گفتمان

نظرات خوب بچه های تیم در مورد تمرینات روزپنج شنبه 96,8,10

دسته ها: گفتمان
کلمات کلیدی:
چاپ

مدیر گفتمان سایتمدیر گفتمان سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر گفتمان سایت

38 نظر در مطلب "نظرات خوب بچه های تیم در مورد تمرینات روزپنج شنبه 96,8,10" ثبت شده است

mehrsa shafie

1396/08/11 09:37 ب.ظ

با سلام

ما امروز واترپلو بازي كرديم و روز خوبي رو گذرونديم خوشحالم كه دارم پيشرفت ميكنم و روز به روز بهترميشم🏊🏻


mehrsa shafie

1396/08/11 09:39 ب.ظ

قبل از بازي واترپلو تمرينات يه عرض يه عرض داشتيم كه سخت و نفيس گير بود اما من و هم تيمي هام با تكنيك خوبمون تونستيم خسته نشيم💪🏻💪🏽💪🏾


mehrsa shafie

1396/08/11 09:40 ب.ظ

وبعد از بازي واترپلو ٥٠٠ متر پروانه رفتيم و پشت برگشتيم البته با فين كه تمرين مفيدي بود❤️🏊🏻❤️


mehrsa shafie

1396/08/11 09:42 ب.ظ

ما بعد از همه اينها تيم هاي دونفره دونفره ساختيم كه سار من پارميداي عزيز بود كه از ٤ تا ٦٦ ما ٣ تلاش رو اول و يكي رو دون شديم و من خيلي خوشحال بودم😍🌹🏊🏻😍🌹


mehrsa shafie

1396/08/11 09:42 ب.ظ

ممنون از خانم حسين زاده عزيز


mehrsa shafie

1396/08/11 09:43 ب.ظ

‌وضعیت بدن و سر در کرال سینه

وضعیت بدن و سر در کرال سینه  به صورت کاملا افقی بر روی سطح آب قرار میگیرد. سر نیز کاملا در امتداد بدن (بدون اینکه بالا یا پایین باشد) قرار میگیرد. در طول عمل شنا چشم ها به طور متناوب رو به جلو و پایین نگاه می کنند. در این هنگام سطح آب بین منطقه چشم ها و محل روییدن موها میباشد.

در این شنا وضعیت سر بسیار مهم است. اگر سر بلند شود در آنصورت منطقه نشیمنگاه و پاها پایین روند و اثر حرکت رو به جلو کم شود. اگر سر پایین نگه داشته شود (چشمها مطلقا پایین را بنگرند) منطقه نشیمنگاه بالا آمده و ضربات پا موثر نخواهد بود.

وضعیت فیزیک افراد در وضعیت شنای کرال سینه موثر است. در افراد ضعیف بهتر است که ابتدا ضربه پا به نحوی آموزش داده شود که باعث شود تا وضعیت بدنی پایداری حاصل گردد.

بهترین وضعیت حرکت سر نیز به این ترتیب است که حرکت آن به نحوی محدود شود که تنها عمل استنشاق را انجام دهد.

این حرکت نیز در حد ممکن باید با کمترین دخالت در وضعیت بدن صورت گیرد.

حرکت چرخشی و غیر قابل اجتناب بدن در راستای محور طولی آن باعث میشود تا عضلات قوی قفسه سینه و شانه ها به بهترین نحو ممکن عمل نمایند.

چشمها یک متر یا دو متر جلوتر و به نقطه‌ای در کف استخر نگاه می‌کنند. خط برخورد آب با سر، نزدیک به خط رویش موی سر در بالای پیشانی است.

سر تا حدی ثابت و در یک وضعیت مرکزی قرار می‌گیرد، به جز زمانی که برای نفس‌گیری می‌چرخد.

شنای کرال از لحاظ مکانیکی موثرین شناها می باشد این شنا معمولا در مسابقات سبک آزاد مورد استفاده قرار میگیرد به نحوی که امروزه منظور از شنای آزاد همان شنای کرال سینه میباشد. در بسیاری جاها اولین شنایی که آموزش داده میشود این شناست که معمولا برای مبتدیان مشکلاتی را فراهم میکند.

در صورت انجام درست این شنا، سر باید در بیشتر مواقع زیر آب باشد لذا تنفس به نحوی آمیخته با شنا صورت میگیرد که توازن بدن به هم نخورده و بدن از وضعیت ساده و موثر خود خارج نشود.

به هر حال اگر تمرینات به صورت خوبی انجام شود یاد گرفتن این شنا کار چندان مشکلی هم نیست.

نحوه آموزش این شنا باید به صورت مرحله به مرحله انجام گردد. که شامل وضعیت بدن، حرکت پا، حرکت دست، تنفس و زمانبندی میگردد.

هر مرحله باید به صورت کارا و بسته به مهارت شناگر و در زمان موثر صورت گیرد

در شنای کرال سینه وضعیت بدن همواره به نحوی است که نیرو به صورت پیوسته و قدرتمند به سمت عقب وارد میگردد. علت این قضیه این است که دست موافق با پای مخالفت به نحوی حرکت میکنند که بدن همواره در راستای مستقیم قرار گیرد. در این شنا عضلات قفسه سینه و شانه ها در بهترین وضعیت برای اعمال نیرو به کار میرود.

هماهنگی در شنای کرال سینه

1-زمانبندی حرکت دستها و پاها به صورت نرمال صورت میگیرد.

2-در صورت عمومی شنای کرال سینه به ازای هر دوره حرکت هر دست حرکت پا صورت میگیرد که سه تای آن مربوط به یک پا و سه تای دیگر مربوط به پای دیگر میباشد.

3-به محض اینکه یک دست حرکت کشش را آغاز میکند پای مخالف ضربه رو به پایین را آغاز میکند.

نکات مهم در شنای کرال سینه

در هنگام تنفس برای نفس گیری از دهان و برای خالی نمودن نفس از بینی استفاده نمایید.

حرکت پا باید در زیر آب صورت گیرد. پاها بسیار آرام در زیر آب حرکت میکنند و نقش آنها در نگهداشتن بدن در حالت افقی است. لذا در هنگام انجام تمرینات توجه نمایید که پاها در هنگام حرکت اصلا نباید صدا ایجاد نمایند.

این شنا را با حرکت پاها آغاز نمایید.

در هنگام انجام حرکت دستها به نحوه حرکت شانه ها نیز توجه نمایید. چرخش شانه ها در هنگام حرکت دستها باید وجود داشته باشد. مطابق با شکل، دستها باید تا ناحیه نشیمنگاه به سمت عقب حرکت نمایند و بعد از آن از آب خارج شوند.

دست در زیر آب مانند پارو میباشد. لذا انگشتان دست در زیر دست باید به هم چسبیده باشند

🆔 @academyshena


پارميدا احمدي

1396/08/11 10:20 ب.ظ

باسلام و خسته نباشيد 😘😘🌹🌹🌹

ما امروز بعد از 100طناب و نرمش 200متر وارم رفتيم و بعد با فين تمريناتي انجام داديم.


پارميدا احمدي

1396/08/11 10:22 ب.ظ

چون من واترپلو بازي نكردم با چند نفر ديگر 66 متر و 33 متر قورباغه و سينه رفتيم .🏊🏼‍♀️🏊🏼‍♀️🏊🏼‍♀️

وبعد ركوردگيري تيمي كرديم .


پارميدا احمدي

1396/08/11 10:24 ب.ظ

من امروز از ديدن اسمم روي بنر خيلي خيلي خوشحال شدم و از اين به بعد تلاشم را بيشتر ميكنم تا هميشه بتوانم مقام كسب كنم و مهتاب جون را خوشحال كنم و بتوانم كمي از زحماتش را جبران كنم 🏅🏅🎖🎖🥇🥇🌹🌹🌹🌹😍😍😍❤️❤️❤️🌺🌺🌺


پارميدا احمدي

1396/08/11 10:25 ب.ظ

با تشكر از همه زحمات مهتاب جون

🌹🌹🌹🌹😘😘😘😘❤️❤️❤️🌺🌺🌺🌺


پارميدا احمدي

1396/08/11 10:30 ب.ظ

قبل از شنا چه مي توانيم بخوريم و چه نميتوانيم بخوريم ؟

مصرف مواد غذایی خود را به‌طور صحیح زمانبندی کنید

در دوره ورزش و تمرینات ورزشی غذاهایی که بیشتر باید مصرف شوند، کربوهیدرات‌ها هستند. کربوهیدرات‌ها یا همان قندها براساس سرعت جذب و ماندگاری در بدن به دو نوع ساده و پیچیده تقسیم می‌شوند. انواع ساده قندها سریع‌تر جذب شده و طی زمان کوتاه‌تری سوخت می‌شود. قندهای پیچیده کندتر جذب می‌شود و مدت زمان بیشتری در بدن باقی می‌ماند. براساس همین اطلاعات، ورزشکاران باید مصرف مواد غذایی خود را به‌طور صحیح زمانبندی کنند.

به قند نیاز دارید یا چربی؟

درکل ورزشکاران براساس ماهیت رشته و فعالیت خود به دو گروه اصلی مواد غذایی یعنی چربی‌ها و گلیکوژن‌ها (قندها) به عنوان منبع تغذیه‌ای نیاز دارند. ورزش‌هایی که ماهیت هوازی دارد، بیشتر نیازمند منابع تغذیه‌ای چربی هستند چون برای سوزاندن چربی‌ها به زمان بیشتری نیاز است. در ورزش‌هایی که ماهیت سرعتی و قدرتی دارند از گلیکوژن به عنوان منبع تغذیه‌ای استفاده می‌شود زیرا سریع‌تر جذب شده و مصرف می‌شوند. شنا ورزشی است که ماهیت ترکیبی دارد یعنی هم هوازی است و هم سرعتی-قدرتی. بنابراین در این ورزش هم به چربی‌ها و هم به کربوهیدرات‌ها به عنوان منبع تغذیه نیاز است.


پارميدا احمدي

1396/08/11 10:31 ب.ظ

قهرمانان بدانند

کسانی که به صورت حرفه‌ای شنا را دنبال کرده و قصد دارند در مسابقات شرکت کنند، حتما توسط متخصص تیم بررسی و توصیه‌های لازم را دریافت می‌کنند. باید بین میزان کالری دریافتی و مصرفی تعادل برقرار شود. افرادی که قصد دارند در مسابقات شرکت کنند حتما باید دو ساعت بعد از تمرین، منابع قندی مورد نیاز بدن خود را تامین کنند. تامین آب مورد نیاز بدن نیز در شناگران حرفه‌ای بسیار مهم است. همچنین ممکن است براساس تشخیص پزشک برخی مکمل‌های مجاز غذایی که دارای مجوزهای بهداشتی و استاندارد هستند، تجویز شود. به علاوه گاهی نوشابه‌های ورزشی که استاندارد و دارای مجوز است نیز توصیه می‌شود.


پارميدا احمدي

1396/08/11 10:32 ب.ظ

بالاترین میزان جذب چه زمانی است؟

دو ساعت اول پس از ورزش بهترین زمان برای پرکردن منبع گلیکوژن و قند عضلات است. کسانی که ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهند، لازم است در دو ساعت پس از شنا منبع قند عضلات خود را تامین کنند. لازم است ورزشکاران حرفه‌ای منابع پروتئین مثل حبوبات، گوشت و رژیم‌های تغذیه‌ای آماده مخصوص ورزشکاران استفاده کنند.


هانا مروتي

1396/08/11 11:27 ب.ظ

باسلام

ما امروز اول طناب زديم و بعد نرمش كرديم كه من نرمش رو دادم🤸🏻‍♀️🤸🏻‍♀️

و بعد ٢٠٠ متر وارم رفتيم 🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🏊🏻🏊🏻🏊🏻


هانا مروتي

1396/08/11 11:32 ب.ظ

و بعد تمريناتي در عرض كرديم كه خيلي خوب بود و بيشترش سينه و سربالا بود .

به نظر من اين تمرينات خيلي به ما كمك مي كنه و مفيد👌🏻👌🏻👍🏻👍🏻🏊🏻🏊🏻🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️


هانا مروتي

1396/08/11 11:35 ب.ظ

و بعد واتر پلو بازي كرديم 😍😍🤽🏻‍♀️🤽🏻‍♀️🤽🏻‍♀️🤽🏻‍♀️🤽🏻‍♀️

كه عااااللللليييي بود و نفس گير .👌🏻👌🏻👌🏻

من إز پرديس و رميصا و يگانه هم بابت بازي خوبشون تشكر مي كنم 🙏🏻🙏🏻


هانا مروتي

1396/08/11 11:38 ب.ظ

و بعد با فين ٥٠٠ متر رفت پروانه و برگشت پشت رفتيم كه خوب بود ولي كمي نفس گير 👍🏻👍🏻🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️


هانا مروتي

1396/08/11 11:42 ب.ظ

خانم حسين زاده و سارا جون عزيز هم زحمت كشيده بودند و بنر مسابقات رو زده بودن كه من و بقيه بچه هايي كه مقام آورده بوديم با ديدن اسم خودمون خيلي خوش حال شديم و إز خانم حسين زاده و ساراجون خيلي تشكر مي كنم 🙏🏻🙏🏻


هانا مروتي

1396/08/11 11:44 ب.ظ

مرسسسييي إز خانم حسين زاده عزيز و سارا جون 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️❤️❤️❤️❤️💋💋💋💋💋😘😘😘😘😘🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🏊🏻‍♀️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻


یگانه قاسمی

1396/08/12 08:57 ق.ظ

باعرض سلام ما امروز تمرینات خیییییییلی خوبی داشتیم و بعد از طناب زدن ونرمش 200متر وارم رفتیم


یگانه قاسمی

1396/08/12 09:01 ق.ظ

بعد در عرض استخر تمرینات سرعتی خوبی را سپری کردیم ولی خیلی زود تمرینات سرعتی تمام شدند وما به بازی واتر پرداختیم


یگانه قاسمی

1396/08/12 09:24 ق.ظ

واتر پلو بسیار خوب و هیجان انگیز بود من در دفاع تیم رومیصا بودم و بسیار خوب بازی کردیم


یگانه قاسمی

1396/08/12 09:26 ق.ظ

سپس 500متر پروانه و بر گشت پشت و بعد هم تمرینات تیمی را انجام دادیم که یار من ستایش بود


یگانه قاسمی

1396/08/12 09:27 ق.ظ

با تشکر بابت بنر و عرض خسته نباشید خدمت مربی خوبم


اتنا سليمانى

1396/08/12 11:52 ق.ظ

بإسلام خدمت مربيان عزيزم

ماامروز اول طناب زديم بعد 200 متر وإرم رفتيم بعد دو تا عرض يعنى 34متر مسابقه كرال سينه داديم وچهار تا عرض يعنى 68متر مسابقه قورباغه داديم بعد طول استخرروسينه رفتيم پشت برگشتيم اين كار رو چهار دفعه تكرار كرديم بعد يك طول قورباغه رفتيم برگشت سينه بعديك طول پروانه برگشت كرال پشت❤️❤️


بهاررواتی

1396/08/12 12:30 ب.ظ

باسلام.

ما دیروز پنج شنبه ۲۰۰ متر به عرض گرم کردیم بعدمن و چند تا از دوستانم که زود تر اومده بودیم۳۰۰مترکرال سینه بی نفس و قورباغه ۳دست یک نفس رفتیم و بعد تمرینات معلم عزیزمون خانم حسین زاده عزیز رو انجام دادیم بعداز تموم شدن تمرینات یک ساعت بعد رو واترپلو بازی کردیم که خیلی عالی بود و آتنا واقعا بازیش عالیه چون خیلی از من و بقیه بیشتر بازی و تمرین کرده و داشته و بعد از بازی عالیه واترپلو مون به طول استخر ۵۰۰ متر پروانه ۳ دست یک نفس رفتیم و پشت برگشتیم و همین طور ۵۰۰.۶۰۰ متر دیگه سرعتی شنا کردیم .خلاصه روز بسیار عالی بود و بهم خیلی خوش گذشت.

چند نکته در شنا:

شنا در نوزادان موجب افزایش هوش، تمرکز حواس، هوشیاری و پیشرفت در روابط اجتماعی آینده آنها می‌شود. شنا تأثیر مثبتی بر روح و روان نوزادان می‌گذارد. نوزادانی که در ماه‌های اولیه زندگی یعنی حدود ۶ تا ۱۰ ماهگی شنا می‌کنند، احساس امنیت و آسایش و آرامش بیشتری دارند. بچه‌ها به علت کم بودن جاذبه آب، آزادی عمل بیشتری بدست می‌آورند. آموزش شنای کودکان باید تحت نظارت مربی‌های مخصوص صورت بگیرد.

بسیاری از بچه‌ها قبل از آنکه بتوانند راه بروند قادر به شنا کردن هستند. شنا باعث تقویت ماهیچهها و افزایش حجم ریه می‌شود. به علاوه الگوی خواب شبانه کودکانی که شنا می‌کنند، بسیار منظم می‌شود. اولین چیزی که بعد از مدتی شنا می‌توانید در کودک خود مشاهده کنید، اعتماد به نفس و احساس استقلالی است که در او رشد یافته‌است. بچه‌های ۶ تا ۱۰ ماهه، قادر هستند در زیر آب به مدت ۵ دقیقه شنا کنند و نفس خود را نگاهدارند.

همیشه این سؤال از طرف والدینی که علاقه‌مند هستند فرزندشان شنا یاد بگیردعنوان می‌شود، که چه موقع باید آموزش شنا را شروع کرد. زمان مناسب برای آموزش شنا، سن ۷ یا ۸ سالگی می‌باشد. علمای تربیت بدنی و متخصصین آموزش شنا، شش سالگی را برای آموزش انتخاب کرده‌اند. وضع مطلوب اینست که از سنین پایین بچه آموزش را شروع نماید ولی در سنین پایین شنا را به صورت فنی یادنمی‌گیرد. زیرا قدرت درک بعضی از حرکات را ندارد و هماهنگی لازم جهت یک مهارت به سختی (هماهنگی دست و پای کرال سینه) انجام می‌پذیرد. شنا برای کودکان زیر سه سال فقط به صورت به اصطلاح شنای سگی است که کودک سر را بیرون از آب نگه داشته و شنا می‌کند.


آدرينا فراهاني

1396/08/12 01:32 ب.ظ

سلام

تمرين پنج شنبه خيلي عالي بود

چهار شنا اصلي و رفت و برگشت انجام داديم

مهتاب جون دوست دارم مرسي😍😘🌹


هلنا یزدان پرستی

1396/08/12 02:46 ب.ظ

با سلام

امروز مثل همیشه اول نرمش کردیم و طناب زدیم و سپس ۲۰۰ متر وارم رفتیم.


هلنا یزدان پرستی

1396/08/12 02:47 ب.ظ

و بعد تمرینات قوباغه و کرال سینه انجام دادیم و بعد واترپلو بازی کردیم که مثل همیشه بازی دوستانه و خوبی بود.


هلنا یزدان پرستی

1396/08/12 02:50 ب.ظ

سپس با فین ۵۰۰ متر رفت پروانه و برگشت کرال پشت رفتیم و بعد فین هایمان را درووردیم و تمرینات تیمی را انجام دادیم که بسیار خوب بود.


هلنا یزدان پرستی

1396/08/12 02:51 ب.ظ

مرسی از مربیان خوبم که بسیار برای ما زحمت می کشند❤❤❤


سلوا

1396/08/12 02:57 ب.ظ

بإسلام

ماامروز اول کلاس نرمش و طناب زديم بعد 200 متر وإرم رفتيم

امروز مسابقه كرال سينه داديم وچهاربارمسابقه قورباغه داديم بعد طول استخررا کرال سينه رفتيم و کرال پشت برگشتيم

بعد يك طول قورباغه رفتيم برگشت کرال سينه بعديك طول شنای پروانه برگشت كرال پشت انجام دادیم امروز با هم تیمی های بهترو بالاتر از خودم تیمی هم بازی کردیم تمرینات امروز خیلی خوب بود

تشکر از خانم حسین زاده ی خوبم


ارغوان

1396/08/12 09:48 ب.ظ

ما امروز شناهاى زيادى كرديم مثل: ٦٦ متر قورباغه-٣٣ متر پروانه-٢٠٠ متر كرال سينه . 🏊🏻‍♀️🥇🥈🥉🏃‍♀️

من تمام تلاشم را ميكنم كه سرعتم را افزايش دهم و مهتاب جون جديدا از من در كرال سينه راضي تر هستند


ارغوان

1396/08/12 10:02 ب.ظ

شنای پروانه به بلندتر شدن شما کمک می کند زیرا در هنگام انجام این شنا ، حرکات بدن شما به شکلی است که به بلندتر شدن طول ستون فقرات شما کمک می کند. انجام منظم و مکرر این شنا و انجام مراحل بعدی بطور همزمان به شما کمک می کند که قدتان بلندتر شود.

قبل و بعد از انجام شنای پروانه ، مدتی را در استخر بمانید و از آب لذت ببرید . مهم نیست که در این مدت در استخر چه کار می کنید ، می توانید بازی کنید و یا روی آب بخوابید.آب اثر جاذبه زمین بر روی بدن شما را کم می کند و در نتیجه وقتی که در آب هستید ، روی ستون فقرات شما فشار کمتری وارد می شود.


رميصا

1396/08/13 09:16 ب.ظ

سلام ما امروز تمرينات عاعاعاعاعاعاعاعاعاعاللللللللييييييييييي داشتيم كه با سرعتي ها مون شروع شد كه ٣٣هاي مختلط كه طبق استاندارد هاي بدنيمون طراحي شده بودند👍🏻👍🏻👍🏻😃😃😃⭐️⭐️⭐️


رميصا عظيمي

1396/08/13 09:21 ب.ظ

سلام ما امروز تمرينات عاعاعاعاعاعاعاعاعاعاللللللللييييييييييي داشتيم كه با سرعتي ها مون شروع شد كه ٣٣هاي مختلط كه طبق استاندارد هاي بدنيمون طراحي شده بودند👍🏻👍🏻👍🏻😃😃😃⭐️⭐️⭐️


رميصا

1396/08/13 09:25 ب.ظ

ما واتر پلو هم داشتيم كه بازي خيلي خوب وعادلانه اي بود كه بيشتر بچه ها خوب بودن وتوي بازي نقش داشتن وتلاش خودشون رو كردن كه بتونن تيمشون رو برنه كنن💜💜💜⭐️⭐️👍🏻👍🏻👍🏻


رميصا عظيمي

1396/08/13 09:33 ب.ظ

ما واتر پلو هم داشتيم كه بازي خيلي خوب وعادلانه اي بود كه بيشتر بچه ها خوب بودن وتوي بازي نقش داشتن وتلاش خودشون رو كردن كه بتونن تيمشون رو برنه كنن💜💜💜⭐️⭐️👍🏻👍🏻👍🏻

ما بعدش تيمي داشتيم وهمينطور پروانه وركورد گيري هايي كه روي عضله سازي كار ميكردن كه خيلي برامون مفيد بودن👍🏻👍🏻👍🏻

من از يگانه ي عزيز هم تشكر ميكنم كه واقعا همه جا ميدرخشه ومن رو همه جاشگفت زده ميكنه🙏🏻🙏🏻😘😘😘😘

وبه مليكاي عزيز هم خوش امد ميگم كه به تيم ما وارد شد💫💫 💫💫💫

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر