبه استخر به 25 سانتيمتر کاهش مي يابد که در اين صورت استخر 4 خطي داراي 5/8 متر عرض و استخر 5 خطي داراي 5/10 متر عرض خواهد بود. استخرهاي ويژه مسابقات رسمي و بين المللي داراي 50 متر طول با 8 خط شنا هر يک به عرض 5/2 متر مي باشد که با احتساب دو فاصله نيم متري از لبه کناري استخر ، ابعاد کلي به 21 × 50 خواهد رسيد.عمق استخرهاي مسابقه در کمترين محل 3/1 و يا حد اقل 17/1 متر مي باشد . براي کارايي بيشتر استخر ، عمق 22/1 متر توصيه مي شود.

- استخرهاي چند منظوره : با در نظر گرفتن تمهيداتي در مقاطع استخر هاي مسابقه اي و تمريني امکان برگزاري ساير ورزشهاي آبي تا حدود زيادي فراهم مي شود . به گونه اي که رعايت عمق و شيب مجاز در کف استخر ها و بهره گيري از تقسيم کننده هاي شناور ، قابليت بسيار خوبي براي افزايش کارايي و تبديل آن به استخر هاي چند منظوره به وجود خواهد آمد.

- شناي گروهي و نمايشي: شناي گروهي که بصورت نمايشي برگزار مي شود يکي از رشته هاي نوين و موفق در ورزشهاي آبي است که طرفداران زيادي در بين جوانان دارد . اين ورزش دسته جمعي نياز به عمق حد اقل 7/2 متر و سطح آبي معادل 10 × 8 متر دارد که به تناسب افزايش تعدادشناگران، مساحت بيشتري مورد نياز خواهد بود. در بازيهاي المپيک ، نمايش اين رشته ورزشي در استخر هاي 50 متري برگزار مي گردد. بهترين محل براي تماشاي مسابقات و نمايش هاي آبي استفاده از طرفين استخر مي باشد . در استخر هاي روباز محل قرا گيري تماشاچيان بايد داراي سايه بان بوده يا در جهت مناسبي نسبت به نور خورشيد ساخته شود.

*******


ترانه طاهری

1396/05/01 10:44 ب.ظ

سلام ما امروز ورزش کردیم بعد 200 وارم رفتیم


avisa

1396/05/01 10:51 ب.ظ

آشنایی با رشته ها و مواد مختلف شنا

در کلیه مسابقات رسمی و بین المللی ۴ نوع با استیل های زیر مورد استفاده قرار می گیرد: ۱- شنای آزاد ( هر نوع شنایی می تواند باشد بجز کرال پشت – قورباغه – پروانه ) ۲- کرال پشت ۳- شنای قورباغه ۴-...

در کليه مسابقات رسمي و بين المللي ۴ نوع با استيل هاي زير مورد استفاده قرار مي گيرد:

۱- شناي آزاد ( هر نوع شنايي مي تواند باشد بجز کرال پشت – قورباغه – پروانه )

۲- کرال پشت

۳- شناي قورباغه

۴- شناي پروانه

اين چهار شنا از رده هاي مختلف سني با متراژهاي مختلف بر گزار مي شود ، در بر گزاري مسابقات رسمي سه رده سني وجود دارد:

نوجوانان در سنين : زير ده سال – ۱۱ و ۱۲ سال – ۱۳ و ۱۴ سال

جوانان در سنين : ۱۵ و ۱۶ و ۱۷ سال

بزرگسال (عموم) در سنين: ۱۸ به بالا

علاوه بر مسابقات انفرادي مسابقاتي نيز بصورت امدادي ( ۴ نفره ) مختلط – آزاد بر گزار مي شود در مسابقات امدادي ( مختلط امدادي ) حتما بايد از ۴ شناگر استفاده شود که نفر اول آن کرال پشت – نفر دوم قورباغه و شناگر سوم پروانه و آخرين شناگر شناي آزاد انجام دهد . در شناي مختلط انفرادي يک شناگر که شناي اول آن پروانه شناي دوم آن پشت و دو شناي آخر قورباغه و آزاد مي باشد.

مواد مسابقه دو سال :

۵۰ متر آزاد – ۵۰ متر قورباغه – ۵۰ متر پشت – ۵۰ متر پروانه – ۵۰*۴ آزاد انفرادي و تيمي

مواد مسابقه ۱۱ -۱۲ سال :

۵۰ متر آزاد – ۱۰۰ و ۲۰۰ آزاد – ۱۰۰ قورباغه – ۱۰۰ پشت – ۱۰۰ پروانه – ۲۰۰ مختلط انفرادي – ۱۰*۴ تيمي مواد مسابقات۱۳ – ۱۴ سال:

۱۰۰ و ۲۰۰ و ۴۰۰ آزاد – ۱۰۰ و ۲۰۰ قورباغه – ۱۰۰ و ۲۰۰ پشت – ۱۰۰ و۲۰۰ پروانه – ۵۰*۴ مختلط انفرادي -۱۰۰ *۴ آزاد تيمي ۱۰۰ *۴ مختلط تيمي

موارد مسابقات ۱۷-۱۶-۱۵ سال:

شنا ۱۰۰ و ۲۰۰ و ۴۰۰ و ۵۰۰ آزاد – ۱۰۰ و ۲۰۰ پشت – ۱۰۰ و ۲۰۰ قورباغه – ۱۰۰و۲۰۰ پروانه – ۵۰*۴ و۱۰۰*۴ مختلط انفرادي – ۱۰۰*۴ و۲۰۰*۴ مختلط تيمي

يک شناگر مي تواند در همه موارد بالا شرکت کند واز هر تيم در هر مواد ۲ نفر بيشتر نمي توانند شرکت نمايند.

مقررات برگزاري مسابقه:

در هر مسابقه شنا اگر بصورت کشوري ورسمي برگزار شود حداقل ۳۰ داور نياز دارد که اين تعداد را در مسابقه داخلي ميتوان به ۱۵-۱۰ نفر کاهش يابد داوران مسابقه شامل:

سر داور ۱ نفر – استارتر-داوران وقت نگهدار براي هر خط ۳ نفر – سرپرست وقت نگهداران – داور برگشت – سرپرست داوران برگشت۲ نفر – داوران استيل ۲ نفر – داور برگشت در ابتدا وانتهاي استخر ۱ نفر – منشي کل ۱ نفر – هماهنگ کننده ۲ نفر – گوينده ۱نفر – داور رده بنده دست کم براي هر خط ۱ نفر – سر پرست داوران رده بندي

وظايف سرداور:

که بر کل مسابقات و داوران و وقت نگهداران نظارت دارد و شروع مسابقه را به استارتر اعلام ميکند و هم چنين تصميم گيري نهايي در مورد مسائلي که درمسابقه پيش مي آيد با اوست. در آغاز مسابقه سر داور با زدن چند سوت کوتاه به شنا گران علامت داده تا لباس هاي اضافي را خارج و آماده شوند، سپس با زدن يک سوت ممتد از شناگران دعوت مي کند تا پشت سکوي استارت قرار گيرند (در شناي پشت پس از شنيدن سوت ممتد شنا گران وارد آب مي شوند ) پس از آماده شدن شناگران و داوران وقت نگهدار با بالا بردن دست بصورت کشيده به استارتر علامت مي دهند.

وظايف استارتر:

کنترل شناگران را بعهده گرفته وهر شناگري که مرتکب يکي از خطا هايزير شود به سرداور گزارش مي نمايد:

۱- از استارت خود داري نمايد ۲- عمدا”از قوانين اطاعت نکرده باشد ۳- در هنگام استارت بايد در کنار استخر و در فاصله ۵ متري از سکوي استارت بايستد،تا وقت نگه داران بتوانند علامت استارت را ببينند و هم شناگران علامت استارت را بشنوند.

وظايف داور وقت نگه دار:

کنترل زمان و دقت انجام هر خط بعهده اوست او با صداي سوت استارتر تايمر را به کار انداخته و تا زماني که در پايان هر مسابقه يک قسمت بدن شناگر به ديواره پاياني برخورد و يا تماس حاصل نمايد او وقت را مي خواباند و سپس زمان شناگر را روي برگه مخصوص ثبت رکورد نوشته به سر داور تحويل مي نمايد.

وظايف داوران استيل:

که در طول استخر قرار دارند چنانچه شناگران از استيل مربوط به هر شنا خود داري نموده و دست و يا پاي شناگر حرکتي غير از استيل مربوط انجام دهد علت خطا را نوشته و به داور گزارش ميدهد

داوران رده بندي:

که انتهاي استخر قرار دارند مراقب تماس بدن شناگر به خطوط مربوط مي باشند تا تعيين نمايند شناگر کدام خط زودتر از بقيه به خط پايان رسيده است و شناگران بعدي کدامند.

منشي کل:

نتايج مربوط به شناگران را در برگه مخصوص ثبت نموده و نتايج کل در چند نسخه تهيه و به هيئت و يا کميته برگزار کننده تحويل مي نمايد.

نحوه امتياز بندي:

در استخرهايي که ۶ سکو دارد مقام اول ۷ امتياز – مقام دوم ۵ امتياز – مقام سوم ۴ امتياز – مقام چهارم ۳ امتياز – مقام پنجم ۲ امتياز و مقام ششم ۱ امتياز کسب خواهد کرد.

در استخرهايي که سکوهاي آن ۸ تا است به نفر اول ۹ امتياز تعلق خواهد گرفت در مجموع شنا هاي انجام هر شناگر امتيازات آن پشت و محاسبه مي شود و مقامهاي اول تا ششم اعلام مي شود.

همين روش براي مسابقات تيمي نيز انجام مي شود (امدادي) با اين تفاوت که تيم اول ۱۴ امتياز و تيم دوم ۱۲ امتياز و الي آخر.


avisa

1396/05/01 10:54 ب.ظ

امروز کلی تمرین کردیم البته شکوفه جون از شنای پروانمون راضی نبود😳😳

اما در عوض مهتاب جون از فعالیتم تو اینجا یعنی سایت خیلی راضی بود

😘😘😍😘😍🙆🙆


mehrsa shafie

1396/05/01 11:20 ب.ظ

با سلام

ما امروز روز خوب و سختي داشتيم كه ركورد٤٠٠ متر داشتيم من از ركورد خودم راضي بودم من٦٦ متر كرال سينم رو١٠ ثانيه و ٦٦ متر كرال پشتم رو ٢٣ ثانيه كم كردم و از اين موضوع خيلي خوشحالم اميدوارم به ركورد دلخواهم برسم

ممنونم از خانم حسين زاده عزيز❤️❤️💋💋🌹🌹🏊🏻🏊🏻🏊🏻🌹🌹💋💋❤️❤️❤️


mehrsa shafie

1396/05/01 11:23 ب.ظ

البته امروز بازي واترپلو هم داشتيم كه من كل روز حمله بودم كه بازي مساوي تموم شد كه امروز كاپيتان تيممون ازمن راضي بود خيلي خوشحالم كه تونستم نظر خوبي رو از كاپيتان تيمم بگيرم❤️💋🌹🌹💋❤️🏊🏻🏊🏻


mehrsa shafie

1396/05/01 11:32 ب.ظ

ورزش شنا يكي از محبوب ترين ورزشها در بين اقشار مختلف مردم است. فردي كه شنا مي كند، نه تنها از اين طريق احساس راحتي و نشاط مي كند بلكه در اثر شنا كردن قابليتهاي جسماني خود را از قبيل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذيري مفاصل شانه و مچ پا افزايش مي دهد. ورزش شنا ورزشي است كه از سن نوزادي تا سن كهنسالي ميتوان آنرا انجام داد و به طور كلي ورزشي است كه هيجان و اضطراب را كاهش داده، عضلات را قوي و محكم كرده و بدن را نرم و انعطاف پذير مي سازد و باعث مي شود كه فرد انرژيي بيشتري براي انجام كارهاي روزانه خود كسب كند.

تغييرات فيزيولوژيكي كه در اثر تمرينات استقامتي شنا در بدن بوجود مي آيد

تمرينات استقامتي به معني شناي مداوم در مسافتهاي طولاني مثل شناي 400 متر، 600 متر،800 متر،1400 متر و يا حتي مسافتهاي بيشتر مي باشد. يكي از امتيازهاي اين نوع تمرين اين است كه احتياج بدن را به دستگاه انتقال اكسيژن افزايش مي دهد و در نتيجه سبب تغييرات زير در بدن مي شود:

افزايش بازده قلب، كاهش ضربان قلب، افزايش كيفيت خون از نظر حمل مقدار بيشتري اكسيژن ذخيره شده، مقدار بيشتري گليكوژن در جگر و ماهيچه ها و افزايش تعداد ميتوكندريها در تارهاي ماهيچه اي.

ماهيچه هايي كه در شنا بكار گرفته مي شوند

در زير اسامي بعضي از ماهيچه هاي اصلي كه در مرحله جلو بردن يك شناگر در حركتهاي شنا از آنها استفاده مي شود ذكر شده است:

1. ماهيچه هاي پائين برنده دست: ماهيچه پشتي بزرگ، ماهيچه سينه اي بزرگ ماهيچه گرد بزرگ و سرطويل، ماهيچه سه سربازويي. اين ماهيچه ها باعث تقويت كشش دست در داخل آب مي شوند.

2. ماهيچه هاي گرداننده داخلي دست: ماهيچه سينه اي بزرگ، ماهيچه پهن پشتي، ماهيچه گرد بزرگ و ماهيچه تحت كتفي اين ماهيچه ها قسمت بالايي دست را به طرف داخل ميچرخانند. قوي شدن اين ماهيچه ها از نظر نگه داشتن آرنج در بالا كه در مرحله اول كشش دست در هر چهار شنا مفيد است، ضرورت دارد.


سارا ابراهیمی

1396/05/01 11:59 ب.ظ

چگونه ظرفیت ریه های خود را افزایش دهیم ؟؟؟

در بسیاری از ورزش های امروزی لازم است که شما حجم زیادی از هوا را تنفس کنید تا در آن ورزش موفق باشید. در اینجا راهکار هایی برای افزایش ظرفیت ریه ی شما همچنین افزایش حجم هوایی که به داخل ریه ها می فرستید وجود دارد.

این تمرین ها را هر روز انجام دهید و تاثیر آن را خیلی زود متوجه شوید.

نکات سریع برای افزایش ظرفیت ریه

1.تنفس عمیق

شما می توانید مقدار هوایی که به ریه های خود می فرستید را در یک زمان کوتاه افزایش دهید، بدون اینکه لازم باشد  بلند مدت در فعالیت های ورزشی شرکت کنید یا تجهیزات ورزشی استفاده کنید. ترفند این است به طور پیوسته و عمیق تنفس بکشید.

به طور کامل و به آرامی بازدم کنید. چندبار قبل از شروع تمرین کنید. هوا را در ریه های خود معطل نکنید و نگه ندارید. این کار باعث میشود در تنفس بعدی حجم هوا بیشتر شود.

در هنگام دم عضلات شکم خود را منقبض کنید این کار باعث میشود فضای اطراف ریه های شما بیشتر شود و هوای بیشتری را به داخل بکشد.

بازو های خود را کمی باز کنید تا قفسه سینه ی شما باز باشد.

2. نفس عمیق بکشید

دقت کنید که از 85 درصد ظرفیت ریه ی خود استفاده کنید و فضای کافی برای آرامش بدن خودتان بگذارید! استفاده از 100 درصد ظرفیت ریه موجب درد می شود. اگر امکانش وجو داشت از یک دوست بخواهید بر تنفس شما نظارت داشته باشد. عضلات صورت شما باید ریلکس باشد و تنها عضلات شکم هستند که کار میکنند.

3. به صورت خود آب بپاشید در حالی که نفس خود را حبس کردید.

دانشمندان متوجه شده اند که این کار موجب کاهش سرعت ضربان قلب شده و نیز برای غواصی کردن مناسب است.

بدن شما برای شیرجه زدن به زیر آب آماده می شود. به طوری که ضربان قلب را به صورت موثری تنظیم کند و نیز اکسیژن را به خون شما برساند به طوری که شما را زنده نگه دارد.

مراقب باشید که آب سرد باشد اما یخ نباشد آب یخ باعث میشود ضربان قلبتان سریع تر بشود.و این باعث می شود توانایی شما برای اینکه نفس خود را برای مدت زمان طولانی حفظ کنید کاهش یابد.

4. عضلات خود را شل کنید و نفس خود را نگه دارید.

سعی کنید چشمهایتان را ببندید. هرچقدر که انرژی کمتری صرف کنید بدن شما قادر خواهد بود مدت زمان بیشتری نفس را نگه دارد. در ذهن خود تا صد بشمرید و به شمردن اعداد تمرکز کنید.

عددی را که بیشتر از آن نتوانستید نفس خود را نگه دارید به خاطر بسپارید! این عدد معیار شما برای تمرین بعدی خواهد بود.

 

5. به آرامی بازدم کنید، و 3-4 بار تکرار کنید.

اجازه ندهید تنفس شما به سرعت خارج شود. در یک جریان ثابت تا جایی که می توانید به آرامی بازدم کنید. بعد از اینکه تمرین را یک بار به طور کامل انجام دادید دوباره از اول تکرارش کنید.

بعد از 4 الی 5 بار تکرار ظرفیت ریه های شما به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

به صورت منظم این تمرین را انجام دهید.


طاهره

1396/05/02 01:39 ق.ظ

باسلام وخسته نباشيد به مربيان گرامي امروزمانرمش كرديم وبعد٢٠٠وارم رفتيم وبعد٤بار٦٦تخصص اول رفتيم وبعد١٠٠پاي كرال سينه رفت وبرگشت دست رفتيم وبعد ١٠٠پاي غورباغه بينفس وبرگشت دست غورباغه رفتيم


طاهره

1396/05/02 01:50 ق.ظ

امروزما كشش وفشاي غورباغه ١٠٠انجام داديم من سعي كردم كه بهترازهميشه شنا كنم.من خيلي خوش شانس هستم كه درتيم سركار خانم حسين زاده شناميكنم


طاهره

1396/05/02 02:06 ق.ظ

بعد ازكشش وفشاماركورد٤٠٠متروداديم وبعدركورد٦٦تخصص اول روداديم وبعد٦٦ركورد كرال پشت روداديم وبعداستارت ميزديم وپاي كرال سينه وباصداي سوت سركارخانم حسين زاده مادراب برميگشتيم وپاي كرال بشت مي رفتيم


طاهره

1396/05/02 02:14 ق.ظ

ماامروزبازي واترپلوانجام داديم من درگروه اتنا بودم ودربازوان بودم ولي چون نتوانستم ازدروازه دفاع كنم كاپيتان بيا حمله ❤️


یگانه قاسمی

1396/05/02 11:38 ق.ظ

سلام ما مثل همیشه تمرین خود را با وارم شروع کردیم🏊🏊بعد هم رکورد گیری کردیم من از این که رکورد های خود را کم کردم بسیار خوشحالم ممنون از مربی خوبم


یگانه قاسمی

1396/05/02 11:43 ق.ظ

بعد کمی واتر پلو بازی کردیم بازو بسیار دوستانه و خوب بود من در دفاع و حمله بازی کردم ممنون از مربی خوبم 🏊🏊🏊🏊


بهار تقوی

1396/05/02 12:12 ب.ظ

با سلام😘

امروز هم تمرینات خیلی عالی ای داشتیم😍

و من از رکورد هایم راضی بودم☺

ممنون از خانم حسین زاده ❤ شکوفه جون💋 سارا جون❤ و فریبا جون


بهار تقوی

1396/05/02 12:16 ب.ظ

امروز واترپلو هم بازی کردیم

بازی خیلی خوبی بود و من لذت بردم و ما بردیم❤💋❤💋❤💋❤💋❤💋❤💋


هانا مروتي

1396/05/02 03:18 ب.ظ

باسلام

ما در روز يكشنبه ركورد هاي بسيار خوبي داشتيم .

من از ركورد هايم راضي بودم .

ما ركورد ٦٦متر تخصص اول و سينه و يك طول سينه و پشت و پا و دست ٤ شنا رو داشتيم . تمرينات لذت بخش بود و من از خانم حسين زاده عزيز تشكر مي كنم .❤️❤️❤️


هانا مروتي

1396/05/02 03:22 ب.ظ

ما واتر پلو هم بازي كرديم.

من هم دفاع بودم و هم دروازه بان .

بازي خوب و دوستانه اي بود و ٥-٥ مساوي كرديم .مرسي از مربيان خوب تيم.❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️


رميصا

1396/05/03 12:22 ق.ظ

سلام

ما امروز ١٢٦٦متر شنا كرديم .

امروز روز خخخيييلللييي خوبي بود ما ركورد ٤٠٠متر سينه داديم كه من خيلي خوشحالم كه موفق عمل كردم. ما ٦٦متر پشت و سينه داديم.

ًًمن امروز خيلي دوست داشتم چون به نظرم ركورد هاي خوبي رو ثبت كردم.

من از خانم حسين زاده ي عزيز خيلي تشكر ميكنم چون برام خيلي زحمت كشيدند ومن از ته دل دوستشون دارم.😘😘😘😘😘❤❤❤😄😄🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️👍🏻👍🏻💪🏻💪🏻


رميصا

1396/05/03 12:26 ق.ظ

ما واتر پلو هم بازي كرديم كه بازي خيلي خوبي بود وتيم ما ٧-٥برد.واز هم تيمي هام تشكر ميكنم ميكنم كه خوب بازي كردند👍🏻👍🏻😄😄


رميصا

1396/05/03 12:33 ق.ظ

۱- سر خوردن :

در قسمت كم عمق استخر بدن را به لبه استخر تكيه داده يكي از دو پا را به عنوان تكيه گاه انتخاب كرده و سپس كف پاي تكيه گاه را (بهتر است پاي سمت راست باشد ) به ديواره استخر چسبانده به صورتي كه پا انرژي را از ديواره استخر وارد كند .


آتنا حاج رضایی

1396/05/03 02:05 ب.ظ

On saturday, we did some stretches before going in the water, and started our warm up with 200 meters and some drills. Next we had 400 meters freestyle with fins, followed with backstroke and 66 meter freestyle


آتنا حاج رضایی

1396/05/03 02:06 ب.ظ

(: Last but not least we played a fair match of waterpolo, in which i was satisfied with most of my team members

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر