گفتمان

نظرات خوب بچه های تیم درمورد تمرینات روز سه شنبه 95,5,17

دسته ها: گفتمان
کلمات کلیدی:
چاپ

مدیر گفتمان سایتمدیر گفتمان سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر گفتمان سایت

27 نظر در مطلب "نظرات خوب بچه های تیم درمورد تمرینات روز سه شنبه 95,5,17" ثبت شده است

طاهره

1396/05/17 09:49 ب.ظ

باسلام وخسته نباشيد به مربيان گرامي

ماامروز اول نرمش كرديم وبعد٢٠٠وارم رفتيم وبعد ٦٠٠متر تمرين پاودست هر رشته رفتيم وبعد ٢٤بار رفت وبرگشت كرال سينه رفتيم


پارميدا احمدي

1396/05/17 09:53 ب.ظ

با سلام به مربيان عزيز و خوبم 🌹💋❤️😍

ما تمرينات بسيار خوب و عالى داشتيم👌🙏👍 ما بعد از 200 متر وارم تمرينات 100متر پا و دست سينه كار كرديم كه خيلى خوب بود 😋😃😁 و همين طور هم تمرينات 100 متر موج و

قورباغه


طاهره

1396/05/17 10:00 ب.ظ

وبعد سرعتي پروانه رفتيم وبعد كرال سينه وبعد كرال پشت رفتيم وبعد دست قورباغه موج پروانه رفتيم وبعد بازگشت


پارميدا احمدي

1396/05/17 10:04 ب.ظ

بعد 800 متر سينه رفتيم كه خوب بود ❤️❤️❤️❤️❤️💋🌹بعد بازگشت رفتيم 🌹😋😘

ما واتر پلو بازى نكرديم 😔😡😤

با تشكر ❤️❤️❤️🌹🌹🌹😍😀😀😋😋😜


طاهره

1396/05/17 10:06 ب.ظ

اطلاعات عمومي در مورد شنا

شنا در سال 1325 عضو رسمي فدراسيون جهاني شنا (فينا) گرديد.

شنا از جمله ورزشهاي مورد توجه همگان بوده و ماهيت آن به نحوي است که موجب ايجاد حالت استراحت در عضلات و مغز مي گردد. آموزش شنا براي همه افراد در هر سني واجب به نظر مي رسد، زيرا به کمک آن انسان مي تواند در مواقع ضروري خود را از غرق شدن در آب نجات دهد.

هدف اصلي شنا، طي مسافتي در داخل آب است که بوسيله حرکت منظم دست و پا و بدن انجام مي شود و عمدتا" در استخرها و يا درياچه ها صورت مي گيرد. از شنا هاي تخصصي مي توان کرال سينه، کرال پشت ، شناي قورباغه و شناي پروانه را نام برد. کليه رشته هاي شنا در دو قسمت مردان و زنان به شرح زير انجام مي شود در مسابقات شناي آزاد قورباغه و پروانه، مسابقه با شيرجه شناگر شروع مي شود ليکن در مسابقات شناي کرال پشت ، شناگر ابتدا بايد در داخل آب قرار گيرد و سپس با شنيدن صداي استارت ، با فشار پاها به ديوار استخر مسابقه را آغاز نمايد. هر يک از فعاليتهاي مربوط به ورزشهاي آبي داخل استخر ، بر اساس ويژگيهاي خاص مستلزم مشخصات و ابعاد و اندازه هايي به شرح زير مي باشد :

- استخرهاي آموزشي خردسالان: اين استخرها داراي عمق حد اکثر 90 سانتيمتر ، عرض 7 متر و طول 6/16 يا 20 متر مي باشد. براي ورود به اين استخر پيش بيني پله با عرض حد اقل 7 متر براي کودکان مبتدي توصيه مي شود . ايجاد دو خط شنا در طول استخر با علايم راهنما کمک موثري در پيشرفت روند آموزشي خواهد داشت . همچنين پيش بيني حاشيه اي به عرض 2 متر با کف سازي مناسب و غير لغزنده در دور استخر امکان نرمش و آمادگي جسماني شناگران خردسال و همچنين آموزشهاي نظري براي آنها را فراهم خواهد ساخت. ضمنا" حاشيه استخر امکان کنترل و نظارت مربيان بر شناي خردسالان را در داخل آب تسهيل خواهد کرد.

- استخر شناي تفريحي: استخر تفريحي تابع ضوابط و معيار هاي خاصي بجز ميزان عمق آب مي باشد. از اين رو استخر هاي تفريحي در شکلهاي مختلف با تجهيزات وسايل تفريحي گوناگون طراحي و احداث مي شود . در چنين استخرهايي بخش بزرگي از سطح آب ( تا 80 درصد ) کمتر از 7/1 متر عمق دارد . ناحيه عميق در اين نوع استخرها مناسب نصب تخته هاي شيرجه کوتاه ( حد اکثر تا 1 متر ) و نصب وسايل بازي مانند انواع سرسره نصب موج افکن هاي مکانيکي و ورزش غواصي مي باشد. کف استخرهاي تفريحي بايد داراي شيب ملايم باشد و از 7 درصد تجاوز نکند.

پيش بيني سکويي به عرض حد اقل 2 متر در حاشيه استخر هاي سرپوشيده و 4 متر در حاشيه استخر هاي سر باز براي استراحت شناگران و نظارت ناجيان ضروري مي باشد.

- استخرهاي شناي حرفه اي و مسابقات: مقررات و ضوابط حاکم بر استخر هايي که براي انجام مسابقات در نظر گرفته مي شود به گونه اي است که استفاده از اين گونه استخر ها براي ساير ورزشهاي آبي کمتر امکان پذير است . با توجه به فواصل استاندارد و رسمي در مسابقات شنا ، طول استخر بايد مضربي از 100 باشد که طول 50 متر براي برگزاري مسابقات ترجيح داده شده است .

استخرهاي مورد نياز براي مقاصد تمريني و يا انجام مسابقات غير رسمي ممکن است داراي طولي برابر با طول 33/33 متر ، 25 متر ، 20 متر و حتي 16 متر و دوسوم متر در نظر گرفته مي شود. عرض استخر هاي مسابقه با توجه به تعداد خطوط شنا تعيين مي شود. عرض خطوط شنا براي مسابقات داخلي 2 متر و براي مسابقات بين المللي تا 5/2 متر پيش بيني مي شود . خطوط شناي کناري با فاصله نيم متر از لبه استخر در نظر گرفته مي شود ، به گونه اي که براي يک استخر 6 خطي 13 متر مورد نياز است . استخر هاي کمتر از 6 خط براي مقاصد تمريني بکار مي رود و در اين نوع استخر ها فاصله خطوط شناي کناري از لبه استخر به 25 سانتيمتر کاهش مي يابد که در اين صورت استخر 4 خطي داراي 5/8 متر عرض و استخر 5 خطي داراي 5/10 متر عرض خواهد بود. استخرهاي ويژه مسابقات رسمي و بين المللي داراي 50 متر طول با 8 خط شنا هر يک به عرض 5/2 متر مي باشد که با احتساب دو فاصله نيم متري از لبه کناري استخر ، ابعاد کلي به 21 × 50 خواهد رسيد.عمق استخرهاي مسابقه در کمترين محل 3/1 و يا حد اقل 17/1 متر مي باشد . براي کارايي بيشتر استخر ، عمق 22/1 متر توصيه مي شود.

- استخرهاي چند منظوره : با در نظر گرفتن تمهيداتي در مقاطع استخر هاي مسابقه اي و تمريني امکان برگزاري ساير ورزشهاي آبي تا حدود زيادي فراهم مي شود . به گونه اي که رعايت عمق و شيب مجاز در کف استخر ها و بهره گيري از تقسيم کننده هاي شناور ، قابليت بسيار خوبي براي افزايش کارايي و تبديل آن به استخر هاي چند منظوره به وجود خواهد آمد.

- شناي گروهي و نمايشي: شناي گروهي که بصورت نمايشي برگزار مي شود يکي از رشته هاي نوين و موفق در ورزشهاي آبي است که طرفداران زيادي در بين جوانان دارد . اين ورزش دسته جمعي نياز به عمق حد اقل 7/2 متر و سطح آبي معادل 10 × 8 متر دارد که به تناسب افزايش تعداد شناگران، مساحت بيشتري مورد نياز خواهد بود. در بازيهاي المپيک ، نمايش اين رشته ورزشي در استخر هاي 50 متري برگزار مي گردد. بهترين محل براي تماشاي مسابقات و نمايش هاي آبي استفاده از طرفين استخر مي باشد . در استخر هاي روباز محل قرا گيري تماشاچيان بايد داراي سايه بان بوده يا در جهت مناسبي نسبت به نور خورشيد ساخته شود.


پارميدا احمدي

1396/05/17 10:10 ب.ظ

۱- شنای کرسی: در این شنا ورزشکاران پس از این که تخته شنا را بر کف گود گذاشتند دو سر آن را می‌گیرند و دو پا را در برابر آن تا آنجا که بتوانند چنان از هم باز می‌کنند که کف پاهایشان از کف گود بلند نشود و سپس شنا می‌روند.


طاهره

1396/05/17 10:13 ب.ظ

در مسابقات ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر انفرادی هر داور ناظر یا برگشت در انتهای استخر باید تعداد دوره‌های طی شده توسط شناگر مربوط به آن خط را یادداشت نماید و اطلاعات آن‌را به‌صورت شماره و تعداد دورها به‌صورت کامل در Lap card ثبت نماید. (اخطار دور آخر مسابقه در ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر انفرادی به‌عهده داور برگشت است) داوران برگشت بعد از پایان استارت مختلط و آزاد تیمی باید تعیین نمایند که آیا شروع‌کننده بعدی همزمان با شناگری که دیواره استخر را لمس نموده به درون آب پریده است یا خیر؟ داوران برگشت باید هر تخلف و خطا و جزئیات مربوط به آن و شماره خط مربوط را به سرداور برگشت گزارش دهند و اوست که می‌بایست فوراً سرداور مسابقه را در جریان قرار بدهد.

داور استیل: داوران استیل در دو طرف طول استخر مستقر می‌گردند. (۲ نفر هر یک در یک سمت) هر داور استیل باید دقت نماید که قوانین مربوط به استیل شنای شناگران در مسابقه رعایت گردد و او می‌بایست در رعایت نمودن استیل برگشت شناگران به داور برگشت کمک کند. داور استیل باید جزئیات مربوط خط را به سرداور گزارش دهد.

سرداور پایان: سرداور پایان باید جای داوران پایان را تعیین کرده و هر یک را در موقعیت خود قرار دهد. بعد از پایان مسابقه سرداور پایان باید برگه نتایج را از داوران دریافت نموده و نتیجه را به سرداور مسابقه گزارش دهد. در جائی‌که از Tuch pad استفاده می‌شود سرداور پایان باید گزارش رکوردهای پایانی را ”که توسط دستگاه ثبت شده است“ ارائه نماید.

لیست‌بندی دوره‌های مقدماتی، نیمه نهائی و فینال: برای تمامی مسابقات در المپیک، قهرمانی جهان، بازی‌های منطقه‌ای باید گروه‌بندی به‌صورت مشروحه باشد:

دور مقدماتی: بهترین زمان به‌دست آمده برای تمام ورودی‌ها با اولویت و براساس نتایج دوازده ماه گذشته برای ورود به مسابقات است و شناگر می‌بایست فرم ورودیه را پر کرده و زمان ورودیه را به کمیته برگزارکننده اعلام نماید. شناگرانی که زمان ورودی خود را اعلام ننمایند می‌بایست مورد بررسی قرار گرفته و در انتهای لیست قرار داده شوند. ترتیب جای‌گیری شناگران دارای زمان ورودی یکسان و همچنین شناگرانی که زمان خود را اعلام نکرده‌اند می‌بایست با قرعه‌کشی تعیین گردد. شناگر باید طبق آزمون ورودی و مقدماتی و ثبت زمان در جای خود قرار بگیرد. به این دلیل تعداد نفرات زیاد، دور مقدماتی به دو دوره تبدیل خواهد شد و سریع‌ترین شناگر باید در دوره دوم مقدماتی شرکت نماید و سریع‌ترین شناگر بعد از او در دور اول به‌همین ترتیب تا نفر آخر، اگر سه دوره باشد سریع‌ترین شناگر باید در سومین دور قرار گیرد، دومین شناگر در دور دوم و شناگر سریع بعد از او باید در دور اول مسابقه دهد چهارمین شناگر باید در دور سوم مسابقه دهد و الی آخر.

در دوره‌های مختلف رکوردهای شناگران ثتب شده و نفرات برتر هر گروه به دور نیمه‌نهائی می‌رسند. مسابقاتی که در استخر ۵۰ متر (Long Course) برگزار می‌شود، باید به این‌صورت تعیین شوند:

شماره ۱ باید در سمت راست استخر باشد. سریع‌ترین شناگر یا تیم باید در قسمت مرکزی یا خط ۴ و ۵ قرار گیرند، اما در استخر کوچک (۲۵ متر یا Short Course) در خط ۳ و ۴ دومین شناگر سریع در سمت چپ سریع‌ترین شناگر یا تیم قرار می‌گیرد و بقیه شناگران به ترتیب زمان ثبت شده در سمت چپ و راست آنها می‌ایستد. شناگران با رکوردهای برابر و یکسان وضعیت قرار گرفتنشان از طریق قرعه انجام خواهد گرفت. جهت شروع مسابقه در تمامی استخرها ممکن است که یکسان نباشد و این بستگی به موقعیت و محل نصب Tuch pad دارد و کمیته برگزارکننده باید قبل از شروع مسابقه شناگران را از وضعیت استخر و تصمیم اتخاذ شده آگاه نمایند.

نیمه‌نهائی و فینال: ترتیب استقرار شناگران در این مراحل به مانند دور مقدماتی است در صورتی‌که شناگرانی از گروه‌های مختلف یا یک گروه دارای زمان ثبت شده یکسان باشند مسابقه حذفی تعیین می‌نماید که کدام شناگر یا شناگران به فینال راه پیدا می‌کنند. مسابقه حذفی تعیین می‌نماید که کدام شناگر یا شناگران به فینال راه پیدا می‌کنند. مسابقه حذفی برای تعیین نفرات برتر نباید ساعت‌ها بعد از اتمام همه مراحل شنا و تکمیل گروه‌ها انجام گیرد. در جائی‌که یک یا چند شناگر در مرحله نیمه‌نهائی یا فینال حضور نیابد کمیته برگزارکننده جایگزین او را تعیین خواهد نمود تا در این مرحله نفرات تکمیل گردد. در چنین مواردی می‌بایست مجدداً لیست‌بندی نموده و تغییرات به‌وجود آمده با ذکر جزئیات یادداشت گردد.

استارت Start: استارت در شنای آزاد، قورباغه و پروانه و مختلط انفرادی می‌بایست با شیرجه از روی سکو انجام گردد. با صدای سوت بلند توسط سرداور شناگران باید بر روی سکوی استارت قرار گیرند با اعلام فرمان ”به”جای خود، Take your markes“ توسط داور استارت آنها می‌بایست بلافاصله در وضعیت استارت که معمولاً شناگران یک پای خود را جلوتر از پای دیگر قرار می‌دهند قرار گیرند.

وضعیت دست‌ها چندان مطرح نیست وقتی شناگران در وضعیت ثابتی قرار گرفتند داور استارت بوق مخصوص استارت را به صدار در می‌آورد. استارت در کرال پشت و مختلط تیمی باید از درون آب شروع شود با صدای سوت بلند اول توسط سرداور، شناگران می‌بایست بدون تأخیر به وضعیت استارت بازگردند وقتی تمامی شناگران در وضعیت استارت قرار گرفتند داور استارت با اعلام فرمان ”به‌جای خود“ و ثابت شدن شناگران صدای بوق مخصوص را جهت شروع مسابقه به صدا در می‌آورد.در بازی‌های المپیک و قهرمانی جهان و مسابقات بین‌المللی که زیر نظر Fina برگزار می‌گردد، فرمان ”به‌جای خود، Take your marks“ باید به زبان انگلیسی و بوق استارت باید به‌وسیله بلندگوهائی که در سکوهای تعبیه شده اعلام گردد. هر شناگری که قبل از صدای بوق مخصوص استارت، مسابقه را آغاز نماید از مسابقه محروم می‌گردد ممکن است بعد از شروع مسابقه خطائی از یکی از شناگران سربزند، مسابقه ادامه می‌یابد، پس از اتمام مسابقه و با ارائه گزارش از سوی داوران به سرداور شناگر خاطی از مسابقه حذف می‌گردد. برخی اوقات پیش می‌آید که Tuch pad، بوق مخصوص استارت دچار اشکال می‌گردد؛ اما شناگران مسابقه را بدون اطلاع از این موضوع شروع می‌نمایند به منظور جلوگیری از ادامه مسابقه یک طناب در فاصله ۱۵ متری از سکوی استارت و در بالای استخر به موازات عرض استخر تعبیه شده که با یک کلید آزاد می‌گردد و بر روی آب می‌افتد که شناگران متوجه می‌شوند که مسابقه باید مجدداً شروع شود.

مسابقات: شناگری که به‌صورت انفرادی شنا می‌نماید می‌بایست تمامی مسافت را بدون کوچک‌ترین ایراد در استیل شنا نماید. شناگر باید مسابقه را در همان خطی که استارت زده است خاتمه دهد.

در مسابقه شنای آزاد و کرال پشت وقتی سالتو زده می‌شود هر دو پا به دیواره استخر برخورد می‌کند نباید اجازه داده شود که پاها به اندازه یک گام از همدیگر فاصله بگیرند. ایستادن بر روی سکو زمانی‌که مسابقه در حال برگزاری است ممنوع بوده و در مسابقه تیمی مانعی ندارد اما همه تیم‌های شناگر نباید در کنار سکو راه بروند. ضربه‌زدن و کشیدن خطوط شنا جایز نیست. بستن و مسدود کردن شنای شناگر دیگر و ورود به خطوط دیگر و برخورد با شناگر کناری خطا محسوب شده و باعث محرومیت از مسابقه برای شناگر خاطی می‌گردد. سر دارو باید موضوع را پس از اثبات گزارش داده و به سرپرست تیم یا شناگر اطلاع دهد. هیچ شناگری اجازه‌ ندارد از وسایلی که باعث افزایش سرعت و یا افزایش سرعت و یا افزایش استقامت و پایداری می‌گردد استفاده کند (مانند وسایل پنجه‌دار یا کفی مخصوص شنا، دستکش، کفش مخصوص غواصی یا فین و...) عینک مانعی ندارد. در مسابقات تیمی هر تیم ۴ شناگر در هر یک رشته معرفی می‌کند و هر ۴ شناگر باید از یک ملیت (کشور) باشند. در این مسابقات اگر شناگری بخواهد به‌عنوان شناگر دوم، سوم یا آخرین شخص وارد آب شود اگر قبل از برخورد دست هم‌تیمی خود به کناره و دیواره به درون آب بپرد خطا محسوب شده و تیم حذف می‌شود. اگر عضو تیمی غیر از شناگر آن تیم که در حال انجام مسابقه است و هنوز مسابقه تمام نشده باشد یا تیم او زودتر از بقیه تیم‌ها به خط پایان رسیده به درون آب بپرد، تیم حذف خواهد شد، چرا که خطا محسوب می‌شود.

سرپرست تیم باید درخواست و اسامی تیم را قبل از مسابقه به کمیته برگزارکننده ارائه نماید. عضو هر تیم فقط یک‌بار در مسابقه تمرینی حق شرکت دارد و در آن مسابقه فقط یک‌بار می‌تواند شنا کند. (مثلاً در ۱۰۰٭۴ متر هر شناگر تنها یک ۱۰۰متر را شنا می‌کند، البته در مختلط تیمی و آزاد تیمی هر شناگر می‌تواند مسابقه دهد، اما در هر مسابقه فقط یک‌بار می‌تواند شنا کند.) ترکیب تیم ممکن است در دور مقدماتی یا فینال تغییر نماید امکان این عمل با درخواست کتبی سرپرست شناگران و اضافه نمودن و تغییر در ترکیب تیم در آن مسابقه امکان‌پذیر است. غیبت ارائه شده جهت مسابقه سبب محرومیت تیم می‌گردد. تعویض در صورتی امکان‌پذیر است که گواهی پزشکی یا وضعیت اورژانسی ارائه گردد. شناگری که مسابقه خود را تمام می‌کند یا در مسابقه تیمی مسافت معین و مربوط به خود را طی می‌نماید باید به سرعت از آب بیرون بیاید بدون این‌که مانع از شنای دیگران شود. در صورت به‌وجود آمدن چنین خطائی اگر شناگری شانس آن‌را داشت که موفق شود یا مدال بگیرد سرداور حق آن‌را دارد که او را به دور مقدماتی دیگر یا مسابقه حذفی دیگر بفرستد. تا دوباره شانس خود را امتحان کند یا اگر خطا در مرحله فینال بوده می‌تواند مجدداً به‌طور انفرادی شنا کرده و رکورد خود را ثبت نماید.


روژان دستگیر

1396/05/17 10:41 ب.ظ

سلام ما اول نرمش کردیم بعد ۲۰۰ متر وارم رفتیم بعد ۶۰۰ متر. تمرینات پا و دست هر رشته رفتیم بعد ۸۰۰ متر کرال سینه رفتیم امروز یکم روز سختی بود 😊😊😊


روژان دستگیر

1396/05/17 10:43 ب.ظ

بعد شنای سرعتی پروانه کرال سینه کرال پشت دست قورباغه موج پروانه رفتیم و بعد بازگشت😙😙😚😚😍


روژان دستگیر

1396/05/17 10:45 ب.ظ

خیلی ممنون از زحمات مهتاب جون و شکوفه جون و فریبا جون و سارا جون 😗😘😚😙


هلنا یزدان پرستی

1396/05/17 11:11 ب.ظ

با سلام

ما امروز اول نرمش کردیم سپس ۲۰۰ متر وارم رفتیم و ۶۰۰ تمریناتی انجام دادیم دادیم که تقریبا شامل همچی میشد و بعد رکورد ۸۰۰ متر کرال سینه را دادیم و بعد از آن تمرینات سرعتی شنا های پروانه ، کرال سینه و کرال پشت را انجام دادیم.

در کل امروز روز خوبی بود مرسی از مربیان خوبم❤


هلنا یزدان پرستی

1396/05/17 11:11 ب.ظ

نکاتی درباره ی شنای قوباغه👇

شنای قورباغه گونه‌ای از ورزش شنا است. شنای قورباغه قدیمی‌ترین و رایج‌ترین گونه شنا است. دلیل این امر این است که در این نوع از شنا، شناگر قادر به تنفس راحت در حین شنا نیز هست. در استخرها گونه‌هایی از شنا که در آغاز به شناگران آموخته می‌شود معمولاً اول شنای کرال سینه و شنای قورباغه‌است.

شنای قورباغه یکی ازچهارنوع شنای اصلی است که مسابقات آن رسماً برگزار می‌شود و در عین حال این شنا علاقه‌مندان بسیاری دارد، زیرا احتیاج کمتری به صرفانرژی نسبت به شنای کرال سینه دارد. یادگیریش آسان است. این شنا برای مسافت‌های طولانی مناسب است، علاوه بر این، شنای قورباغه هم جهت شنا کردن در دریاوهم در موقع نجات غریق مفید است. کندترین نوع شنا بین چهارنوع شنای اصلی است.

این شنا در واقع به این شکل انجام می‌شود که بدن درحالتی افقی برروی آب قرار گرفته؛ هر دو دست، آب را از جلو گرفته و توسط کف و ساعد به طرف عقب و زیر شکم می‌کشند و از همان زیر آب، به جلو آمده کشیده می‌شوند و مجدداً عمل کشش آب توسط دستها انجام می‌گردد. پاها نیز توسط فشار و ضربه‌ای که به آب وارد می‌آورند آب را به عقب می‌رانند. بدین روش که هر ضربه توسط کف پازده می‌شود و برای اینکار مفصل ضربه و فشار لازم به آبوارد می‌شود. این نوع شنا را بعضی از مربیان قورباغه تجارتی نام گذاشته‌اند.


سارا ابراهیمی

1396/05/18 12:00 ق.ظ

اسید لاکتیک چیست ؟

سلول های عضلانی پس از انجام ورزش و فعالیت های شدید، به علت عدم داشتن فرصت کافی برای استفاده از اکسیژن، در نتیجه مصرف انرژی و سوخت و ساز،" اسید لاکتیک" تولید می کنند.

حائز اهمیت است بدانیم چگونه و چرا "اسید لاکتیک" در عضلات و ماهیچه ها تجمع می یابد؟

به هنگام انجام تمرینات ورزشی، گلوکز یا قند خون، مورد استفاده و سوخت و ساز سلول های عضلات قرار گرفته و به یک ماده شیمیایی به نام "پیرووات" تبدیل می شود.

زمانی که ورزش به آرامی انجام گیرد، اکسیژن کافی به راحتی در دسترس سلول قرار گرفته و " پیرووات" را به دی اکسید کربن و آب تبدیل می کند، که دی اکسید کربن نیز از طریق شش ها از بدن خارج می شود.

اگر میزان اسید Pyruvic مازاد باشد آن وقت است که اسیدلاکتیک تشکیل می گردد، یعنی در صورتی که ورزش با شدت و سرعت بیشتری انجام گیرد، برای تبدیل تمام" پیرووات" به دی اکسید کربن و آب، اکسیژن کافی در دسترس قرار نمی گیرد و در نتیجه بخشی از پیرووات ها به اسید لاکتیک تبدیل میشود.


بهار تقوی

1396/05/18 12:37 ب.ظ

با سلام خسته نباشید خدمت همه ی مربیان زحتکشم

ما 2733 متر شنا کردیم.

ما امروز بعد از نرمش وارم رفتیم.


بهار تقوی

1396/05/18 12:41 ب.ظ

ما بعد از وارم 100 پای سینه و موج پروانه را انجام دادیم.

بعد 800 متر سینه بافین رفتیم.

وتمرینات 33 پروانه و پشت و 66سینه قورباغه را رفتیم.

و در کل روز خوبی راداشتیم.


بهار تقوی

1396/05/18 12:45 ب.ظ

شنای پروانه یکی از زیباترین و مشکل‌ترین انواع شنا است که در اکثر مسابقات معتبر جزو پر بیننده‌ترین انواع شناست. در حالی که دیگر انواع شنا توسط مبتدیان به راحتی انجام می‌شود، پروانه نیاز به تکنیک مناسب دارد تا صورت گیرد. بسیاری از نوآموزان پروانه را سخت‌ترین نوع شنا می‌دانند. در این نوع شنا حرکت پاها مانند حرکت دلفین در آب است و از کمر آغاز می‌شود دستها نیز بطور هم‌زمان و از طرفین به سمت جلو پرتاب می‌شود و و هم‌زمان با این عمل سر از آب بیرون امده و هواگیری انجام می‌شود.


بهار تقوی

1396/05/18 12:47 ب.ظ

این شنا درسال‌های ۱۹۳۰ از تحول شنای قورباغه سنتی بوجود آمد. در سال ۱۹۵۶این شنا به طور رسمی وارد مسابقات المپیک شد. اولین مرحله تحول شنای قورباغه ابداع مرحله خروج دست از آب بود که بطور چشمگیری سرعت شناگر را از طریق کاهش نیروهای مقاوم، بدون نقص قوانین شنای آن زمان، افزایش داد. بلافاصله پس از آن، شیوه پا زدن دلفین که ماهی با هوش دریاهاست ابداع شد، که درآن هر دو پا به جای حرکت در صفحه افقی در شنای قورباغه در صفحه عمودی و به طور همزمان حرکت می‌کردند که این روش، خود سهم زیادی در کسب سرعت بیشتر نسبت به شنای قورباغه داشت.


بهار تقوی

1396/05/18 02:42 ب.ظ

ولی متاسفانه واتر پلو بازی نکردیم. امیدوارم درروز پنجشنبه بازی کنیم. با تشکر


رميصا

1396/05/18 06:21 ب.ظ

سلام ما امروز ٢٧٣٣ متر شنا كرديم.

من چون جلسه ي پيش غيبت داشتم نتونسته بودم تو تولد مهتاب جون شركت كنم واز اين موضوع خيلي ناراحت بودم 😔

ولي اين جلسه جبرانش كردم😄

ما امروز ركورد گيريه ٨٠٠ متر سينه داشتيم كه من ركورد خوبي رو به ثبت رسوندم👍🏻👍🏻


رميصا

1396/05/18 06:26 ب.ظ

ما تمرين هاي سرعتيه يك طول يا ٦٦متر هر چهار شنا رو هم داشتيم كه مهتاب جون از پروانه ام خيلي رازي بودن👍🏻👍🏻😁😁❤

ما امروز بازيه واتر پلو نداشتيم ولي مهتاب جون گفتن پنج شنبه داريم😁

من خيلي خيلي از مهتاب جون تشكر مي كنم كه من رو به اينجارسوندن وتكنيك هاي سرعتي رو به خوبي به من ياد دادند😘😘😘😍😍😍❤💋💋


رميصا

1396/05/18 06:34 ب.ظ

استارت

نحوهي اموزش درست وگام به گام استارت بر روي سكو هاي پرش درمسابقات:

١-با سه سوت سوت اول داور پشت سكو قرار ميگيريد.

٢-باسوت دوم به روي سكو مي رويد.(در روي سكو يك پارا جلو ويك پاراعقب قراردهيد سپس لبه ي سكوراگرفته وبه طرف خود بكشيد انقدر كه به عقب برويد)

٣-باسوت داور داخل اب بپريد.


رميصا

1396/05/18 06:46 ب.ظ

در زمان مسابقات چه بخوريم؟؟؟؟

درزمان مسابقات ميشوداز سه ماده ي غذايي استفاده كرد:

١-سيب زمينيه اب پز

در مسابقات بين يك تا چهارساعت بعد از اتمام شنا ها يا بعد از اتمام يك رشته بسيار توصيه مي شود.

٢-تخم مرغ اب پز

بعد از اتمام مسابقه براي همه ي سنين توصيه مي شود.

٣-ماكاراني اب پز يا نودل بدون چاشني

درهين مسابقات ١يا٣قاشق توصيه ميشود.


رميصا

1396/05/18 06:52 ب.ظ

ملي پوشان شناي ايران اردوي شهركرد را در سطح كشور بلغارستان دانستند

واضح آرشیو وب فارسی:ایرنا: به گزارش ايرنا،كادر فني و ملي پوشان شناي جمهوري اسلامي ايران سه شنبه شب در ديدار با مديركل تربيت بدني چهارمحال وبختياري اين اردوي شهركرد را بسيار مطلوب عنوان كردند و اعلام داشتند كه شهركرد با ارتفاع دو هزار متري بهترين نقطه براي تمرينات ارتفاع ورزشكاران ايران است. مدير تيم هاي ملي شنا با اشاره برپايي اردو آمادگي تيم شنا در شهركرد گفت:تيم شناي جمهوري اسلامي ايران با توجه به سال اقتصادي و با همكاري فدراسيون تصميم گرفت به جاي اردوي بلغارستان در شهركرد اردو برپا كند. غلامحسين كريمي در اين ديدار افزود:شهركرد به عنوان بام ايران بهترين مكان براي تمرينات ارتفاع شناگران ملي پوش است و در صورت فراهم شدن امكانات لازم،اين استان مي تواند به مركز بزرگي براي تمرينات ساير ملي پوشان رشته هاي ديگر نيز مبدل شود. به گفته وي،تيم ملي جمهوري اسلامي ايران در مسابقات گوانگجو چين بهترين نتيجه تاريخ شنا را كسب كرد و اين تيم مصمم به برپايي اردوهاي آمادگي در شهركرد بود و اردوي 75نفره شناگران خردادماه در تهران برگزار خواهد شد. مدير تيم هاي ملي شنا كه در اردوي ارتفاعات تيم ملي شنا حضور دارد، در خصوص اين اردو گفت: به اردوي ارتفاع سطح دريا،13 ملي پوش دعوت كه 12 نفر آنان در اردو حاضر شدند و يك نفر نيز به دليل مشكلات تحصيلي نيامد. وي تصريح كرد: تمرينات شناگران در اين اردو زير نظر كادر فني و مربي اوكرايني در دو برنامه بدن سازي و شنا برگزار مي شود كه در شنا هر ملي پوش در طول روز بيش از 10 كيلومتر شنا مي كند. مديركل تربيت بدني چهارمحال وبختياري نيز گفت: اين استان با توجه به ارتفاع دو هزار متري از سطح دريا يكي از مهمترين نقاط ايران براي تمرينات ارتفاع است و اين استان از نظر ارتفاع براي ورزشكاران با كمپ هاي بزرگ آريزونا در آمريكا قياس شده است. دكتر محمود شمسي پور افزود:احداث كمپ تيم هاي ملي ايران در رشته هاي مختلف در سفر دور سوم رييس جمهوري اسلامي ايران به چهارمحال وبختياري مورد تصويب هيات دولت قرار گرفته است. به گفته وي،هواي مطلوب و ارتفاع مناسب باعث شده بسياري از ملي پوشان ايران براي تمرينات ارتفاع و هوازي به اين استان مراجعه و تمرينات خود را در اين استان دنبال كنند. به گزارش ايرنا،شناگران تيم ملي جمهوري اسلامي ايران در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در استخر شهيد رجب پور آموزش و پرورش مشغول تمرين هستند. 7359/671


هانا مروتي

1396/05/18 07:20 ب.ظ

باسلام

ما بعد از وارم تمرينات پا و دست سرعتي كار كرديم ومن خيلي دوست داشتم 🏊🏻🏊🏻❤️


هانا مروتي

1396/05/18 07:24 ب.ظ

ما ٦٦ و ٣٣ متر را از چهار شنا رفتيم و من از خودم راضي بودم و خوشحالم كه آنقدر پيشرفت كردم 👍🏻👍🏻❤️🏊🏻🏊🏻


هانا مروتي

1396/05/18 07:28 ب.ظ

ما امروز تمرين ٨٠٠ متر كرال سينه داشتيم كه مهتاب جون ركورد گرفتن و خوشحالم كه از من راضي بودند .🏊🏻🏊🏻

من خوشحالم كه دوستان خيلي خوب و همينطور مربي هاي خيلي خوبي دارم 💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️😘😘😘


هانا مروتي

1396/05/18 07:31 ب.ظ

ما امروز واتر پلو بازي نكرديم ولي مهتاب جون گفتن پنج شنبه بازي مي كنيم .

مرسي از مهتاب جون 💜💛💙❤️💚💛💟🙏🏻

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر