گفتمان

نظرات خوب بچه های تیم درمورد تمرینات روزپنج شنبه 96,915

دسته ها: گفتمان
کلمات کلیدی:
چاپ

مدیر گفتمان سایتمدیر گفتمان سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر گفتمان سایت

26 نظر در مطلب "نظرات خوب بچه های تیم درمورد تمرینات روزپنج شنبه 96,915" ثبت شده است

ملیکا صمدبین

1396/09/16 08:01 ب.ظ

سلام امروز ما 100 تا طناب زدیم

تمرین با توپ داشتیم

واترپلو بازی کردیم

66 پروانه رفتیم

80سینه با فین رفتیم وهمین طور200سینه


هانا مروتي

1396/09/16 08:32 ب.ظ

باسلام

ما امروز اول ١٠٠ تا طناب زديم و بعد نرمش كرديم .

امروز ٢٤٦٦ متر شنا كرديم كه براي من روز خوبي بود👌🏻👍🏻


هانا مروتي

1396/09/16 08:34 ب.ظ

ما ٥٠٠ متر وارم رفتيم و بعد ٣٠٠ متر حمل توپ به جلو و ٣٠٠ متر حمل توپ به پشت رفتيم كه خيلي خوب بود 👌🏻👌🏻🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️


هانا مروتي

1396/09/16 08:37 ب.ظ

ما امروز واتر پلو بازي كرديم 😻😻😻😻

من در تيم آتنا بودم و بازي خوب و دوستانه اَي بود .

در آخر تيم ها مساوي كردند.


هانا مروتي

1396/09/16 08:39 ب.ظ

اتفاق جالبي كه وسط واتر پلو افتاد اين بود كه برق استخر رفت 🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀🙀ولي با بازي رو ادامه داديم 😺😺😜😜


هانا مروتي

1396/09/16 08:42 ب.ظ

و بعد ركورد ٨٠٠ متر كرالسينه داشتيم 🙀

كمي سخت و نفس گير بود ولي من خوب رفتم 👌🏻👍🏻


هانا مروتي

1396/09/16 08:44 ب.ظ

و بعد ركورد ٦٦ متر پروانه كه خيلي خوب بود.

من باتوجه به گفته هاي مهتاب جون ١٢ ثانيه كم كردم😻😻


هانا مروتي

1396/09/16 08:45 ب.ظ

و بعد ركورد ٢٠٠ متر كرال سينه كه خوب بود .👍🏻👌🏻🏊🏻‍♀️


هانا مروتي

1396/09/16 08:46 ب.ظ

ما مسابقاتي در پيش داريم و من اميدوارم تيّم موج آزادي مثل هميشه بدرخشه 🥇🥈🥉🥇🥈🥉🏊🏻‍♀️


هانا مروتي

1396/09/16 08:47 ب.ظ

تشكر مي كنم از مهتاب جون عزيز و ساراجون 💋💋💋❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻😘😘😘😘


پرديس

1396/09/16 08:56 ب.ظ

سلام☺️

ما امروز تمرين واترپلو داشتيم و بعد از مسابقه داديم كه من مثل هميشه توي تيم رميصا بودم و نتيجه ٩-٩ مساوي شد. از نتيجه راضيم چون نسبت به قبلا بهتر شده و ايشالا هفته هاي بعدي بهتر هم ميشه. همون طور كه هانا بالا گفت، اتفاق جالب امروز اين بود كه وسط بازي برق استخر رفت 😀

بعد از واترپلو، ٨٠٠ متر كرال سينه ركورد داديم و من با فين ٣ دقيقه نسبت به دفعات قبلي كه ٨٠٠ مي داديم و بدون فين بوديم، بهتر رفتم.

بعد ٦٦ پروانه و كرال سينه رفتيم كه ركوردم نسبت به دفعات قبل پيشرفت داشته و در نهايت ٢٠٠ متر كرال سينه رفتيم كه به نظر من سنگين ترين قسمت تمرين همين بخش بود چون آخرين ركورد گيري بود و ٢٠٠ متر بود.


هلنا یزدان پرستی

1396/09/17 11:31 ق.ظ

با سلام

ما امروز مثل همیشه اول طناب زدیم و کمی نرمش کردیم و وارم رفتیم.

بعد ۳۰۰ متر حمله توپ به جلو و ۳۰۰ متر حمله توپ به پشت رفتیم.


هلنا یزدان پرستی

1396/09/17 11:35 ق.ظ

سپس واترپلو بازی کردیم که بازی خیلی خوبی بود و نتیجه مساوی شد و ما روز به روز داربم پیشرفت میکنیم😄


هلنا یزدان پرستی

1396/09/17 11:37 ق.ظ

بعد از واترپلو رکورد ۸۰۰ متر کرال سینه با فین و داشتیم.

و همچنین رکورد ۶۶ متر پروانه و کرال سینه.

و در آخر هم رکورد ۲۰۰ کرال سینه رو دادیم و ۲۰۰ متر بازگشت.

مرسی از مربیان خوبم💙💙💙


مانلى مرادى

1396/09/17 12:05 ب.ظ

ورزش واترپلو مانند سایر ورزش ها دارای اثرات مفید ، و همچنین اثرات مضری است . از اثرات مفید آن می توان به سرعت و قدرت بالای بازیکنان اشاره کرد . بازیکنان واترپلو باید بتوانند از تمامی عضلات بدن خود برای مهارت توپ استفاده کنند و برای به دست آوردن چنین مهارتی احتیاج به تمرین فراوان دارند

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ورزش واترپلو همانند هر ورزش دیگری با خطرات و آسیب دیدگی هایی مواجه است . برخی از آسیب دیدگی ها مانند حساسیت و قرمزی چشم ، آفتاب سوختگی و عفونت های پوستی معمولاً غیر شایع و نادر است اما آسیب های شایع این رشته عبارتند از : 1. کشیدگی تاندون های شانه ، 2. آسیب در ناحیه صورت ، و 3. آسیب در انگشتان دست

بازیکنان واترپلو به خاطر افزایش قدرت و سرعت پرتاب توپ مجبور می شوند به عضلات و تاندون های خود بیشتر فشار آورند و این سبب کشیدگی و گاهی پارگی تاندونها و عضلات آنان می شود

به دلیل سرعت سریع توپ ممکن است هنگام برخورد توپ با انگشتان دست ، بازیکنان دچار آسیب دیدگی شوند

واترپلو از آن دسته ورزش هایی است که به ورزش پر برخورد معروف شده است

گاهی اوقات بازیکنان به طور سهوی یا عمدی ، ضرباتی را با توپ به صورت بازیکن تیم مقابل وارد می کنند و باعث آسیب دیدگی بازیکن حریف می شوند !


مانلى مرادى

1396/09/17 12:07 ب.ظ

در هر حال اطلاعات معدود فعلی حاکی از آن است که 30 دقیقه تا یک ساعت شنا کردن سه بار رد هفته می‌تواند این منافع را به دنبال داشته باشد:

- پایین آوردن فشار خون: شنا کردن مانند سایر ورزش‌های با شدت متوسط، می‌تواند کارکردن تلمبه کردن خون بوسیله قلب را بهبود بخشد.

- بهبود خلق و خو:‌ شنا نه تنها از به جلوگیری از افسردگی کمک می‌کند، بلکه فعالیت‌های جسمی درون آب به همراه یوگا (یوگای درون آب) می‌تواند اضطراب را تسکین بخشد.

- تسکین علائم آرتریت: شنا کردن در مبتلایان به آرتریت (التهاب مفاصل) و فیبرومیالژی درد مفاصل را کاهش می‌دهد و انعطاف‌پذیری آنها را کاهش می‌دهد.

تقویت گروه های بزرگ عضلانی: شنا کردن نه تنها عضلات دست و پا بلکه عضلات پشت و شکم را نیز تقویت می‌کند.

- ممکن است به کاهش وزن کمک کند: هر ساعت شنا 350 تا 500 کالری را می‌‌سوزاند. این مقدار کمتر از 420 تا 490 کالری است که هنگام دویدن آرام می‌سوزانید، اما هنوز مقدار قابل‌‌توجهی است.

شنا کردن فعالیت جسمی خوبی برای افراد دچار اضافه وزن است، زیرا تاثیر حمایتی آب،‌ فشار وارد بر مفاصل لگن، زانوها، قوزک‌ پاها و پنجه پاها را کاهش می‌دهد. مادامی که شما میزان کالری رژیم غذایی‌تان را اضافه نکنید،‌ شنا کردن مرتب باید باعث کاهش وزن شما شود. همچنین یک حلقه بازخورد مثبت هم ایجاد می‌شود،‌ زیرا هنگامی شنا کردن باعث کاهش وزن می‌شود، شناگران شناوری کمتری پیدا می‌کنند و باید انرژی بیشتری مصرف کنند تا خود را روی بالای آب نگهدارند، و به این ترتیب حتی کالری بیشتری سوخته می‌شود.


مانلى مرادى

1396/09/17 12:13 ب.ظ

شنای كرال سینه:

در این شنا، شناگران از حركت متناوب دست و حركت پای به صورت شلاقی استفاده می كنند. این شنا بیشتر به عنوان شنای آزاد شناخته می شود.

با توجه به آهنگهای مختلف بین حركات دست، تعداد ضربات پا و وضعیت بدن و نحوه نفس كشیدن در این نوع شنا هماهنگی مناسبی میان عضلات و تنفس ایجاد می شود.

میزان مصرف كالری در این نوع شنا حدود۷۵۰ كالری در ساعت است.

شنای قورباغه:

این شنا آهسته ترین شنای رقابتی است. شنای قورباغه با چهار حركت شامل حركت پشت، حركت پا، زمانبندی بین حركات دست و پا و تنفس انجام می شود.

شناگران قورباغه به طور چشم گیری به هنگام بازگشت در مرحله استراحت پاها و آمادگی برای پای بعدی از سرعت خود می كاهند و در نتیجه سرعت متوسط شنای آنها در هر دوره كامل دست و پا در مقایسه با سایر شناها كمتر میشود. میزان انرژی مصرفی در این نوع شنا در هر ساعت حدود۵۰۰ تا۶۰۰ كالری است.


مانلى مرادى

1396/09/17 12:15 ب.ظ

شنای قورباغه:

این شنا آهسته ترین شنای رقابتی است. شنای قورباغه با چهار حركت شامل حركت پشت، حركت پا، زمانبندی بین حركات دست و پا و تنفس انجام می شود.

شناگران قورباغه به طور چشم گیری به هنگام بازگشت در مرحله استراحت پاها و آمادگی برای پای بعدی از سرعت خود می كاهند و در نتیجه سرعت متوسط شنای آنها در هر دوره كامل دست و پا در مقایسه با سایر شناها كمتر میشود. میزان انرژی مصرفی در این نوع شنا در هر ساعت حدود۵۰۰ تا۶۰۰ كالری است.


مانلى مرادى

1396/09/17 12:18 ب.ظ

شنای كرال پشت:

این شنا نیز همانند شنای كرال سینه شامل دست زدنهای متناوب همراه با حركت پای شلاقی است، لیكن در این شنا، شناگران به پشت روی آب قرار دارند. این وضعیت آنها را وادار می كند تا به جای دست زدن در زیر بدن خود، در كنار و پهلو دست بزنند. شنای كرال پشت شامل حركت دست، حركت پا به صورت شلاقی، زمانبندی دست و پا و تنفس است.

این نوع شنا نسبتاً سبك بوده و میزان مصرف كالری در آن حدود۵۰۰،۴۰۰ كالری در ساعت است. بسیاری از شناگران از این نوع شنا برای رفع خستگی استفاده می كنند.


مانلى مرادى

1396/09/17 12:19 ب.ظ

شنای پروانه:

این شنا از سخت ترین نوع شناهاست. معمولاً اشخاصی كه با انواع دیگر شنا آشنا هستند شروع به یادگیری این شنا می كنند. در شنای پروانه دستها بطور همزمان با هم و در هر دوره كامل دست، دوپای دلفین زده می شود. در این حركت ماهیچه های شانه نقش بسیار مهمی دارند. میزان مصرف انرژی در این شنا حدود۸۰۰ كالری در ساعت است.


هلنا شهری

1396/09/17 04:47 ب.ظ

سلام ما امروز 500متر وارم رفتیم و بعد پای کرال سینه با فین رفتیم و بعد پای کرال پشت


هلنا شهری

1396/09/17 04:48 ب.ظ

و بعد کرال سینه سه دست سه دست رفتیم یعنی سه دست چپ سه دست راست


هلنا شهری

1396/09/17 04:50 ب.ظ

و بعد در طول استخر 800متر کرال سینه رفتیم که واقعا سخت و دشوار بود


هلنا شهری

1396/09/17 04:51 ب.ظ

البته با فین رفتیم و کارمان را راحتتر کرد


هلنا شهری

1396/09/17 04:52 ب.ظ

و بعد200متر کرال سینه بدون فین رفتیم در اخر هم200متر بازگشت رفتیمامروز هم مثل روز های دیگر عالی بود♥♥♥♥


هلنا شهری

1396/09/17 04:58 ب.ظ

كی از قسمت های مهم شنای كرال سینه ، هواگیری است و این مرحله همان تخلیه ی هوای ذخیره شده ی ششها در آب است . كار خالی كردن هوا در آب باید در همان مراحل اول به خوبی آموزش داده شود . اگر چه در ابتدا اینكار كمی مشكل است ، ولی پس از كمی تمرین شاگرد كم كم به طریقه ی تخلیه ی هوا در آب آشنا شده و عادت می كند .

خالی كردن هوا در آب می تواند هم از طریق بینی و هم از راه دهان باشد . از همان ابتدا باید به كارآموز شناگر گفته شود كه پس از پر كردن هوا در ششها سرش را به زیر آب فرو ببرد و به طور پیوسته هوا را تخلیه نماید ، به طوری كه وقتی احساس كرد كم كم هوای داخل ششهایش در حال اتمام است ، در همان حال دمیدن هوا به داخل آب سرش را از آب بیرون بیاورد و خیلی سریع هواگیری كرده و دوباره در آب مشغول تخلیه ی هوا گردد . مهم نیست كه كارآموز از كدام سمت یا جهت ( راست یا چپ ) نفس گیری كند ، بلكه مهم این است كه عمل هواگیری یك طرفه صورت گیرد عمل دم خیلی سریع انجام می شود و اگر عمل بازدم كمی طولانی تر باشد اشكالی نخواهد داشت .

تمرینات آموزشی هواگیری كرال سینه

1- در مر احل اولین تمرین كافیست كارآموز شناگر در قسمت كم عمق استخر در حالی كه از ناحیه كمر خم شده است ، سر را داخل آب قرار داده و هوای داخل ریه ها را خالی كند . نكته مهم این تمرین در این ست كه زمانی كه می خواهد سر را برای گرفتن هوا از آب خارج كند باید این كار را توسط گردن انجام دهد و موقع هواگیری نصف صورت داخل آب ونصف دیگر در بیرون آب باشد سعی كنید شانه را بالا نیاورید و از آب خارج نسازید . این عمل در ابتدا مشكل است ، ولی به مرور زمان به طور خودكار با موفقیت انجام می شود .

2- روش دیگر تمرین بدین شكل است كه كارآموز شناگر در قسمت كم عمق استخر با دستهایش كه به اندازه ی عرض شانه باز است ، لبه ی استخر را می گیرد وبدن را در موقعیت شناور رو به كف استخر قرار می دهد . برای شناور شدن بهتر بدن ، تخته شنا یا چوب پنبه ای را در میان دو ران قرارمیدهد و كاملاٌ شناور می شود . در این لحظه سر را به یك سمت می چرخاند و عمل دم را انجام می دهد این عمل خیلی سریع انجام می گیرد .

شناگر در آخرین لحظه ی تمام شدن هوای داخل ششهایش سر را از آب خارج می سازد ( در حالی كه هنوز در حال دمیدن هوا است ) و یكباره هوا را می بلعد .این عمل را چندین بار تكرار كنید .

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر