گفتمان

نظرات خوب بچه های تیم در موردتمرینات روز یکشنبه 95.5.11

دسته ها: گفتمان
کلمات کلیدی:
چاپ

مدیر گفتمان سایتمدیر گفتمان سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر گفتمان سایت

45 نظر در مطلب "نظرات خوب بچه های تیم در موردتمرینات روز یکشنبه 95.5.11" ثبت شده است

طاهره

1396/06/12 08:15 ب.ظ

باسلاموخسته نباشيد به مربيان گرامي

ماامروزاول نرمش كرديم وبعد ٢٠٠وارم

رفتيم وبعد كرال سينه رفت وبرگشت🏊🏼

سألتوا وبعدقورباغه وبعد پروانه كه خيلي

سخت بود


طاهره

1396/06/12 08:27 ب.ظ

وبعد١٠٠٠رفت كرال سينه وبرگشت

كرال پشت وبعد رفت پروانه

وبعد باز گشت

من خيلي خوش حال هستم

چون امروز مهتاب جون به

من جايزه دادن😘🥀🌾💚💋💖💙❤️😍مرسي از مربيان مهربانمان كه هرروز برايمان

به بهترين متود درس مي دهند💐🌾🌺🌹🥀🌷🌸


طاهره

1396/06/12 08:34 ب.ظ

کرال سینه یکی از انواع شنا است که حرکاتی کاملاً تعریف شده و مشخص دارد. شانه‌ها باید با آب در یک خط قرار بگیرند، و حرکت‌های دست‌ها و پاها باید با هم انجام شود. دست‌ها از سینه دور شده و به دور بدن می‌گردد و بعد دوباره به جای اولیه بازمی‌گردد (پاها مستقیم اند و بالا و پایین می‌روند). اگر با این حرکت یک ساعت شنا کنید، حدود ۷۵۰ کالری خواهید سوزاند.

واژهٔ کرال از فعل انگلیسی Crawl گرفته شده که به معنی خزیدن است. زیرا انسان به وسیلهٔ این شنا در آب می‌خزد و پیش می‌رود.

کرال سینه سریعترین روش شنا است و تقریباً همه شناگران در مسابقات شنای آزاد از آن استفاده می‌کنند.


پارميدا احمدي

1396/06/12 08:44 ب.ظ

با سلام و خسته نباشيد به مربيان عزيز و خوبم 🌹🌹🌹💋💋😍😘

ما بعد از طناب زدن و نرمش كردن 200 متر وارم رفتيم ♥❤❤❤❤🌺♥ بعد تمريناتى كرديم كه خيلى خوب بود 👍👍👍👍👍👍😝😝😝😘😘😍


هانا مروتي

1396/06/12 08:45 ب.ظ

باسلام خدمت مربيان عزيزم .

ما امروز اول نرمش كرديم و بعد ٢٠٠ متر وارم رفتيم ، و بعد تمريناتي كرديم كه رفت و برگشت كرال سينه و همينطور پروانه ، قورباغه و پشت از همين تمرين .


هانا مروتي

1396/06/12 08:50 ب.ظ

و بعد ١٠٠٠ متر رفت كرال سينه و برگشت كرال پشت رفتيم كه خيلي سخت و نفس گير بود .😶😶


پارميدا احمدي

1396/06/12 08:51 ب.ظ

بعد با فين و وزنه 1000 متر رفت سينه و برگشت پشت رفتيم كه بسيار سخت و خوب بود ❤❤💚💚💚🌹🌹😛 بعد بازگشت رفتيم

با تشكر فرررررررررررررراوان از

مهتاب جون 💋💋💋

ساراجون ❤❤❤

فريبا جون 😍😍😍

و كل بچه هاى تيم 🌹🌹🌹🌹😘😘😘😘😚😚😚😚😚💝💝


بهار تقوی

1396/06/12 08:54 ب.ظ

با سلام خسته نباشید

ما امروز در ابتدا طناب زدیم و نرمش کردیم.


پارميدا احمدي

1396/06/12 08:54 ب.ظ

كرال پشت

روش دیگر تمرین بدین شکل است که کارآموز شناگر در قسمت کم عمق استخر با دستهایش که به اندازهٔ عرض شانه باز است، لبهٔ استخر را می‌گیرد وبدن را در موقعیت شناور رو به کف استخر قرار می‌دهد . برای شناور شدن بهتر بدن، تخته شنا یا چوب پنبه‌ای را در میان دو ران قرارمی‌دهد و کاملاٌ شناور می‌شود. در این لحظه سر را به یک سمت می‌چرخاند و عمل دم را انجام می‌دهد این عمل خیلی سریع انجام می‌گیرد. شناگر در آخرین لحظهٔ تمام شدن هوای داخل ششهایش سر را از آب خارج می‌سازد (در حالی که هنوز در حال دمیدن هوا است) و یکباره هوا را می‌بلعد. این عمل را چندین بار تکرار کنید.


هانا مروتي

1396/06/12 08:55 ب.ظ

امروز واتر پلو بازي نكرديم ☹️☹️☹️

ما ٣ تا ٣٣ متر كرال سينه رفتيم كه خوب بود .🏊🏻🏊🏻🏊🏻


بهار تقوی

1396/06/12 08:56 ب.ظ

بعد چند طول سینه قورباغه وپروانه را رفتیم.


هانا مروتي

1396/06/12 08:57 ب.ظ

باتشكر فررررررررررررررررررراوان از مهتاب جون عزيزم ❤️❤️🙏🏻🙏🏻

و سارا جون و فريبا جون 💋💋💋💋🙏🏻


بهار تقوی

1396/06/12 08:58 ب.ظ

بعد با فین و وزنه 1000 متر سینه برگشت پشت رفتیم که کمی نفس گیر بود.


هانا مروتي

1396/06/12 08:59 ب.ظ

من احساس مي كنم در پروانه و سينه پيشرفت كردم و اميدوارم بهتر از اين هم بشم .👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻


بهار تقوی

1396/06/12 08:59 ب.ظ

در آخر هم 3 طول سینه رفتیم.


هانا مروتي

1396/06/12 09:00 ب.ظ

من از بچه هاي خوب تيم هم تشكر مي كنم 🙏🏻🙏🏻❤️💋🌹🌸


بهار تقوی

1396/06/12 09:01 ب.ظ

متاسفانه ما امروز واترپلو بازی نکردیم.

امیدوارم در جلسه های بعد بازی کنیم.

من علاقه ی زیادی به این ورزش دارم.


بهار تقوی

1396/06/12 09:03 ب.ظ

مرسی از مهتاب جون

شکوفه جون

سارا جون

و فریبا جون......


بهار تقوی

1396/06/12 09:07 ب.ظ

تعریف:

شنا، مهارت یا ورزش شناور ماندن و حرکت، درون آب است. شنا کردن به معنی حرکت انسان، حیوانات بدون هر گونه کمک خارجی درون آب می‌باشد. آموختن شنا، علاوه بر تقویت جسم، در مواقع اضطراری و افتادن ناگهانی درون آب، زندگی انسان را نجات خواهد داد. بسیاری از حیوانات، هنگام تولد و به طور غریزی، قادر به شنا کردن هستند؛ اما انسان باید شنا کردن را یاد بگیرد .

یادگیرندگان شنا، تمرین‌های خود را اغلب در استخرهای کم عمق و کناره دریاها شروع می‌کنند. آنها ابتدا شناور ماندن روی آب و سپس حرکت‌های پا را می‌آموزند و در پایان حرکت‌های دست را نیز یاد خواهند گرفت. برای‌ شنا کردن‌ آسان‌ و روان، شناگران‌ در مفاصل‌ اصلیشان، به‌ انعطاف‌پذیری‌ مطلوبی‌ نیاز دارند


بهار تقوی

1396/06/12 09:09 ب.ظ

شناگران تازه کار باید چگونگی حرکت‌های هماهنگ دست با نفس کشیدن را تمرین کنند. شناگران، معمولاً یک یا چند شنا می‌آموزند.

تاریخچه شنا در جهان

شواهد باستان‌شناسی نشان می‌دهند که قدمت شنا و شنا کردن به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن‌های آشور و یونان و روم باستان باز می‌گردد. آنچه از گذشته آموزش شنا می‌دانیم بر اساس یافته‌هایی است که از «حروف تصویری» هیروگلیف مصریان به دست آورده‌ایم. یونانی‌های باستان و رومی‌ها شنا را جزو برنامه‌های مهم آموزش نظامی خود قرار داده بودند، و مانند الفبا یکی از مواد درسی در آموزش مردان بوده‌است. شنا در شرق به قرن اول قبل از میلاد باز می‌گردد. ژاپن جایی است که شواهد و مدارکی از مسابقات شنا در آن وجود دارد. در قرن هفدهم به دستور رسمی حکومتی شنا به صورت اجباری در مدارس تدریس می‌شد


بهار تقوی

1396/06/12 09:10 ب.ظ

مسابقات سازمان یافته شنا در قرن ۱۹ میلادی قبل از ورود ژاپن به دنیای غرب شکل گرفت. از قرار معلوم مردم ساحل نشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که به راه می‌افتادند یا حتی پیش تر شنا می‌آموختند. نشانه‌هایی از مسابقات گاه و بی گاه میان مردم یونان باستان وجود دارد و همچنین یکی از بوکسورهای معروف یونان شنا را به عنوان تمرین در برنامه ورزشی خود گنجانیده بود. رومی‌ها اولین استخرهای شنا را بنا کردند و گفته می‌شود که در سدهٔ یکم پیش از میلاد گایوس ماسناس رایزن سیاسی سزار آگوست رومی، نخستین استخر آب گرم را ساخت .

برخی عدم تمایل اروپائیان به شنا را در سده‌های میانه ترس از گسترش و سرایت عفونت و بیماری‌های مسری می‌دانند از طرفی شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد در سواحل بریتانیای کبیر در اواخر قرن ۱۷ میلادی از شنا در آب به عنوان وسیله‌ای برای درمان استفاده می‌شود. البته تا پیش از قرن نوزدهم شنا به عنوان تفریح و ورزش در میان مردم جایگاهی پیدا نکرد. زمانی که نخستین سازمان شنا در سال ۱۸۳۷ تأسیس شد در پایتخت بریتانیا یعنی لندن، ۶ استخر سر پوشیده وجود داشت که مجهز به تخته شیرجه بودند. در سال ۱۸۴۶ اولین مسابقه شنا در مسافت ۴۴۰ یارد در استرالیا بر پا شد که بعد از آن هر ساله نیز به اجرا در آمد. باشگاه شنای «متروپولیتین» لندن در سال ۱۸۶۹ تأسیس شد که بعدها به انجمن شنای غیر حرفه‌ای تغییر نام پیدا کردکه در واقع هیئت رئیسه شنای غیر حرفه‌ای بریتانیا بود. فدراسیون‌های ملی شنا در چندین کشور اروپایی در سال ۱۸۸۲ تا ۱۸۸۹ شکل گرفتند.


بهار تقوی

1396/06/12 09:11 ب.ظ

تاریخچه شنا در ایران

تاریخچه شنا به عنوان یک ورزش، در ایران، بسیار کوتاه است و به طور کلی هم این رشته از ورزش به نسبت دیگر رشته‌ها در کشور ایران چندان پیشرفتی حاصل نکرده‌است. در حالی که به جهت موقعیت جغرافیایی ایران که در شمال و جنوب کشور به دریا متصل است و هم به جهت تأکیدات مذهبی، می‌بایستی این ورزش را مورد توجه قرار می‌دادند .

در قدیم، مکان‌هایی شبیه استخر سرپوشیده در حمام‌ها می‌ساختند، به نام چال حوض.این چال حوض‌ها، که حداکثر از ۱۰ متر تجاوز نمی‌کرد، برای شنا کردن و آب بازی بود. در اطراف چال حوض‌ها، سکوهایی به ارتفاع ۲ یا ۳ متر وجود داشت که از بالای آن به درون آب می‌پریدند و عملیاتی مانند پشتک و وارو انجام می‌دادند. روشنایی چال حوض‌ها از سوراخ کوچکی که در سقف بود، تأمین می‌شد. در این گونه آبگیرهای غیر بهداشتی، هیچ گونه مقرراتی وجود نداشت و هر کس می‌توانست قبل از استحمام یا پس از آن وارد چال حوض شود و به آب بازی و شنا که به معنای واقعی هم شنا نبود بپردازد. تا سال ۱۳۱۴ در سراسر ایران حتی یک استخر شنا هم نبود و فقط در اردوگاه نظامی اقدسیه تهران یک استخر برای آموزش شنا به دانشجویان دانشکده افسری ساخته بودند. در سال ۱۳۱۴، استخر دیگری در باغ فردوس شمیران احداث شد که به وزارت فرهنگ تعلق داشت. نخستین استخری که برای استفاده ورزشکاران و تعلیم اصول جدید شنا به آنها به وجود آمد، در سال ۱۳۱۴در منظریه تهران بود که یک مربی ورزش خارجی به نام «گیبسون» بر آن نظارت می‌کرد. پایه‌های ورزش شنای نوین در ایران از همان استخر منظریه گذاشته شد


بهار تقوی

1396/06/12 09:13 ب.ظ

تاریخ‌ فدراسیون‌ بین‌المللی‌ شنا

فدراسیون‌ بین‌المللی‌ شنا (FINA) در سال ۱۹۰۸ نه‌ بر اثر یک‌ حادثه‌ بلکه‌ از روی‌ قصد و نیت‌ بنیان‌ نهاده‌ شد. جورج‌ دبلیو هرن دبیر موسس‌ این‌ فدراسیون، ایجاد این‌ نهاد بین‌المللی‌ را نتیجه‌ افزایش‌ تماسهای بین‌المللی‌ در ورزش‌ و مخصوصاً‌ به‌ تأ‌سّی‌ از بازیهای‌ المپیک‌ آن‌ روز ذکر می‌کند. طرز برگزاری‌ مسابقات‌ باعث‌ بالا گرفتن‌ مخالفتهایی‌ شد که‌ نتیجه‌ آن‌ برگزاری‌ کنفرانس‌ بین‌المللی‌ لندن‌ در تاریخ ۱۹ ژوئیه ۱۹۰۸ است. ثمره‌ و میوه‌ این‌ کنفرانس‌ تاسیس‌ فینا بود .

با شروع‌ جنگ‌ جهانی‌ اول، ادامه‌ پیشرفت‌ سازمان‌ جوان‌ فینا حداقل‌ به‌ مدت ۴ سال‌ متوقف‌ شد و حتی‌ پس‌ از جنگ‌ به‌ علت‌ سردی‌ بین‌ کشورها و روابط‌ ورزشی‌ عملاً‌ ادامه‌ کار فینا میسر نشد و این‌ امر تا سال‌۱۹۲۵ به‌ درازا کشید. با پشت‌ سرگذاشته‌ شدن‌ این‌ مدت، فدراسیون‌ مجدداً‌ فعال‌ شد. بدین‌ترتیب‌ که‌ هیئت‌ اجرایی‌ فینا مرکب‌ از ۵ عضو تشکیل‌ شد تا بتوانند در فواصل‌ نزدیک‌ به‌ راحتی‌ گرد هم‌ آیند و نیز دفتر فینا برقرار گردید .

در سال ۱۹۲۸ هیئت‌ مدیره‌ بین‌المللی‌ واترپلو و کمیته‌ بین‌المللی‌ شنا نیز پا گرفتند. در کنگره‌ فینا که‌ در همان‌ سال‌ برگزار شد، جورج‌ دبلیو هرن دبیر موسس‌ فینا از سمت‌ خود کناره‌گیری‌ کرد و به‌ عنوان‌ اولین‌ رئیس‌ افتخاری‌ فینا برگزیده‌ شد. با شروع‌ جنگ‌ جهانی‌ دوم‌ به‌ ناگاه‌ پیشرفت‌ مستمر مجدداً‌ متوقف‌ شد (سالهای ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵)، زیرا جنگ‌ مانع‌ از تماسهای‌ بین‌المللی‌ در ورزش‌ گردید. با پایان‌ یافتن‌ جنگ‌ پر مشقت‌ دوم، بیشتر از یک‌ سال‌ طول‌ کشید تا هیئت‌ اجرایی‌ فینا توانستند در ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶ در لندن‌ گرد هم‌ جمع‌ شوند. دوره‌ مربوط‌ به‌ جنگ‌ جهانی‌ دوم‌ در سال‌۱۹۵۰ خاتمه‌ یافت‌ و تماسها و ارتباطهای‌ ورزشی‌ روزبه‌روز بیشتر گشت .

در سال ۱۹۵۸، فینا پنجاهمین‌ سالگرد خود را برگزار کرد. در این‌ سال‌ تعداد اعضای‌ فینا به ۷۵ فدراسیون‌ ملی‌ رسیده‌ بود. در سال ۱۹۹۲ اعضای‌ فینا به ۱۳۷ فدراسیون‌ ملی‌ ارتقاء یافت.


بهار تقوی

1396/06/12 09:16 ب.ظ

مشخصات استخر ر

استخر، محل خصوصی است برای شنا، شیرجه، و واترپولو که در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود. ولی، استخرهایی که در آنها مسابقات رسمی را برگزار می‌کنند باید دارای مشخصاتی معین باشد. این مشخصات از طرف فدراسیون بین المللی شنای آماتور، که آن را فینا (FINA) می‌خوانند به شرح زیر تعیین شده‌است :

1. طول: ۵۰ متر ؛ عرض: حداقل ۲۱ متر

2. عمق: حداقل ۸۰/ ۱ متر

3. شمار خطوط : ۸ خط (عرض هر خط ۵/ ۲ متر )

در استخرهایی که رکوردگیری می‌کنند، دمای آب باید ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتی گراد باشد.


طاهره

1396/06/12 09:20 ب.ظ

کسی به درستی نمی‌داند که اولین بار این شنا در کدام کشور معمول شده‌است، ولی شواهد و قوانین نشان می‌دهد که به احتمال زیاد این شنا در مصر ابداع شده‌است. اما مسلم این است که در سال۱۷۰۰ در استرالیا این شنا به وسیلهٔ الک ویکمن معمول شد، و سپس به آمریکا و اروپا راه یافت، و بالاخره یکی از مهمترین بازی‌ها در مسابقه‌های المپیک را تشکیل داد، و برای اولین بار یک آمریکایی به نام چارلز دانیلز به سال ۱۹۰۸ در رشتهٔ شنای بازی‌های المپیک شرکت کرد و با شنای کرال مسافت ۱۰۰ متر را در ۶۰ ثانیه و سه پنجم طی کرد و برنده شد. شنای کرال امروزه بیش از هر شنای دیگر طرفدار دارد و بیشتر شناگرها با آن آشنایی دارند


یگانه قاسمی

1396/06/12 09:21 ب.ظ

سن شروع آموزش شنا

هميشه  اين سوال از طرف والديني كه علاقه مند هستند فرزندشان شنا ياد بگيردعنوان مي شود ، كه چه موقع بايد آموزش شنا را شروع كرد .

زمان مناسب براي آموزش شنا ، سن 7 يا 8 سالگي مي باشد. علماي تربيت بدني و متخصصين آموزش شنا ، سن شش سالگي را براي آموزش انتخاب كرده اند.

وضع مطلوب اينست كه از سنين پايين بچه آموزش را شروع نمايد ولي در سنين پايين شنا را به صورت فني ياد نميگيرد. زيرا قدرت درك بعضي از حركات را ندارد و هماهنگي لازم جهت يك مهارت به سختي ( هماهنگي دست و پاي كرال سينه ) انجام مي پذيرد. شنا براي كودكان زير سه سال فقط به صورت شناي به اصطلاح سگي است كه كودك سر را بيرون از آب نگه داشته و شنا مي كند.

شنا

شنا در نوزادان موجب افزايش هوش ، تمركز حواس، هوشياري و پيشرفت در روابط اجتماعي آينده آنها مي شود. شنا هم از نظر حسي و هم از نظر فيزيكي تأثير مثبت بر روح و روان نوزادان مي گذارد.

نوزاداني كه در ماه هاي اوليه زندگي يعني حدود 6 تا 10 ماهگي شنا مي كنند ، احساس امنيت و آسايش و آرامش بيشتري دارند. بچه ها به علت كم بودن جاذبه  آب ، آزادي عمل بيشتري بدست مي آورند. براي آموزش شنا ، والدين نيز مي توانند در كنار آنها شنا كرده و لذت آموزش را درك كنند. به ياد داشته باشيد آموزش شناي كودكان بايد تحت نظارت مربي هاي مخصوص صورت بگيرد.

در ابتدا كودك خود را با زور و اجبار داخل آب نكنيد، بلكه به او فرصت دهيد ، با آب آشنايي بيشتري پيدا كند! بسياري از بچه ها قبل از آنكه بتوانند راه بروند قادر به شنا كردن هستند. شنا باعث تقويت ماهيچه ها و افزايش حجم ريه مي شود .

به علاوه الگوي خواب شبانه كودكاني كه شنا مي كنند ، بسيار منظم مي شود.

اولين چيزي كه بعد از مدتي شنا مي توانيد در كودك خود مشاهده كنيد، اعتماد به نفس و احساس استقلالي است كه در او رشد يافته است.

بچه هاي 6 تا 10 ماهه ، قادر هستند در زير آب به مدت 5 دقيقه شنا كنند و نفس خود را نگاهدارند.

روش تدريس شنا

براي اينكه هنگام تدريس شنا موقعيت خوبي داشته باشيد، ضروري است به مراحل سني توجه داشته باشيم. مربي بايد تلاش نمايد در صورت امكان كلاس را به وضع ايده آل در آورد . براي رسيدن به اين اهداف رعايت موارد زير ضروري است :

الف: توجه به تعداد شاگردان كلاس شنا

بر طبق اصول ايمني نبايد تعداد افراد كلاس از 15- 10 نفر بيشتر باشد. با در نظر گرفتن اين ويژگي است كه مربي مي تواند با يكايك شاگردان كار و تمرين نمايد و اشتباهات فردي را اصلاح و ترميم نمايد.

ب: محل تمرينات

توجه به سرپوشيده بودن يا نبودن استخر از نكاتي است كه بايد به آن توجه شود. عمق آب در مورد مبتدي ها نبايد از حدود سينه تجاوز نمايد.

براي آموزش شنا بهتر است كه قسمت عرضي انتهاي استخر مجهز به پله باشد و در صورت نبودن پله از پله هاي متحرك آهني استفاده شود و با اين عمل مي توانيم محل ورود وخروج به استخر را براي مبتديان آسان نماييم

 

درجه حرارت آب وهوا

مدت توقف در آب وابسته به مقدار درجه حرارت آب و هوا بستگي دارد . برنامه ي  آموزشي هنگامي  مي تواند موفقيت آميز  باشد كه كارآموزان در آب احساس  آرامش  نمايند . مثلاً سرد بودن آب باعث لرزش كارآموزان شناگر شده و اين امر به نوبه ي خود  در بازده ي كلاس اثر منفي خواهد داشت . در ضمن كودكان و نوجوانان از نظر تطبيق و هماهنگي گردش خون نسبت به بزرگسالان با اشكالاتي مواجههستند . درجه ي حرارت آب  براي بزرگسالان بايد 27- 25 درجه و براي كودكان 30-28 درجه باشد . بنابراين تعليم شنا براي مبتديان در استخر سرپوشيده مناسب تر از استخر رو باز است ، براي توفيق بيشتر در مراحل آموزشي لازم است به محض اينكه  مبتديان  احساس سرما و لرزش و عدم علاقه مندي از خود نشان دادند به سرعت كلاس را تعطيل كنند .

 

مشخصات استخر   فينا (FINA )

 

طول : 50 متر ؛ عرض: حداقل 21 متر

عمق : حداقل 80/ 1 متر

تعداد خطوط : ۱۰ خط ( عرض هر خط 5/ 2 متر

در استخر دماي آب بايد 22 تا 24 درجه سانتي گراد باشد.

لباس شنا

لباس مخصوص شنا يك شلوار كوتاه و چسبيده به بدن است كه بايد وزن آن بسيار كم باشد و آب را در خود نگاه ندارد. طبق مقررات بين المللي ، شلوار شنا هنگام مسابقات بين المللي و ركوردگيري ، بايد از پارچه اي به رنگ تيره و به صورت يك تكه باشد.

در حال حاضر لباس شناگران را از پوست كوسه ها درست مي كنند كه كل بدن را مي پوشاند


یگانه قاسمی

1396/06/12 09:26 ب.ظ

با عرض سلام امروز روز خوبی بود هر کدام از ما به یک شکل از نرمش های امروز لذت بردیم وبعد وارم رفتیم🏊


یگانه قاسمی

1396/06/12 09:31 ب.ظ

سپس تمرینات سرعتی پروانه سینه و قورباغه را رفتیم که در تلاش رفع اشکالات بودیم🏊🏊وبعد هزار متر سینه رفتیم


یگانه قاسمی

1396/06/12 09:38 ب.ظ

من از این که واتر پلو بازی نکردیم ناراحت شدم ولی امید وارم که مربی خوبم در جلسات بعد واترپلو بازی کنیم چون واترپلو بازی کردن همراه دوستان مهربانم بسیار خوب است


یگانه قاسمی

1396/06/12 09:43 ب.ظ

در آخر هم رکورد های پروانه وسینه راگرفتیم من از رکورد های پروانه و سینه ی خود راضی بودم واین ها نتیجه مربی خوبم که برای من وهم تیمی هایم تلاش می کند💗💗💗


رميصا

1396/06/13 01:41 ق.ظ

سلام

ما امروزتمرينات سرعتي كرال سينه داشتيم كه من چون پام درد مي كرد نتونستم درست برم ولي تلاشم رو كردم كه بتونم خوب برم.

ما ١٠٠٠متر شناي بافين ووزنه داشتيم كه خيلي خوب بود وخوب به دست هام فشار اورد ولي از نتيجه ي كار راضي بودم .

مادر اخر هم٦٦متر سينه داديم ويك طول هاي پروانه كه كمكمون ميكرد پروانه هامونو سرعتي كنيم .

من در كل از امروز راضي بودم واميدوارم دردپام تسكين پيدا كنه وبهتر شنا كنم.🙏💪🏻💜💙❤️💋💋🏊🏻🏊🏻🏊🏻💗💗


رميصا

1396/06/13 01:45 ق.ظ

شنا,آموزش شنا,آموزش شناي كرال سينه

آموزش شناي كرال سينه (تصویری)

كسي به درستي نمي داند كه اولين بار شنای کرال سینه در كدام كشور معمول شده است ، ولي شواهد و قوانين نشان مي دهد كه به احتمال زياد اين شنا در مصر ابداع شده است .

اما مسلم اين است كه در سال1700 در استراليا شنای کرال سینه به وسيله ي الك ويكمن معمول شد ، و سپس به آمريكا و اروپا راه يافت ، و بالاخره يكي از مهمترين بازي ها در مسابقه هاي المپيك را تشكيل داد ، و براي اولين بار يك آمريكايي به نام چارلز دانيلز به سال 1908 در رشته ي شناي بازي هاي المپيك شركت كرد و با شناي كرال مسافت 100 متر را در 60 ثانيه و سه پنجم طي كرد و برنده شد.

شناي كرال امروزه بيش از هر شناي ديگر طرفدار دارد و بيشتر شناگرها با آن آشنايي دارند . ولي متاسفانه به غير از تعداد كمي آن را به طريقه ي كاملاٌ صحيح فرا نمي گيرند . با كمي اراده ، اگر بتوانيد شنای کرال سینه را به طور كاملاٌ صحيح فرا گيريد ، بسيار مفرح و لذت بخش خواهد شد. كرال معمولا در دو قسمت كرال سينه و كرال پشت تعليم داده مي شود . كه ابتدا به شرح كرال سينه مي پردازيم .

آموزش شناي كرال سينه

كرال سينه شنايي است كه در آن ضربات منظم پاها به همراه حركت دست ها كه به تناوب از آب خارج و وارد شده و آب را به عقب ميكشند و سر ، نيم دايره اي را حول محور طولي بدن مي زند تا از سمت راست يا چپ ( كه معمولاٌ يك طرف است ) از طريق دهان هواگيري نمايد انجام مي شود.

بنابراين سه مرحله اصلي در شناي كرال سينه عبارتند از :

1- عملكرد پاها Leg Action

2- عملكرد دست ها Arm Action

3- نفس گيري Breathing

جهت آموزش شناي كرال سينه لازم است كه هر مرحله به تنهائي و به مقدار كافي آموزش و تمرين داده شود. پس از آموزش و تمرين كافي اولين مرحله ، نوبت به مرحله دوم مي رسد كه ضروري است پس از آموزش و تمرين به مرحله ي اول متصل شده و هر دو با هم تمرين شود تا شناگر هماهنگي لازم را جهت انجام هر دو مرحله كسب نمايد و سپس مرحله ي سوم آموزش داده مي شود. و پس از تمرينات مقدماتي و كافي به مرحله ي اول و دوم اضافه مي شود. تمرين ادامه مي يابد تا هماهنگي مجددي صورت گيرد و شناگر قادر به انجام هر سه مرحله با هم در يك زمان گردد.

متاسفانه مشاهده شده است كه مربيان هنوز يك مرحله را به طور كامل آموزش نداده ، وارد مرحله بعدي مي شوند . اگر چه بعضي از مربيان با آموزش مرحله به مرحله چندان موافق نيستند ولي تجربه نشان داده است براي به دست آوردن نتيجه ي بهتر و پيشرفت در امر آموزش در كلاس هاي گروهي ، آموزش مرحله به مرحله به مراتب مفيدتر است .

اين موضوع را بايد به خاطر داشته باشيد كه قبل از شروع اولين قسمت آموزش كرال سينه كه حركت پاها است ، لازم است شاگرد دو مرحله مقدماتي مهم را خوب فرا گرفته باشد.

-- عملكرد پاLeg Action

شنا,آموزش شنا,آموزش شناي كرال سينه

در شناي كرال ، حركت پا بسيار حايز اهميت است . مطلب مهم اين كه بر خلاف تصور ما حركات شديد و كند پاها توام با سرو صداي زياد كه غالبا در مبتديان ديده مي شود كوچكترين ارزشي ندارد ، بلكه حركات كوتاه و سريع پاها لازمه اين كار است.

حركات پاها از مفصل شروع مي شود كه ران را به لگن خاصره مربوط مي سازد . زانوهم حركت مي كند ، اما حركت آن كمتر از مفصل قبلي است و فقط تا آن حد صورت مي گيرد كه پاهاي شناگر از آب خارج شده و بلافاصله به آب ضربه بزند و روي اين اصل زاويه بين ساقها هيچ وقت از 30 درجه تجاوز نمي كند.

همچنين ساقها ، رانها و پاها هرگز ار هم فاصله نمي گيرند ، بلكه هميشه به هم ماليده مي شوند هنگام زدن پاها بايد توجه كنيد كه پاشنه پاها ازهم فاصله نگيرند ، كه معمولا كارآموز شناگر پاشنه پاها را از هم فاصله مي دهد . زانوها نبايد زياد بشكند ، اين عمل باعث مي شود كه پيشرفت خوبي نداشته باشيد انگشتان پاها بايد كشيده شوند.

شنا,آموزش شنا,آموزش شناي كرال سينه

يكي از مهمترين مواردي كه بايد در پاي كرال سينه درنظر گرفت ، اين است كه در موقع زدن پاي كرال انگشتان پا نبايد عمود بر كف استخر باشند و شكستگي نيز نبايد بيش از حد شود. به شكل زير توجه كنيد :

مثلي است معروف كه شنا را در آب ياد مي گيرند ، ولي به راستي براي صرفه جويي در وقت ، مي توان در خانه نيز مقدمات آن را فرا گرفت .

روي اين اصل توصيه مي شود در خانه و يا كنار استخر ، بي آنكه بدن خود را خيس كنيد روي كاناپه و يا ميز دراز بكشيد و روي سينه قرار بگيريد و سر را بين بازوها گرفته و پاهايتان را قريب در خارج نگه داريد ، بسيار سريع و همان طور كه قبلاٌ گفته شد به حركت پاها بپردازيد.

پس از چند جلسه تمرين ، اين بار كناره استخر را بگيريد و توي آب بي آن كه به حركت بازوها فكر كنيد سرتان را بين بازو ها قرار داده و تقريباٌ سرتان را در آب فرو ببريد و حركت پاها را تمرين كنيد و بعدها به فكر پيشروي در آب باشيد حتي مي توانيد حركت پاها را با كمك دوستانتان تمرين كنيد. بايد توجه داشته باشيد كه در موقع تمرين پا سرتان نبايد بالا باشد.چون اين عمل باعث مي شودكه پاها به پايين بروند.

تمرين هاي آموزشي پاي كرال سينه

1- نشستن روي لبه استخر و پا داخل آب ؛ نوآموز شناگر در لبه استخر مي نشيند و دستها را به عقب تكيه مي دهد و دو پاي شناگر در داخل آب قرار داشته و پاها بطور متناوب در آب حركت مي نمايد . بايد توجه داشت كه در اين مرحله حركت پا بطور صحيح صورت گيرد و پنجه ها متمايل به داخل باشد و آب توسط سينه پا به اطراف پراكنده شود.

شنا,آموزش شنا,آموزش شناي كرال سينه

2- در حالي كه كارآموز شناگر لبه استخر را گرفته مبادرت به زدن پا مي كند. يادآور مي شويم كه پس از چند حركت ، پا كارآموز شناگر صورت خود را از آب بيرون آورده و نفس مي كشد و مجدداٌ تمرين خود را تكرار مي كند.

3- يكي از كارآموزان شناگر دستهاي كارآموز ديگري را گرفته و نفر دوم همان طوري كه در سطح آب قرار گرفته شروع به زدن پاي كرال سينه مي نمايد.

شنا,آموزش شنا,آموزش شناي كرال سينه

-- عملكرد دست ها Arm Action

مراحل حركات دست : تعويض منظم حركت دستها در شناي كرال سينه موجب پيشروي در آب مي شود. هنگامي كه يكدست حركت كشش را در داخل آب انجام مي دهد ، در همان زمان دست ديگر درخارج از آب آماده ورود در آب مي شود . تا يك دست ، دست ديگر را لمس نكرد نبايد، از آب خارج شود . لازم است به يك موضوع خوب توجه شود و آن اينست كه چه در داخل و چه در خارج از آب هميشه آرنج بالاتر از مچ دست قرار دارد، ولي اين تكنيك جاي خودرا با روش كنوني كه مكثي در كشش دست وجود ندارد ، داد . به طوري كه دستها پشت سر هم عمل كشش زير آب را انجام مي دهند . كشش ، منتظر ورود دست ديگر به آب نمي شود و نتيجه بهتري را در پيشروي حاصل مي نمايد.

بهترين ميزان ورود دست به آب موقعي است كه دست زير آب نيمي از كشش زير آب را انجام داده است ، زيرا در اين حالت در هيچ لحظه دست توقف نداشته و حركتي دائمي درحال كشش خواهد داشت . مناسبت ترين ميزان زاويه آرنج در موقع كشش زير آب بين 90 تا 100 درجه است. مربي بايد كنترل نمايد كه شاگرد شكستگي دست در داخل آب را انجام دهد، بدين ترتيب كه دست در آب وارد شده ، تقريباٌ كشيده مي شود.

شنا,آموزش شنا,آموزش شناي كرال سينه

كشش شروع شده و در همين حال خميده ميگردد ( حداكثر 100 درجه در خميده ترين محل ) و شروع به باز شدن نموده تا موقعي كه دوباره تقريباٌ صاف گرديده و قصد خروج از آب را مي نمايد. بايد دقت شود در موقع ورود دست در آب نبايد جلوي صورت وارد آب شود ، چون كشش كمتري در پيشروي آب دارد و همچنين در موقع ورود دست در آب آرنج و بازوي دست بايد به گوشها نزديك باشد.

ابتدا شست وارد آب مي شود ، اين عمل باعث مي گردد كه آرنج در بالا قرار گيرد . و اين كار لازمه ي كرال صحيح است . بالا آمدن آرنج ادامه مي يابد تا موقعي كه انگشتان دست نيز از آب خارج گردد. وضعيت دستها طوري است كه انگار جسمي مانند تخم مرغ را گرفته است يا اينكه دستها دور يك بشكه مي چرخد ، سعي كنيد بازو را به سر و گوشها نزديك سازيد .

نكته ي ديگر كه هنگام حركت دست بايد به آن توجه داشت اين است كه كف دست را هنگام خارج شدن از آب بايد به خارج چرخانيده شود . اين عمل باعث تسهيل در بالا نگاهداشتن آرنج مي شود.

در اين جا نيز مي توان در خشكي به تمرين حركت دستها پرداخت و سپس در آب آن را كامل كرد. علت بالا نيامدن آرنجها در بيشتر شاگردان ( به خصوص بزرگسالان ) اينست كه مفصل شانه آنها داراي جنبش پذيري (Flexibility) كافي نيست . بعضي ديگر از كارآموزان براي بالا آوردن و نگه داشتن آرنجها قسمتي از شانه را هم از آب خارج مي سازند كه روش درستي نيست . در اين جا نيز مي توان در خشكي به تمرين حركت دستها پرداخت و سپس در آب آن را كامل كرد.

لازم به يادآوري است كه دست كرال در سه مرحله انجام مي گيرد : اول مرحله ي كشش ، دوم مرحله فشار، سوم مرحله ي خارج از آب يعني حركت دست از هنگام خروج آب تا آوردن آن به جلو در امتداد دو شانه.

مي توان مرحله ي كشش و فشار را به صورت S خوابيده انگليسي نشان داد.

-- نفس گيري Breathing

یکی از قسمت‌های مهم شنای کرال سینه، هواگیری است و این مرحله همان تخلیهٔ هوای ذخیره شدهٔ شش‌ها در آب است. خالی کردن هوا در آب می‌تواند هم از طریق بینی و هم از راه دهان باشد. مهم نیست که کارآموز از کدام سمت یا جهت (راست یا چپ) نفس گیری کند، بلکه مهم این است که عمل هواگیری یک طرفه صورت گیرد عمل دم خیلی سریع انجام می‌شود و اگر عمل بازدم کمی طولانی تر باشد اشکالی نخواهد داشت.

سر به اندازه‌ای می‌چرخد تا دیگر آبی پیرامون دهان نباشد و شناگر از خلا طبیعی ایجاد شده توسط موج کمانی شکل سود جسته و پایینتر از سطح معمولی‌آب نفس‌گیری می‌کند.

تمریناتی که برای هواگیری در کرال سینه پیشنهاد می‌شود:

در مر احل اولین تمرین کافیست کارآموز شناگر در قسمت کم عمق استخر در حالی که از ناحیه کمر خم شده‌است، سر را داخل آب قرار داده و هوای داخل ریه‌ها را خالی کند. نکته مهم این تمرین در این ست که زمانی که می‌خواهد سر را برای گرفتن هوا از آب خارج کند باید این کار را توسط گردن انجام دهد و موقع هواگیری نصف صورت داخل آب ونصف دیگر در بیرون آب باشد سعی کنید شانه را بالا نیاورید و از آب خارج نسازید. این عمل در ابتدا مشکل است، ولی به مرور زمان به طور خودکار با موفقیت انجام می‌شود.

شنا,آموزش شنا,آموزش شناي كرال سينه

روش دیگر تمرین بدین شکل است که کارآموز شناگر در قسمت کم عمق استخر با دستهایش که به اندازهٔ عرض شانه باز است، لبهٔ استخر را می‌گیرد وبدن را در موقعیت شناور رو به کف استخر قرار می‌دهد . برای شناور شدن بهتر بدن، تخته شنا یا چوب پنبه‌ای را در میان دو ران قرارمی‌دهد و کاملاٌ شناور می‌شود. در این لحظه سر را به یک سمت می‌چرخاند و عمل دم را انجام می‌دهد این عمل خیلی سریع انجام می‌گیرد. شناگر در آخرین لحظهٔ تمام شدن هوای داخل ششهایش سر را از آب خارج می‌سازد (در حالی که هنوز در حال دمیدن هوا است) و یکباره هوا را می‌بلعد. این عمل را چندین بار تکرار کنید.

منبع : tebyan-zn.ir


رميصا

1396/06/13 01:47 ق.ظ

تهران-خبرگزاري ايسكانيوز: اسطوره ي شناي جهان امروز صبح با قهرماني در ماده 200 متر پروانه و 4 در 200 متر آزاد تيمي،موفق به كسب پنجمين مدال طلايش در المپيك 2008پكن و يازدهمين مدال طلاي المپيك تاريخ قهرمانيش شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه ورزشي باشگاه خبرنگاران دانشجويي ايران"ايسكانيوز"؛ شناگر جوان آمريكايي كه با كسب 11 مدال طلا، عنوان موفق ترين ورزشكار تاريخ المپيك را از آن خود كرده ، قصد دارد با شكستن دومين ركورد خود به ركورد كسب 8 مدال طلا در يك دوره رقابت هاي المپيك دست يابد. وي مي خواهد ركورد 7 مدال طلاي مارك اسپيتز، هموطن خود در يك دوره رقابت هاي المپيك را بهبود بخشد.

"فلپس" با ثبت زمان 1:52:03 دقيقه در ماده 200 متر پروانه و ثبت زمان 6:58:56 دقيقه در ماده 4 در 200متر آزاد تيمي 2 مدال طلالي ديگر به ويترين افتخاراتش اضافه كرد.

وي با كسب 3 مدال طلاي ديگر در اين رقابت ها، مي تواند دومين ركورد بزرگ تاريخ المپيك را نيز به نام خود به ثبت برساند./135/120

چهارشنبه 23 مرداد 1387

این صفحه را در گوگل محبوب کنید 

[ارسال شده از: ایسکانیوز] [مشاهده در: www.iscanews.ir] [تعداد بازديد از اين مطلب: 1503]


رميصا

1396/06/13 01:52 ق.ظ

عینک طبی مخصوص شنا

عینکهای شنا مخصوص افراد نزدیک بین از شماره -1.5 تا -8 .

شاید تا حالا این فرصت برایتان پیش آمده که از طرف دانشگاه یا دبیرستان ویا در قالب یک تفریح خانوادگی به سفری کوتاه رفته باشید. معمولا مقصد این سفرها جایی نزدیک رودخانه یا دریا می باشد. اگر از عینک استفاده می کنید طبیعتا نمی توانید به راحتی وارد آب شده به علت اینکه فواصل کمی دور در نظرتان تیره و تار دیده می شود اعتماد به نفس شما کمرنگ شده و از شنا کردن صرف نظر می کنید در حالی که این حق شماست که از امکانات موجود نهایت استفاده را ببرید.

یا اینکه دانشجوی رشته تربیت بدنی هستید و به علت نزدیک بینی در استخر راحت نیستید و شنا را یاد نمیگیرید این عینک را یرای شما پیشنهاد میکنیم.

مشکلاتی که در بالا ذکر شد در استخر نیز گریبانگیر شما می شود. در هنگام ورود به استخر شما فواصل کمی دور را نمی بینید. ساعت استخر برایتان یا واضح نیست و یا نمی بینید. حتی یاد گرفتن شنا برای شما مشکل خواهد بود چونکه حرکاتی که مربی شنا در حین آموزش انجام میدهد مثلا حرکت \\\"شناور بودن\\\" را به خاطر اینکه در زیر سطح آب انجام میشود شما به طور واضح نمی بینید و در نتیجه شنا را یا یاد نمی گیرید یا دیر یاد خواهید گرفت. از همه مهمتر اینکه چون شما از حضور در محیط استخر به خاطر مشکلاتی که از نظر دید دارید خرسند نبوده و علاقه شما به ورزش مفرح شنا کم میشود

با استفاده از این عینکها افراد نزدیک بین میتوانند همانند سایر افراد به راحتی شنا را یاد گرفته و اعتماد به نفس خود را باز یابند. همچنین با توجه به ناراحتی هایی که استفاده از لنز دامن گیر افراد نزدیک بین میشود این نوع عینکها توصیه میشود. این نوع عینکها از نظر شکل ظاهری کاملا شبیه عینکهای شنای معمولی میباشد و دیگر نیازی به استفاده از لنز در استخر نیست.ضمنا عینک یاد شده فابریک بوده و ساخت هنگ کنگ میباشد و شماره آن کاملا استاندارد میباشد که میتوانید با عینک سازان شماره آن را امتحان کنید.


رميصا

1396/06/13 01:56 ق.ظ

* شباهت ها و تفاوت هاي "فلپس" و "اسپيتز"(اوهميشه با مايكل فلپس در رقابت است)

- هر دوي آنها آمريكايي هستند. فلپس متولد بالتيمور ماريلند و اسپيتز متولد مدستوي كاليفرنيا است.

- فلپس از خانواده‌اي از هم پاشيده است. "فرد" پدر "مايکل" پليس بود و زماني كه مايكل هفت سال بيشتر سن نداشت، از مادرش كه معلم بود، جدا شد. ويتني خواهر بزرگتر فلپس هم شناگر است و در كتاب خاطراتش نوشته بود كه از استخر شنا به عنوان پناهگاهي براي فرار از شلوغي‌ها استفاده مي‌كرده است.

- اسپيتز متولد كاليفرنيا است اما، زماني كه دو ساله بود به همراه خانواده‌اش به هاوايي نقل مكان كرد. آنجا بود كه "آرنولد" پدرش به او شنا كردن را آموخت. زماني كه اسپيتز شش ساله بود آنها به كاليفرنيا بازگشتند.

- فلپس نخستين بار در المپيك سيدني حضور يافت و در المپيک آتن در حالي كه 19 سال سن داشت، شش مدال طلا و دو برنز را از آن خود كرد.

- زماني كه اسپيتز نخستين تجربه المپيكي خود را بدست مي‌آورد سال 1968 در بازي‌هاي المپيك مكزيكوسيتي بود. پيش‌بيني خود او از حضور در اين بازي‌ها كسب شش مدال طلا بود اما، اسپيتز تنها موفق به كسب يك مدال نقره و يك برنز شد.

- فلپس در دومين تجربه المپيكي‌اش در پكن 23 ساله بوده و ضمن كسب هشت مدال طلا، هفت ركورد جهاني را نيز جابه‌جا كرد.

- اسپيتز در دومين تجربه‌ي المپيكي‌اش در المپيك 1972 مونيخ 22 ساله بود و در آن زمان با كسب هفت مدال طلا، ركورد جهان را نيز جابه‌جا كرد.

- فلپس به راحتي شش طلا از هشت طلاي ممكن در المپيك آتن را بدست آورد. او در 100 متر پروانه تنها يك صدم ثانيه مقابل ميلوراد كاويچ كم آورد و در 4 در 100 متر آزاد نيز به همراه هم تيمي‌هايش تنها هشت صدم ثانيه برابر فرانسوي‌ها كم آوردند.

- اسپيتز موقعيت چندان دشواري در مونيخ نداشت و نزديكترين رقيب او جري هيدنريش از آلمان بود كه در 100متر پروانه 43 صدم ثانيه برابر شناگر آمريكايي كم آورد.

- فلپس بزرگتر، سنگين‌تر و پهن‌تر از اسپيتز است و 93/1 سانتي‌متر بلندي قامت اوست. او 91 كيلوگرم وزن دارد و بلندي دستانش به هنگام کشش به بيش از دو متر مي‌رسد.

- اسپيتز به خاطر سبيل پرپشت خود درآن زمان بسيار معروف شده بود درحالي که فلپس و ساير شناگران مرد فعلي براي سريعتر کردن سرعت خود در آب موهاي بدنشان را مي تراشند.

- متخصصان تجاري بر اين باورند كه "فلپس" ثروتمندترين شناگر حرفه‌اي تاريخ خواهد بود. او سالانه پنج ميليون دلار درآمد دارد و پيش‌بيني مي‌شود كه اين درآمد به سالانه 30 ميليون دلار افزايش پيدا كند.

- اسپيتز با شركت هاي توليدي مختلفي از قبيل شير، حالت دهنده مو، ساعت و لباس زير مردانه قراردادهاي تجاري به امضا رساند و به همين خاطر از او به عنوان نخستين ورزشكار حرفه‌اي ياد مي‌شود كه موفق به عقد چنين قراردادهاي تجاري با شركت‌هاي مختلف شده است. گفته مي‌شود او همچنان سالانه حداقل پنج ميليون دلار درآمد دارد.

پس از آنکه فلپس هفتمين مدال طلاي خود در المپيک پکن را بدست آورد، مارک اسپيتز در تمجيد از اين شناگر جوان که به او لقب گلوله را داده اند گفت: «اين يک حماسه است. به زودي همگان شاهد خواهند بود که اين مرد نه تنها بهترين شناگر تاريخ و بهترين ورزشکار المپيکي تمام دوران است بلکه مي تواند به برترين ورزشکار تاريخ جهان نيز مبدل شود. او بزرگترين تندرويي است که روي کره زمين وجود دارد.»


رميصا

1396/06/13 02:02 ق.ظ

شايد بسياري مي خواهند بدانند که اين اسطوره شناي جهان از چه نوع برنامه غذايي پيروي مي کند. برنامه تلويزيوني Saturday Night Live به بررسي اين موضوع پرداخته است و برنامه غذايي مايکل فلپس را اينگونه شرح مي دهد:

صبحانه:

سه عدد ساندويچ نيمرو به همراه پنير، كاهو، سيب زميني، پياز سرخ كرده و سس مايونز

يك ظرف املت متشكل از پنج تخم مرغ

يك كاسه بلغور

سه تكه نان تست فرانسوي به همراه پودر شكر

سه عدد كيك شكلاتي و دو فنجان قهوه

ناهار:

يك بشقاب ماكاروني به همراه سس و سيب زميني

دو تكه بزرگ گوشت به همراه نان سفيد و ساندويچ سويا

نوشيدني‌هاي انرژي‌زا

شام:

يك بشقاب ماكاروني به همراه سيب زميني و سس

يك پيتزاي 6 تا 8 تكه

نوشيدني‌هاي انرژي زا

به نوشته روزنامه گاردين فلپس روزانه بيش از 12000 کالري غذا مي خورد که اين مقدار 5 برابر بيشتر از يک مرد بالغ است.


رميصا

1396/06/13 02:07 ق.ظ

*نگاه به آينده و کسب عناوين بيشتر

اگرچه مايکل فلپس موفق به پشت سرگذاشتن رکورد به نظر دست نيافتني مارک اسپيتز شد اما او همچنان تشنه موفقيت است. فلپس که در المپيک پکن 8 مدال طلا را از آن خود ساخته مي گويد: "همه اينها مانند يک خواب است. پس از کسب مدال تنها به مادرم و خواهرم نگاه کردم و هرسه ما کمي گريه کرديم. "

فلپس در المپيک 2012 لندن قصد دارد بازهم شايستگي هاي خود را به اثبات رسانده و تمامي مدال هاي ممکن را از آن خود سازد.

فلپس 23 ساله درباره المپيک 2012 لندن مي گويد: «"باب"، مربي من مي خواهد بازهم از نو آغاز کند. او مي خواهد ما به چيزهايي برسيم که کسي هرگز بيش از اين به آنها دست نيافته است. چهارسال خوب ديگر در راه است.


رميصا

1396/06/13 02:12 ق.ظ

شايد برايتان جالب باشه كه مايكل فلپس اين شناگر مشهور دچار يك جهش ژنتيكي هست كه به اين جهش سندرم مارفان ميگويند اين حالت مريضي نيست يك جهش ژنتيكيه .خصوصیات ظاهری فلپس که منطبق با اختلال ژنتیکی سندرم مارفان هستند، شامل این موارد هستند:

- فاصله بین انگشتان دو دست فلپس در حالت گشاده بیشتر از طول قامت اوست. (200 سانتیمتر در برابر 190 سانتیمتر)

- انگشتان دست و پای باریک و بلند

- اندام‌های فوقانی بلند (دست‌های بلندتر از پاها)

- جناغ سینه برآمده pectus carinatum

- مفاصل با انعطاف‌پذیری بالا

- صورت باریک و کشیده

- چانه کوچک

- نامنظم بودن دندان‌ها


رميصا

1396/06/13 02:19 ق.ظ

دوستان خوبم بهتون توصيه مي كنم اين مطالب رو بخونيد چون براي من جالب بود اميد وارم شما هم خوشتون بياد درباره ي جهش ژنتيكي هست كه مايكل فلپس دچاره شه وهمينطور تفاوت هاي مايكل واسپيتز

وهمينطور رژيم غذايي مايكل فلپس خيلي جالبن👍🏻👍🏻💜💙😄😄🏊🏊🏊🏊✌🏻🌟⭐️


هلنا یزدان پرستی

1396/06/13 05:03 ب.ظ

با سلام🌹

ما اول مثل همیشه نرمش کردیم و سپس ۲۰۰ متر وارم رفتیم و بعد تمریناتی درباره ی کرال سینه،قورباغه و پروانه انجام دادیم.


هلنا یزدان پرستی

1396/06/13 05:06 ب.ظ

و بعد ۱۰۰۰ متر رفت کرال سینه و برگشت کرال پشت انجام دادیم که به همراه فین و وزنه بود.

و در آخر ۱ طول ۱ طول پروانه و ۲ طول بازگشت رفتیم.

مرسی از مربیان عزیزم❤


هلنا یزدان پرستی

1396/06/13 05:06 ب.ظ

چطور سرعت خود را در کرال سینه بیشتر کنیم؟

برای این کار باید کشیده ترین حالت ممکن را در شروع شنا داشته باشید. باید دست ها را جلوی خود بکشید، و با نهایت سرعت سُر بخورید و پا بزنید. اگر مسافت کوتاهی را بخواهید طی کنید، نیاز به تنفس زیادی ندارید و می توانید همه تمرکز خود را روی حرکت جلو و عقب بردن دست در آب بگذارید، روی پا زدن و حرکت دست سریع تمرکز کنید. تصور نکنید که برای سریع تر شنا کردن باید حرکات دست تند و کوتاه داشته باشید چون این کار فقط انرژی شما را هدر می دهد. برای سریع تر شنا کردن نکته مهم این است که با هر حرکت دست، مسافت بیشتری را طی کنید و بیشتر جلو بروید. پس باید حرکات دست بلند و موثر داشته باشید. دست ها باید با هر حرکت شما را تا بیشتری مسافت ممکن جلو ببرند، سرتان توی آب و ثابت باشد، بدن در یک مسیر باریک و مستقیم جلو می رود و به طرفین می چرخد. پا زدن با بیشتری سرعت ممکن انجام شود. این نکات در افزایش سرعت کرال سینه به شما کمک می کنند.


نازنين مقصودي

1396/06/13 05:29 ب.ظ

با سلام ما امروز ترينات سرعتي كرال سينه داشتيم وبعد ١٠٠٠ متر متر شنا با فين و وزنه داشتيم ، كه رفت سينه و برگشت هم كرال پشت رفتيم وبعد ٦٦ متر كرال سينه و سه ٣٣ متر پروانه سرعتي داشتيم، و من از تمرين هاي امررز بسيار لذت بردم👌🏻💙


نازنين مقصودي

1396/06/13 05:37 ب.ظ

@future_swimmers

با چند مورد از مفاهیم علم تمرین و آمادگی جسمانی آشنا شوید:

سیستم هوازی چیست ؟

به مجموعه فرآیندهای سوخت وساز در داخل بدن اطلاق می‌شود که در این فرایند تجزیه کربوهیدرات‌ها (قندها) اسیدهای چرب (چربی ها) در حضور اکسیژن تنفسی به انرژی مورد نیاز بدن تبدیل می‌شوند.

فعالیت‌های هوازی کدامند؟

به فعالیت‌های گفته می‌شود که با شدت متوسط ومدت زمان نسبتاً طولانی انجام شده، گروه‌های عضلانی بزرگ بدن را فعال می‌کنند واجرای آن‌ها به حضور اکسیژن تنفسی وابسته است.

استقامت هوازی یعنی چه؟

توانایی و تحمل بدن فرد جهت مقاومت در برابرخستگی در ورزش‌های طولانی

( استقامت عضلانی با استقامت قلبی - تنفسی متفاوت است )

ظرفیت هوازی چیست؟

به حداکثر توانایی مصرف اکسیژن توسط بدن در فعالیت‌های شدید و طولانی مدت ظرفیت هوازی گفته می‌شود که به آن Vo2max نیز می‌گویند.

@future_swimmers

آمادگی هوازی چیست؟

حداکثر توانایی دستگاه تنفسی (ریه ها – قلب – عروق) جهت جذب وانتقال اکسیژن به عضلات

فعالیت‌های بی هوازی کدامند؟

به آن دسته از فعالیت‌های بدنی که اجرای آن‌ها به حضور و مصرف اکسیژن وابسته نیست اطلاق می‌شود. (مانند انواع پرتاب‌ها- دوی 100متر- پرش‌ها و فعالیت‌هایی که با سرعت بالا در مدت زمان کوتاه انجام می‌شوند)

آستانه بی هوازی چیست؟

به شدتی از تمرین گفته می‌شود که اکسیژن مصرفی جهت تامین انرژی مورد نیاز کافی نبوده و مقدار(سطح ) اسید لاکتیک عضله و خون بالا رود.

نکته (هرچه آستانه بی هوازی در ورزشکاری بیشتر باشد، موفقیت او در فعالیت‌هایی از نوع استقامتی بیشتر خواهد بود

@future_swimmers


نازنين مقصودي

1396/06/13 05:40 ب.ظ

تأثیر استفاده از فین شنا بر قابلیتهای جسمانی و روانی شناگران به شرح زیر است :

1- بهبود انعطاف پذیری مچ پا.

2- تقویت عضلات چهارسر ران.

3- افزایش سرعت پیشروی شناگر و بهبود احساس آب در دستها.

4- بهبود واکنشهای روانی حرکتی به دلیل احساس لذت از شنا كردن

استفاده از فین فارغ از مدل و اندازه ،

در شناهای کرال سینه ، پشت و پروانه

قابل استفاده بوده و...

در تمامی فازهای تمرینی به ترتیب ،

از تمرینات دریل ،

استقامتی پایه ،

استقامتی متوسط

و استقامتی پرفشار

و سپس در تمرینات

سرعتی کوتاه ،

تولید لاکتیک

و تحمل لاکتیک

قابل طراحی است.

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر