گفتمان

نظرات خوب بچه های تیم درمورد تمرینات روز سه شنبه 95,5,7

دسته ها: گفتمان
کلمات کلیدی:
چاپ

مدیر گفتمان سایتمدیر گفتمان سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر گفتمان سایت

21 نظر در مطلب "نظرات خوب بچه های تیم درمورد تمرینات روز سه شنبه 95,5,7" ثبت شده است

پارميدا احمدي

1396/06/08 12:18 ق.ظ

با سلام وخسته نباشيد به مربيان عزيز ❤❤💋🌹🌹😍😘

ما تمرينات خوبى داشتيم كه من راضى بودم 👍👍👍 ما بعد از 200 متر وارم تمرينات واتر پلو كار كرديم 😝😝😝😛😛😊😉😂


پارميدا احمدي

1396/06/08 12:20 ق.ظ

بعد واتر پلو بازى كرديم كه من دقايقى توى تيم بازى كردم كه براى من يك تجربه ى عالى بود 💋💋💋💋👍👍👍😘😘😝از مهتاب جون خواهش مى كنم من را توى تيم بگزارد 😔😔😔😢😢


پارميدا احمدي

1396/06/08 12:24 ق.ظ

بعد با توجه به رده ى سنى مون ركورد گيرى كرديم كه من ركوردم خوب شد 😘😍😍😉☺☺😉😊

با تشكر فراوان از مربيان عزيزم مخصوصا از مهتاب جون 😍😍😍😍😍😘😘😘💝💝💝💝💝💝🌺🌺🌺🌹🌹💚


پارميدا احمدي

1396/06/08 12:29 ق.ظ

آموزش شناي كرال سينه

كسي به درستي نمي داند كه اولين بار شنای کرال سینه در كدام كشور معمول شده است ، ولي شواهد و قوانين نشان مي دهد كه به احتمال زياد اين شنا در مصر ابداع شده است .

اما مسلم اين است كه در سال1700 در استراليا شنای کرال سینه به وسيله ي الك ويكمن معمول شد ، و سپس به آمريكا و اروپا راه يافت ، و بالاخره يكي از مهمترين بازي ها در مسابقه هاي المپيك را تشكيل داد ، و براي اولين بار يك آمريكايي به نام چارلز دانيلز به سال 1908 در رشته ي شناي بازي هاي المپيك شركت كرد و با شناي كرال مسافت 100 متر را در 60 ثانيه و سه پنجم طي كرد و برنده شد.


پارميدا احمدي

1396/06/08 12:31 ق.ظ

بنابراين سه مرحله اصلي در شناي كرال سينه عبارتند از :

1- عملكرد پاها Leg Action

2- عملكرد دست ها Arm Action

3- نفس گيري Breathing

جهت آموزش شناي كرال سينه لازم است كه هر مرحله به تنهائي و به مقدار كافي آموزش و تمرين داده شود. پس از آموزش و تمرين كافي اولين مرحله ، نوبت به مرحله دوم مي رسد كه ضروري است پس از آموزش و تمرين به مرحله ي اول متصل شده و هر دو با هم تمرين شود تا شناگر هماهنگي لازم را جهت انجام هر دو مرحله كسب نمايد و سپس مرحله ي سوم آموزش داده مي شود. و پس از تمرينات مقدماتي و كافي به مرحله ي اول و دوم اضافه مي شود. تمرين ادامه مي يابد تا هماهنگي مجددي صورت گيرد و شناگر قادر به انجام هر سه مرحله با هم در يك زمان گردد.

متاسفانه مشاهده شده است كه مربيان هنوز يك مرحله را به طور كامل آموزش نداده ، وارد مرحله بعدي مي شوند . اگر چه بعضي از مربيان با آموزش مرحله به مرحله چندان موافق نيستند ولي تجربه نشان داده است براي به دست آوردن نتيجه ي بهتر و پيشرفت در امر آموزش در كلاس هاي گروهي ، آموزش مرحله به مرحله به مراتب مفيدتر است .

اين موضوع را بايد به خاطر داشته باشيد كه قبل از شروع اولين قسمت آموزش كرال سينه كه حركت پاها است ، لازم است شاگرد دو مرحله مقدماتي مهم را خوب فرا گرفته باشد.


پارميدا احمدي

1396/06/08 12:31 ق.ظ

در شناي كرال ، حركت پا بسيار حايز اهميت است . مطلب مهم اين كه بر خلاف تصور ما حركات شديد و كند پاها توام با سرو صداي زياد كه غالبا در مبتديان ديده مي شود كوچكترين ارزشي ندارد ، بلكه حركات كوتاه و سريع پاها لازمه اين كار است.

حركات پاها از مفصل شروع مي شود كه ران را به لگن خاصره مربوط مي سازد . زانوهم حركت مي كند ، اما حركت آن كمتر از مفصل قبلي است و فقط تا آن حد صورت مي گيرد كه پاهاي شناگر از آب خارج شده و بلافاصله به آب ضربه بزند و روي اين اصل زاويه بين ساقها هيچ وقت از 30 درجه تجاوز نمي كند.

همچنين ساقها ، رانها و پاها هرگز ار هم فاصله نمي گيرند ، بلكه هميشه به هم ماليده مي شوند هنگام زدن پاها بايد توجه كنيد كه پاشنه پاها ازهم فاصله نگيرند ، كه معمولا كارآموز شناگر پاشنه پاها را از هم فاصله مي دهد . زانوها نبايد زياد بشكند ، اين عمل باعث مي شود كه پيشرفت خوبي نداشته باشيد انگشتان پاها بايد كشيده شوند.


پارميدا احمدي

1396/06/08 12:32 ق.ظ

يكي از مهمترين مواردي كه بايد در پاي كرال سينه درنظر گرفت ، اين است كه در موقع زدن پاي كرال انگشتان پا نبايد عمود بر كف استخر باشند و شكستگي نيز نبايد بيش از حد شود. به شكل زير توجه كنيد :

مثلي است معروف كه شنا را در آب ياد مي گيرند ، ولي به راستي براي صرفه جويي در وقت ، مي توان در خانه نيز مقدمات آن را فرا گرفت .

روي اين اصل توصيه مي شود در خانه و يا كنار استخر ، بي آنكه بدن خود را خيس كنيد روي كاناپه و يا ميز دراز بكشيد و روي سينه قرار بگيريد و سر را بين بازوها گرفته و پاهايتان را قريب در خارج نگه داريد ، بسيار سريع و همان طور كه قبلاٌ گفته شد به حركت پاها بپردازيد.

پس از چند جلسه تمرين ، اين بار كناره استخر را بگيريد و توي آب بي آن كه به حركت بازوها فكر كنيد سرتان را بين بازو ها قرار داده و تقريباٌ سرتان را در آب فرو ببريد و حركت پاها را تمرين كنيد و بعدها به فكر پيشروي در آب باشيد حتي مي توانيد حركت پاها را با كمك دوستانتان تمرين كنيد. بايد توجه داشته باشيد كه در موقع تمرين پا سرتان نبايد بالا باشد.چون اين عمل باعث مي شودكه پاها به پايين بروند.


پارميدا احمدي

1396/06/08 12:34 ق.ظ

كشش شروع شده و در همين حال خميده ميگردد ( حداكثر 100 درجه در خميده ترين محل ) و شروع به باز شدن نموده تا موقعي كه دوباره تقريباٌ صاف گرديده و قصد خروج از آب را مي نمايد. بايد دقت شود در موقع ورود دست در آب نبايد جلوي صورت وارد آب شود ، چون كشش كمتري در پيشروي آب دارد و همچنين در موقع ورود دست در آب آرنج و بازوي دست بايد به گوشها نزديك باشد.

ابتدا شست وارد آب مي شود ، اين عمل باعث مي گردد كه آرنج در بالا قرار گيرد . و اين كار لازمه ي كرال صحيح است . بالا آمدن آرنج ادامه مي يابد تا موقعي كه انگشتان دست نيز از آب خارج گردد. وضعيت دستها طوري است كه انگار جسمي مانند تخم مرغ را گرفته است يا اينكه دستها دور يك بشكه مي چرخد ، سعي كنيد بازو را به سر و گوشها نزديك سازيد .

نكته ي ديگر كه هنگام حركت دست بايد به آن توجه داشت اين است كه كف دست را هنگام خارج شدن از آب بايد به خارج چرخانيده شود . اين عمل باعث تسهيل در بالا نگاهداشتن آرنج مي شود.

در اين جا نيز مي توان در خشكي به تمرين حركت دستها پرداخت و سپس در آب آن را كامل كرد. علت بالا نيامدن آرنجها در بيشتر شاگردان ( به خصوص بزرگسالان ) اينست كه مفصل شانه آنها داراي جنبش پذيري (Flexibility) كافي نيست . بعضي ديگر از كارآموزان براي بالا آوردن و نگه داشتن آرنجها قسمتي از شانه را هم از آب خارج مي سازند كه روش درستي نيست . در اين جا نيز مي توان در خشكي به تمرين حركت دستها پرداخت و سپس در آب آن را كامل كرد.

لازم به يادآوري است كه دست كرال در سه مرحله انجام مي گيرد : اول مرحله ي كشش ، دوم مرحله فشار، سوم مرحله ي خارج از آب يعني حركت دست از هنگام خروج آب تا آوردن آن به جلو در امتداد دو شانه.

مي توان مرحله ي كشش و فشار را به صورت S خوابيده انگليسي نشان داد.


پارميدا احمدي

1396/06/08 12:34 ق.ظ

روش دیگر تمرین بدین شکل است که کارآموز شناگر در قسمت کم عمق استخر با دستهایش که به اندازهٔ عرض شانه باز است، لبهٔ استخر را می‌گیرد وبدن را در موقعیت شناور رو به کف استخر قرار می‌دهد . برای شناور شدن بهتر بدن، تخته شنا یا چوب پنبه‌ای را در میان دو ران قرارمی‌دهد و کاملاٌ شناور می‌شود. در این لحظه سر را به یک سمت می‌چرخاند و عمل دم را انجام می‌دهد این عمل خیلی سریع انجام می‌گیرد. شناگر در آخرین لحظهٔ تمام شدن هوای داخل ششهایش سر را از آب خارج می‌سازد (در حالی که هنوز در حال دمیدن هوا است) و یکباره هوا را می‌بلعد. این عمل را چندین بار تکرار کنید.


طاهره

1396/06/08 02:03 ق.ظ

باسلام وخسته نباشيد به مربيان گرامي💚💚💐🌾🥀🥀💋

ماامروز مثل هميشه تمرينات خوبي كرديم

ما اول نرمش كرديم وبعد ٢٠٠وارم رفتيم🌾🥀


طاهره

1396/06/08 02:13 ق.ظ

وبعد حمل انجام داديم🏊🏼 وبعد واترپلو🤽‍♀️بازي كرديم من درگروه ريحانه بودم وبازي خوب ودوستانه اي بود😋💖😻💖


طاهره

1396/06/08 02:22 ق.ظ

وبعد از واترپلو ما ركورد داديم 🥀❤️💋🥀💋💋❤️🥀❤️🥀🌾💐

من از ركورد هايم راضي بودم🏊🏻‍♀️

❤️

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️💜💜💜💜💜💜💜💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💙💙💙💙🥀🥀🥀🥀💙💙💙💙💚💙💙💙💙💙💙💚💚💚💚💙💖💖💖💕

با تشگرازهمه ي مربيان گرامي به ويژه مهتاب جون😍😘👄🏊🏼💐🌾💋💕💖❤️💙


mehrsa shafie

1396/06/08 10:39 ق.ظ

با سلام

ما روز سه شنبه روز خوبي را گذرانديم كه همراه با تمريناتي درباره واترپلو بود از جمله ٢٠٠متر حمله توپ سينه و پشت و بعد بازي واترپلو داشتيم كه من نصف حمله و نصف ديگر را دفاع بودم در كل بازي خوبي بود و ارزوي موفقيت براي تمام هم تيمي هايم دارم❤️🌹💋😍💐🏊🏻🏊🏻🏊🏻🏊🏻🏊🏻🏊🏻


mehrsa shafie

1396/06/08 10:40 ق.ظ

آیا تا بحال به فواید درمانی شنا دقت کرده اید؟!!

مجموعه: ورزش درمانی

فواید شنا

ورزش شنا يكي از محبوب ترين ورزشها در بين اقشار مختلف مردم است. فردي كه شنا مي كند، نه تنها از اين طريق احساس راحتي و نشاط مي كند بلكه در اثر شنا كردن قابليتهاي جسماني خود را از قبيل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذيري مفاصل شانه و مچ پا افزايش مي دهد. ورزش شنا ورزشي است كه از سن نوزادي تا سن كهنسالي ميتوان آنرا انجام داد و به طور كلي ورزشي است كه هيجان و اضطراب را كاهش داده، عضلات را قوي و محكم كرده و بدن را نرم و انعطاف پذير مي سازد و باعث مي شود كه فرد انرژيي بيشتري براي انجام كارهاي روزانه خود كسب كند.

تغييرات فيزيولوژيكي كه در اثر تمرينات استقامتي شنا در بدن بوجود مي آيد

تمرينات استقامتي به معني شناي مداوم در مسافتهاي طولاني مثل شناي 400 متر، 600 متر،800 متر،1400 متر و يا حتي مسافتهاي بيشتر مي باشد. يكي از امتيازهاي اين نوع تمرين اين است كه احتياج بدن را به دستگاه انتقال اكسيژن افزايش مي دهد و در نتيجه سبب تغييرات زير در بدن مي شود:

افزايش بازده قلب، كاهش ضربان قلب، افزايش كيفيت خون از نظر حمل مقدار بيشتري اكسيژن ذخيره شده، مقدار بيشتري گليكوژن در جگر و ماهيچه ها و افزايش تعداد ميتوكندريها در تارهاي ماهيچه اي.

ماهيچه هايي كه در شنا بكار گرفته مي شوند

در زير اسامي بعضي از ماهيچه هاي اصلي كه در مرحله جلو بردن يك شناگر در حركتهاي شنا از آنها استفاده مي شود ذكر شده است:

1. ماهيچه هاي پائين برنده دست: ماهيچه پشتي بزرگ، ماهيچه سينه اي بزرگ ماهيچه گرد بزرگ و سرطويل، ماهيچه سه سربازويي. اين ماهيچه ها باعث تقويت كشش دست در داخل آب مي شوند.

2. ماهيچه هاي گرداننده داخلي دست: ماهيچه سينه اي بزرگ، ماهيچه پهن پشتي، ماهيچه گرد بزرگ و ماهيچه تحت كتفي اين ماهيچه ها قسمت بالايي دست را به طرف داخل ميچرخانند. قوي شدن اين ماهيچه ها از نظر نگه داشتن آرنج در بالا كه در مرحله اول كشش دست در هر چهار شنا مفيد است، ضرورت دارد.

تمرينات سرعتي شنا و تغييرات فيزيولوژيكي حاصل از آن

تمرينهايي با حداكثر سرعت و فعاليت در مسافتهاي كوتاه را تمرينهاي سرعتي گويند براي مثال 10 بار و هر بار 25 متر و يا 50 متر شنا با حداكثر سرعت.

اين نوع تمرينها سبب افزايش قدرت انقباض ماهيچه( به جهت افزايش هماهنگي ميان دستگاه عصبي يا ماهيچه اي) و همچنين افزايش قدرت و مقدار ATP-PC ( آدنوزين تري فسفات و فسفات كرآتين) در ماهيچه مي شود كه خود سبب مي شود كه قدرت شناگر براي انجام تمرينهاي سرعتي افزايش يابد.

ايمني و بهداشت شناگران

مسافرت تابستاني به شهرهاي شمالي كشور و ديگر مناطق ديدني و سرسبز اغلب با شنا كردن در دريا و رودخانه ها همراه است. بخشي از مردم نيز استخرهاي شنا را جهت تفريح و سپري نمودن اوقات فراغت انتخاب مي كنند. اين در حالي است كه عمدتاً ايمني و بهداشت را هنگام شنا كردن به عنوان دو نكته اساسي در بيشتر مواقع كمتر مورد توجه قرار مي دهند. بد نيست بدانيم شنا كردن در دريا خطرات و مشكلاتي را همه ساله جهت مسافران دريا به وجود مي آورد. خطرغرق شدن در آب دريا صرفاً مخصوص كساني كه آشنايي كمتري با فنون شنا كردن دارند نمي باشد و ممكن است هر انسان بي احتياط و كم توجهي را تهديد كند. در زيرسطح زيبا و ديدني استخر نيز، موادشيميايي و بيولوژيكي فراواني وجود دارد كه ممكن است با اندكي غفلت متصديان و شناگران معضلات بهداشتي زيادي براي استفاده كنندگان به وجود آورد. عوامل محيطي، قارچ و جلبك، گازهاي شيميايي تشكيل شده در آب، ميزان درجه حرارت آب و محيط استخر، دفعات تخليه، كيفيت اوليه آب، ميزان PH و كلر آزاد آب همگي از عوامل موثر بر بهداشت استخر است.

فوايد شنا

آنچه ورزش شنا در سراسر دنيا زيرپوشش قرار مي دهد، طيف وسيعي از اقشار مردم علاقمند به ورزش و تحرك جسماني مي باشد عده اي از مردم به ورزش علاقمندند اما وقتي به ياد كوفتگي عضلاني ناشي از ورزش مي افتند، از انجام آن منصرف مي شوند و اصولاً علاقه اي به جنبش توأم با تعرق زياد و كوفتگي عضلاني ندارند. آنچه به اين افراد توصيه مي شود" ورزش در آب" است چرا كه به دور از تعرق زياد مي توانند نشاط و شادي ناشي از تحرك جسماني را به دست آورند.

ورزش در آب را مي توان به ورزشكاران و كساني كه در سطح بالايي از آمادگي جسماني هستند نيز توصيه كرد. همچنين براي كساني كه در فصل خارج از مسابقه، آمادگي خود را در سطح مطلوب حفظ مي كنند و يا اينكه بخواهند تمرينات اختصاصي براي افزايش قدرت و استقامت عضلاني خود بسته به رشته ورزشي كه به آن مي پردازند انجام دهند.


هانا مروتي

1396/06/08 01:46 ب.ظ

باسلام

ما امروز اول نرمش كرديم و بعد ٢٠٠ متر وارم رفتيم و بعد ٢٠٠ متر حمل توپ به جلو و بعد ٢٠٠ متر حمل توپ به پشت رفتيم .


هلنا یزدان پرستی

1396/06/08 03:03 ب.ظ

با سلام

ما در روز سه شنبه مثل همیشه اول نرمش کردیم سپس ۲۰۰ متر وارم رفتیم و تمرینات حمل توپ به جلو و پشت انجام دادیم و بعد واترپلو بازی کردیم که بازی خوب و دوستانه ای بود🌹

و در آخر هم رکورد دادیم.

مرسی از مربیان خوبم😊❤


هلنا یزدان پرستی

1396/06/08 03:03 ب.ظ

نکاتی درباره ی افزایش سرعت در کرال سینه👇

چطور سرعت خود را در کرال سینه بیشتر کنیم؟ برای این کار باید کشیده ترین حالت ممکن را در شروع شنا داشته باشید. باید دست ها را جلوی خود بکشید، و با نهایت سرعت سُر بخورید و پا بزنید. اگر مسافت کوتاهی را بخواهید طی کنید، نیاز به تنفس زیادی ندارید و می توانید همه تمرکز خود را روی حرکت جلو و عقب بردن دست در آب بگذارید، روی پا زدن و حرکت دست سریع تمرکز کنید. تصور نکنید که برای سریع تر شنا کردن باید حرکات دست تند و کوتاه داشته باشید چون این کار فقط انرژی شما را هدر می دهد. برای سریع تر شنا کردن نکته مهم این است که با هر حرکت دست، مسافت بیشتری را طی کنید و بیشتر جلو بروید. پس باید حرکات دست بلند و موثر داشته باشید. دست ها باید با هر حرکت شما را تا بیشتری مسافت ممکن جلو ببرند، سرتان توی آب و ثابت باشد، بدن در یک مسیر باریک و مستقیم جلو می رود و به طرفین می چرخد. پا زدن با بیشتری سرعت ممکن انجام شود. این نکات در افزایش سرعت کرال سینه به شما کمک می کند.


هانا مروتي

1396/06/09 12:31 ق.ظ

و بعد واترپلو بازي كرديم كه هر دو تيم بازي خوب و دوستانه اي كرديم كه من ٣ گل زدم و پيشرفت كردم .💪🏻💪🏻👌🏻👌🏻👍🏻👍🏻


هانا مروتي

1396/06/09 12:33 ق.ظ

من تشكر مي كنم از بازي بسيار خوب دوستانم كه خيلي به پيشرفت من كمك مي كنند 😘😘🎭🎭


هانا مروتي

1396/06/09 12:37 ق.ظ

و همينطور از مربي بسيار خوب و مهربونم خانم حسين زاده عزيز تشكر مي كنم 💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️


هانا مروتي

1396/06/09 12:38 ق.ظ

و از سارا جون و فريبا جون هم تشكر مي كنم 🙏🏻🙏🏻

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر