گفتمان

نظرات خوب بچه های تیم در مورد تمرینات روزسه شنبه 18 ,, 7, 95

دسته ها: گفتمان
کلمات کلیدی:
چاپ

مدیر گفتمان سایتمدیر گفتمان سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر گفتمان سایت

25 نظر در مطلب "نظرات خوب بچه های تیم در مورد تمرینات روزسه شنبه 18 ,, 7, 95" ثبت شده است

هانا مروتي

1396/07/18 07:19 ب.ظ

باسلام

ما امروز اول ٢٠٠ تا طناب زديم و بعد ٢٠٠ متر كرال سينه ، ١٠٠ متر پاي سينه ، ١٠٠ متر پاي پشت ، ١٠٠ متر پاي قورباغه و ١٠٠ متر موج رفتيم و بعد كامل ٤ شنا 🏊🏻🏊🏻🏊🏻

كه خيلي خوب 👌🏻👌🏻👍🏻👍🏻


هانا مروتي

1396/07/18 07:25 ب.ظ

و بعد تمرينات واترپلو انجام داديم و بعد واتر پلو بازي كرديم كه تيم ما باخت ☹️☹️😱😱


هانا مروتي

1396/07/18 07:27 ب.ظ

ما بعد سرعتي كار كرديم كه خخخيييللي

خوب بود و من پيشرفت داشتم 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻🙂🙂🙂


هانا مروتي

1396/07/18 07:28 ب.ظ

از خانم حسين زاده ي عزيز و سارا جون تشكر مي كنم ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋🌹🌹🌹🌹🌹😘😘😘😘😘😘


بهار تقوی

1396/07/18 08:11 ب.ظ

با سلام خسته نباشید

ما امروز بعد از وارم ازهر شنا پای آن را رفتیم.


بهار تقوی

1396/07/18 08:13 ب.ظ

ما امروز واترپلو بازی کردیم.

من دفاع و حمله تیم آتنا بودم.

وما بردیم.


بهار تقوی

1396/07/18 08:14 ب.ظ

سپس تمرینات سرعتی را رفتیم.که من از خودم راضی بودم.


بهار تقوی

1396/07/18 08:19 ب.ظ

با تشکر از همه ی مربیان عزیزم


بهار تقوی

1396/07/18 08:22 ب.ظ

واترپلو در حال حاضر شامل تیم هائی متشکل از هفت بازیکن (و حداکثر تا شش نفر ذخیره) به همراه توپ واترپلو که به اندازه توپ فوتبال می باشد که به دلیل دارا بودن خاصیت ضد آبی از نایلون ساخته شده است.

● توسعه بازی واترپلو

قواین واترپلو در قرن نوزدهم در بریتانیای کبیر توسط ویلیام ویلسون توسعه یافت. بازی جدید چیزی شبیه به فوتبال آمریکائی بود که در رودخانه ها و دریاچه ها و دریاچه های انگلستان و اسکاتلند، با توپی که از لاستیک هندی ساخته شده بود، انجام می شد. این ”راگبی آبی“ به تدریج و براساس تلفظ کلمه ”پولو“ در زبان بالتی (۱) به معنای توپ، ”واترپلو“ نامیده شد.


بهار تقوی

1396/07/18 08:24 ب.ظ

بازی اولیه خشونت فیزیکی، کشتی و نگه داشتن بازیکن حریف را در زیر آب، جهت بازپس گیری توپ، مجاز می شمرد، دروازه بان بیرون از منطقه بازی می ایستاد و با پریدن در آب و بر روی هر حریفی که قصد گل زدن به واسطه قرار دادن توپ در سطح تعیین شد داشت، از دروازه دفاع می نمود.

این بازی تا دهه ۱۹۸۰ به تدریج پیشرفت کرد تا جائی که شامل بازی سریع تیمی با یک توپ بود و بر شنا کردن، پاس دادن و گل زدن از طریق شوت کردن داخل یک دروازه توری تأکید می نمود. تنها هنگامی می شد جهت به دست آوردن توپ از بازیکن حریف تلاش نمود که او توپ را نگه داشته باشد البته نمی توان او را زیر آب برد. در سال ۱۸۸۸ لیگ واترپولی لندن جهت حل مشکل گوناگونی در قوانین منطقه ای تأسیس شد و مجموعه قوانینی تصویب نمود تا رقابت تیمی را ممکن ساخته و پایه بازی کنونی را شکل دهد. اولین دوره بازی های واترپلو با قهرمانی انگلیس در سال ۱۸۸۸ صورت پذیرفت. در سال ۱۸۹۰ اولین بازی بین المللی واترپلو انجام شد و اسکاتلند چهار بر صفر انگلستان را شکست داد.

این بازی بین سال های ۱۸۹۰ و ۱۹۰۰ در اروپا با رقابت تیم ها در آلمان، اتریش، فرانسه، بلژیک، مجارستان و ایتالیا که از قوانین بریتانیائی استفاده می کردند، گسترش یافت. بازی متفاوتی در ایالات متحده انجام می شد که همراه با بازی خشونت آمیز نگه داشتن، زیر آبی رفتن و محکم در دست نگه داشتن یک توپ رم و نیمه باد که می شد آن را در زیر آب نگه داشت، انجام می شد. در نتیجه تیم های اروپائی در مسابقات قهرمانی المپیک ۱۹۰۴ در ”سن لوئیس“ رقابت ننمودند. تا سال ۱۹۱۴ اکثر تیم های آمریکائی قبول کردند از قوانین بین المللی پیروی کنند. در سال ۱۹۲۹ یک کمیته بین المللی واترپلو متشکل از نمایندگان بریتانای کبیر و فدراسیون بین المللی شنای آماتور (فینا) شکل گرفت. قوانین برای بازی های بین المللی پیشرفت یافتند و در سال ۱۹۳۰ به اجرا گذاشته شدند. از آن پس فینا ساختار اکم بر این بازی بوده است. در گذر سال ها هم تغییرات تکنیکی و هم تغییرات قانونی بر مشخصه های این بازی تأثیر گذاشت. در سال ۱۹۲۸ مربی مجار واترپلو ”بلاکمجدی“، پس هوائی یا پاس خشک را ابداع نمود.


بهار تقوی

1396/07/18 08:25 ب.ظ

تکنیکی که در آن بازیکن توپ را مستقیماً از راه هوا به بازیکن دیگر می فرستد، یعنی او توپ را بدون برخورد با آب دریافت می کند. پیش از آن بازیکنان می گذاشتند ابتدا توپ در آب بیافتد و سپس آن را بر می داشتند اما پاس خشک این بازی خشن را پویاتر نمود و باعث برتری مجارستان در واترپلو برای بیش از شصت سال شد. در سال ۱۹۳۶ ”جیمزآر. اسمیت“ مربی واترپلوی کالیفرنیا و نویسنه کتب متعددی درباره علم مکانیک واترپلو، توپ واترپلوئی از جنس پوششی از الیاف لاستیکی روی یک محفظه بادکردنی ابداع نمود که موجب بهبود در اجرای عمل شد. توپ چرمی قبلی، آب جذب می کرد و در حین بازی سنگین تر می شد. در سال ۱۹۴۹ تغییرات قوانین اجازه داد بازی بدون وقفه پس از سوت داور به دلیل یک خطای معمولی ادامه پیدا کند و سرعت بازی بالا برود. در دهه ۱۹۷۰ خطای اخراج، جایگزین سیستم امتیازی برای خطاهای سنگین شد. بازیکنان خاطی به یک دقیقه اخراج مجازات می شدند و تیم شان مجبور بود با بازیکنان کمتری بازی کند. حق مالکیت توپ محدود به ۴۵ ثانیه قبل از تلاش برای به ثمر رساندن گل می شد. از آن پس، زمان مجازات ها و مالکیت کاهش یافت. شوت مستقیم به سمت دروازه از خط هفت متر پس از اعلام یک پرتاپ آزاد در سال ۱۹۹۴ مجاز گردید و در سال ۲۰۰۵ به پرتاپ پنج متر تغییر یافت.


بهار تقوی

1396/07/18 08:26 ب.ظ

آن جا که واترپلو یک ورزش آبی تیمی ست، بنابراین، مهارت در شنا حرف اول را می زند. چراکه بازیکنان باید در خلال بازی به دفعات، طول سی متری استخر را شنا کنند.

شنای کرال سینه ای که در واترپلو استفاده می شود متفاوت از شنای معمولی است، به نحوی که بازیکنان واترپلو با سری دائماً بازیکنان واترپلو با سری دائماً بیرون از آب شنا کنند تا زمین بازی را تحت نظر داشته باشند. شنای کرال پشت از سوی بازیکنان مدافع مورد استفاده قرار می گیرد تا مهاجمان در حال حمله را تعقیب کنند، دروازه بان نیز برای این که بتواند توپ را پس از پاس دادن، تعقیب کند از این نوع شنا بهره می برد.

کرال پشت واترپلو نیز با روش معمول آن فرق می کند؛ بازیکنان تقریباً عمود در آب می نشینند و از حرکات پادوچرخه همراه با دست های کوتاه در کنار، به جای دست های کشیده و بلند استفاده می کنند. این امر به بازیکن اجازه می دهد بازی را ببیند و به طور سریع موقعیت خود را تغییر دهد.


بهار تقوی

1396/07/18 08:27 ب.ظ

▪ مهارت های کنترل توپ

از آن جائی که تمام بازیکنان، تنها با یک دست می توانند توپ را لمس کنند، لذا باید توانائی گرفتن و پرتاب توپ را با یک دست داشته باشند. بازیکنان مجرب واترپلو می توانند با یک حرکت، پاسی را گرفته، پاس داده و یا شوت کنند.

▪ حرکت دست و پا در آب، جهت عمود نگه داشتن بدن

معمول ترین شکل پا زدن در آب، عموماً به دلیل دورانی پا تحت عنوان ”پادوچرخه“ نام برده می شود. پادوچرخه به هنگام بازی به کار گرفته می شود؛ چراکه بازیکنان نمی توانند کف استخر را لمس کنند. مزیت پادوچرخه این است که به بازیکن اجازه می دهد در موقعیتی پایدار در سطح آب بماند و نسبت به گونه های دیگر پا زدن در آب، از جمله حرکت پا قیچی انرژی کمتری مصروف دارد؛ که نتیجه آن حرکت های سریع به بالا و پائین بازیکن می باشد. این می تواند در حالت عمودی یا افقی استفاده شود.

پادوچرخه در حالت افقی، جهت تداوم حرکت رو به جلوی بازیکن مهاجم، مورد استفاده قرار می گیرد. پا دوچرخه عمودی، برای به دست آوردن یک موقعیت بالاتر از رقیب انجام می گیرد. با سریع تر پا زدن در یک فاصله زمانی کوتاه، بازیکن می تواند برای متوقف نمودن، پاس دادن یا شوت کردن توپ، بالا و بیرون از آب بیاید (تا حد مایو ـ تا زیر کمرشان). حرکت پادوچرخه در یک روش پیشروی واترپلو به نام ”عنکبوتی“ نیز به کار می رود. جائی که یک مهاجم یا مدافع می تواند به طور قانونی، بازیکن حریف را با حرکت های تند و تیز دست، آرنج های بالا و بازو و هم چنین پادوچرخه کاملاً باز، دفع کند و محدوده ای ایجاد نماید که بازیکنان حریف نتوانند وارد شوند.


بهار تقوی

1396/07/18 08:29 ب.ظ

هر تیم از هفت بازیکن تشکیل می شود. بازیکنان میهمان، کلاه های شماره دار سفید، بازیکنان میزبان کلاه های شماره دار آبی تیره و دروازه بان هر دو تیم، کلاه قرمز با شماره یک، به سر می کنند.

هر دو تیم می توانند بازیکنان را تعویض کنند که این امر باید در مقابل نیمکت تیمشان انجام شود البته؛ هنگامی که بازی متوقف است آنها می توانند از هر جائی وارد یا خارج شوند.

بازی به چهار دوره زمانی تقسیم می شود که مدت آن به سطح بازی بستگی دارد:

هنگامی که بازی متوقف است، زمان نیز نگه داشته می شود. به عنوان مثال در فاصله ای که یک خطا ارتکاب یافته است و یک پرتاب آزاد انجام می شود و یا بین فاصله ٔ به ثمر رسیدن گل و شروع مجدد بازی. این موجب می گردد ”زمان واقعی“ هریک از چهار دورۀ زمانی یک مسابقه حدود ۱۲ دقیقه به طول بیانجامد. یک تیم نمی تواند بیش از ۳۰ ثانیه مالکیت توپ را داشته باشد، به شرطی که در این فاصله هیچ شوتی به سمت دروازه نشده، یا حریفی بیرون فرستاده نشود. پس از گذشت این زمان، مالکیت به تیم مقابل داده می شود. به هر حال اگر تیمی توپ را در فاصله این ۳۰ ثانیه شوت کند و کنترل توپ را دوباره به دست آورد ساعت مجدداً از ۳۰ ثانیه زمان را احتساب می نماید. هریک از تیم ها می توانند در کل چهار دوره زمانی بازی، دو زمان استراحت یک دقیقه ای، درخواست کنند و یک زمان استراحت به هنگامی که بازی به وقت اضافه کشیده می شود. به هنگام انجام بازی تنها آن تیمی که مالکیت توپ را دارد می تواند درخواست وقت استراحت نماید.


بهار تقوی

1396/07/18 08:31 ب.ظ

ابعاد استخر واترپلو ثابت نیست، و می توان بین ۱۰٭۲۰ و ۲۰٭۳۰ متر متفاوت باشد. حداقل عمق آب باید ۱۸۰ سانتی متر باشد. ولی این موضوع اغلب در بازی های هم سالان یا دبیرستانی ها، در صورتی که چنین امکانی نباشد مورد چشم پوشی واقع می گردد. دروازه ها ۳ متر عرض و ۹۰ سانتی متر ارتفاع دارند. توپ های واترپلو معمولاً زرد و در اندازه و وزن، برای جوانان، زنان و مردان متفاوتند.

وسط استخر به وسیله یک خط سفید، مشخص شده است. در گذشته، استخر با خطوط ۴ و ۷ متر تقسیم شده بود (فاصله نسبت به خط دروازه). این خطوط از فصل ۲۰۰۶ ـ ۲۰۰۵ در یک خط پنج متر تلفیق شدند. در امتداد خط کناری استخر، خطوط پنج متر به وسیله یک خط سبز، علامت گذاری شده اند. این خط ”پنج متر“ همان ”نقطه پنالتی“ است که به وسیله یک خط زرد، مشخص شده است. خط ”دو متر“ با یک خط قرمز“ مشخص شده است و هیچ بازیکنی از تیم مهاجم نمی تواند بدون توپ، وارد آن شود.

یک بازیکن در هر تیم به عنوان دروازه بان تعیین شده است. دروازه بان، تنها بازیکنی است که می تواند توپ را با هر دو دست لمس کند و نیز تنها بازیکنی است که در یک استخر کم عمق، مجاز به ایستادن بر کف استخر می باشد. بازیکنان می توانند توپ را با پرتاب کردن برای هم تیمی یا با شنا کردن در حالی که توپ را روبه روی خود به جلو می رانند، به حرکت درآورند. طرف مقابل به هنگام تلاش برای گرفتن توپ، مجاز به فشار دادن توپ به زیر آب و یا فشار آوردن و نگه داشتن بازیکن حریف نمی باشند، مگر زمانی که توپ را نگه داشته است. خطا کردن امری کاملاً عادی است و به یک پرتاب آزاد منجر می شود؛ در این حالت پرتاب کنندهد توپ نمی تواند مستقیماً به دروازه شوت کند مگر این که پشت ”خط پنج متر“ باشد.


بهار تقوی

1396/07/18 08:32 ب.ظ

واترپلو قدرت بدنی و استقامت قابل توجهی را می طلبد. این بازی از جان کاه ترین ورزش هاست؛ همواره عملی در حال انجام است و معمولاً بازیکنان در طول چهار دوره زمانی، سه کیلومتر یا بیشتر شنا می کنند.

هماهنگی عالی چشم و دست، از دیگر نیازهای این رشته است.

توانائی کنترل و رد کردن توپ، تیم های خوب را از تیم های عالی، کاملاً جدا می نماید. پاسی که به یک بازیکن در میدان داده می شود ترجیحاً یک ”پاس خشک“ (یعنی بدون برخورد با آب) است و نهایت سرعت را با سهولت در گرفتن و پرتاب نمودن ممکن می سازد. یک ”پاس خیس“ پاسی حساب شده در آب و در جائی تقریباً خارج از دسترس نزدیک ترین بازیکن به دروازه (بازیکن سانت) و مدافع او می باشد. بدین ترتیب بازیکن موقعیت سانت، می تواند به توپ و بیرون از آب هجوم آورد، شوت زده و یا پاس دهد. گل می تواند با هر عضوی از اعضاء بدن، به جز مشت و پا، زده شود.

گل زدن در واترپلو ممکن است در مقایسه با دیگر ورزش ها متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک شوت ”پرشی“ یا ”جهشی“ با قدرت قابل توجهی به صورت عمودی بر روی آب شلیک می شود، به نحوی که توپ به سمت بالا می جهد معمولاً توپ در فاصله یک متری تور دروازه به آب برخورد می کند، جائی که دروازه بان نمی تواند شوت را پیش بینی و متوقف نماید. یک نوع شوت دیگر ”قوس“ نام دارد که با یک انحنای عمودی پرتاب می گردد. معمولاً متوقف نمودن این گونه شوت ها مشکل تر از شوت سریع است؛ زیرا عموماً این ها با زاویه ای به سمت دروازه پرتاب می شوند که دروازه بان، نه تنها باید از یک سمت دروازه به سمت دیگر به سرعت تغییر موقعیت دهد، بلکه باید در همان لحظه بیشتر از مقداری که برای دیگر شوت ها از آب بیرون می آید خود را از آب خارج کند.


آتنا حاج رضایی

1396/07/19 06:46 ب.ظ

On Tuesday, after our usual warmups, which involved swimming with a ball too, we played a game of waterpolo, in which my team was able to win.


آتنا حاج رضایی

1396/07/19 06:47 ب.ظ

Next, we had many sprints with flippers and also 200 meters with ball.


آتنا حاج رضایی

1396/07/19 06:47 ب.ظ

Last but not least we had sprints without flippers too, followed by warmdown


آتنا حاج رضایی

1396/07/19 06:55 ب.ظ

🤽 Injury Prevention Strategies in Water polo🚩

The easiest way to prevent swimmer’s ear is to wear good ear plugs while in the water. They must form a tight seal to prevent water from entering the canal containing the inner ear. If you can hear clearly through them, they are not tight enough. Make sure that you clean them thoroughly after every use, removing all wax or other debris from them before putting them into your ears again.

Preventing muscle cramps is a simple affair if you rest between matches and perform the correct stretches. If you do get a cramp while in the water, stop all movement immediately and try to float vertically in place for a few minutes, until the cramps subside. If you try to swim past the pain, you may cause more cramps or force the cramping muscles into a full blown spasm.

Side stitches can occur on both sides of the abdomen and cause an intense, stabbing pain under the lower edge of the ribcage. When play gets fast and intense, you may be breathing too fast or too shallowly, and your lungs may be suffering for it. If you get a side stitch, stop swimming and just float for a minute or two. Try taking deep, slow and measured breathes for that minute, or until the side stitch subsides.

Since water polo play can get like rugby in the water, with arms and elbows flying all over the place, try to stay aware of everything that is going on around you, to avoid taking hits to your head, face, and torso. If you do take a hard blow, get yourself out of the action as soon as you can, signalling to your coach or ref as you do. Blows to the face should be seen to as soon as possible, and if you lose your breath from a blow to the chest or abdomen, take yourself out of the game completely.

Here are a few other tips that you can use to lower the risk of injuries during water polo training and competition.

Warm Up: Always warm-up properly prior to training and especially competition.

Cool Down: Allow an adequate cool-down period and perform after training or competition stretching.

Strength & Conditioning: Strength training leads to reduced potential for injury as it increases the strength of the muscles as well as that of the supporting joints and tendons. Agility training is particularly helpful as it works to improve the ability of the body to quickly adapt to a change in direction, motion and velocity.

Stretching: Stiff joints and muscles will ultimately lead to injured joints and muscles so improving the flexibility of the body will also work to decrease the likelihood of injury. Stretching is a key ingredient to any warm up routine and plays an important role in improving flexibility as it increases the range of motion in joints and the elasticity of muscles.

Stay Hydrated: Stay well hydrated by drinking water every 20-30 minutes even if you do not feel thirsty. Dehydration leads to fatigue, nausea, and disorientation, all factors that can result in injury.


آتنا حاج رضایی

1396/07/19 07:03 ب.ظ

💪The Top 3 Water Polo Stretches🤸

Below are 3 very beneficial stretches for water polo; obviously there are a lot more, but these are a great place to start. Please make special note of the instructions below each stretch.

🥇Bent Arm Shoulder Stretch🥇

Stand upright and place one arm across your body. Bend your arm at 90 degrees and pull your elbow towards your body.

🥇Reaching Lateral Side Stretch🥇

Stand with your feet shoulder width apart, then slowly bend to the side and reach over the top of your head with your hand. Do not bend forward.

🥇Single Heel-drop Calf Stretch🥇

Stand on a raised object or step. Put the ball of one foot on the edge of the step and keep your leg straight. Let your heel drop towards the ground.


رميصا

1396/07/19 07:49 ب.ظ

سلام

ما امروز تمرينات عالي رو پشت سرگذاشتيم وبه نظر من تو ركوردامون پيشرفت داشتيم چون مسابقاتمون خخخخخخخخخخيييييييييلللللللييييييي نزديكه بايد تلاشمون رو خيلييييييي بيشتر بكنيم و بهترين موقعش هم توي كلاس شنامونه ما تمريناتمون رو فشرده كرديم وبا اين تمرينات تمام مقام هاي اول👍🏻👍🏻🌟🌟😄دوم⭐️⭐️😁😁وسوم مال ماست


رميصا

1396/07/19 07:54 ب.ظ

ما واتر پلو هم بازي كرديم ولي تيم باخت ولي من از همه ي بچه راضي بودم چون تلاش خودشون رو كردن مخصوصاً از يگانه كه بازيش عالي بود وهمينطور بقيه ي بچه ها ممنونم ازشون چون قوانين رو رعايت كردن همشون👍🏻👍🏻⭐️⭐️😘😘😉


رميصا

1396/07/19 08:08 ب.ظ

بعد ازشنا چه بخوريم؟

البته مربي ها ي شنا به ما توصيه مي كنند كه تا نيم ساعت بعد از شنا چيزي نخوريم اين مطلب كاملاً درسته اماشنا گران حرفه اي بدليل كالري هايي كه مي سوزانند گرسنگي در انها ديده ميشود با ليواني شير كاكاءو كه ويتامين زيادي جذب ميكند يا نصف يك ساندويچ فيله ي مرغ (شامل كوجه نصف فيله ي مرغ ونان مي شود)

ميشود به جاي همي اينها از سيب زميني تنوري و تخم مرغ اب پز استفاده كرد كرد كه فايده ي زيادي دارد


رميصا

1396/07/19 08:12 ب.ظ

وضیت سر در پروانه:

حرکات سر که حرکت موجی بدن را موجب می شود باید آرام باشد.

شناگر قبل از اتمام مرحله پیشران دست و زمانی که سر متمایل به بالا می شود و چانه در سطح آب روبه جلوحرکت می کند،عمل نفس گیری را انجام می دهد.

همچنان که دستها بر می گردند(مرحله استراحت)،سر حرکت رو به پایین خود را شروع می کند و حرکت با ورود دستها به آب کامل می شود تا اینکه بدن به حالت کشیده(خطی)در آید.

عملکرد دست:

حرکت دستها در شنای پروانه (همانند وضیعت بدن و عملکرد پا)تا اندازه زیادی به حرکت دست در شنای کرال سینه شباهت دارد. چون در این شنا،مرحله کشش و مرحله بازگشت به حالت اولیه (حرکت دست در خارج آب )با هر دو دست و به طور همزمان انجام می گیرد،لذا پاره ای از حرکت های اساسی دست ضرورتا تغییر پیدا می کند.

شناگر مشهور شنای پروانه:

مایکل فلپس

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر