گفتمان

نظرات خوب بچه های تیم در مورد تمرینات روزیکشنبه 95,5,15

دسته ها: گفتمان
کلمات کلیدی:
چاپ

مدیر گفتمان سایتمدیر گفتمان سایت

سایر نوشته ها توسط مدیر گفتمان سایت

20 نظر در مطلب "نظرات خوب بچه های تیم در مورد تمرینات روزیکشنبه 95,5,15" ثبت شده است

هانا مروتي

1396/05/15 09:16 ب.ظ

باسلام

ما امروز تقريبا ١٦٠٠ متر شنا كرديم .

امروز روز خوبي براي من بود و من از ركورد هايم راضي بودم .

ما امروز بيشتر روي پا و دست ٤ شنا كار كرديم و من لذت بردم .🏊🏻🏊🏻🏊🏻


طاهره

1396/05/15 09:18 ب.ظ

باسلام وخسته نباشيد به مربيان گرامي

امروز روز خيلي خوبي بود چون روز زاد روز مهتاب جون وشكوفه جون بود إنشاءالله ١٠٠ساله بشين 💚💋💚💋💚💋💚💋💚💋💚💋💙💋💙💋💙💋💙💋💜💋💙💜💋❤️💋💋💋💋💋💋💋💋❤️❤️❤️❤️❤️❤️


هانا مروتي

1396/05/15 09:21 ب.ظ

ما اول ٤در٦٦ پا و دست رفتيم و بعد ٤در٣٣ متر كامل رفتيم .

ما امروز روي تخصص اول و دوم هم كار كرديم .

من خوشحالم كه تونستم درست و سرعتي شنا كنم 🏊🏻🏊🏻👍🏻


هانا مروتي

1396/05/15 09:23 ب.ظ

ما امروز واتر پلو بازي نكرديم 😭☹️ ولي به جاش تمرينات سرعتي انجام داديم 🏊🏻🏊🏻


طاهره

1396/05/15 09:29 ب.ظ

امروز اول مانرمش كرديم وبعد ٢٠٠متر وارم رفتيم وبعدروي دست وپاي وكامل مختلت كاركرديم وبعد فشورده روي پاي تخصص اول كار كرديم وبعد٢٠٠رفت كرال پشت وبرگشت قورباغه

ماامروزواترپلو بازي نكرديم😞😩


هانا مروتي

1396/05/15 09:30 ب.ظ

امروز روز تولد شكوفه جون و مهتاب جون است و من آرزوي بهترينها را براي اين دو مربي بسيار خوبم دارم 💋💜💋💚💋💛💋💙💋❤️🎂🎂💟💟🎀🎀🎉🎉🎈🎈🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁


طاهره

1396/05/15 10:03 ب.ظ

آنچه ورزش شنا در سراسر دنيا زيرپوشش قرار مي دهد، طيف وسيعي از اقشار مردم علاقمند به ورزش و تحرك جسماني مي باشد عده اي از مردم به ورزش علاقمندند اما وقتي به ياد كوفتگي عضلاني ناشي از ورزش مي افتند، از انجام آن منصرف مي شوند و اصولاً علاقه اي به جنبش توأم با تعرق زياد و كوفتگي عضلاني ندارند. آنچه به اين افراد توصيه مي شود" ورزش در آب" است چرا كه به دور از تعرق زياد مي توانند نشاط و شادي ناشي از تحرك جسماني را به دست آورند.

ورزش در آب را مي توان به ورزشكاران و كساني كه در سطح بالايي از آمادگي جسماني هستند نيز توصيه كرد. همچنين براي كساني كه در فصل خارج از مسابقه، آمادگي خود را در سطح مطلوب حفظ مي كنند و يا اينكه بخواهند تمرينات اختصاصي براي افزايش قدرت و استقامت عضلاني خود بسته به رشته ورزشي كه به آن مي پردازند انجام دهند.

شنا را مي توان به كساني توصيه كرد كه پس از بهبودي نسبي از آسيب هاي فيزيكي ممكن است تا مدتها از انجام ديگر تمرينات محروم شده چرا كه از اين طريق مي توانند دوره درمان را سريع تر پيش برده و بهبودي حاصل نمايند.

زنان باردار از جمله افرادي هستند كه همواره در جستجوي ورزشي ملايم و مطلوب براي گذران اين دوران مي باشند. هر چند كه بسياري از نرمشها و ورزشهاي سبك ويژه اين دوران از سوي متخصصين معرفي شده است، اما آنچه به اين افراد در سراسر دنيا توصيه مي شود، ورزش در آب و انجام حركات ملايم در آن مي باشد. ورزش در آب علاوه بر آن كه شادي و نشاط بودن در آب را با خود دارد، سستي و كسلي ناشي از وزن زياد در اين دوران را به در كرده، مي تواند سبب بهبود وضعيت جسماني در اين قبيل افراد شود يك آمادگي جسماني خوب، مادر را در تحمل وزن رو به رشد جنين ياري داده، مي تواند با تقويت عضلات كمر و شكم، يك زايمان خوب و سالم را به ارمغان آورد. همچنين در دوران پس از زايمان، در برگشت عضلات به وضع اوليه قبل از زايمان بسيار موثر خواهد بود.

شنا براي كساني كه اضافه وزن دارند، ورزش فوق العاده مفيدي است چرا كه اين ورزش به دليل هوازي بودن در سوختن كالريهاي اضافي كه مي تواند منجر به اضافه وزن شود تأثير مطلوبي دارد. اين ورزش مي تواند تأثيري عمده در كم كردن استرسها داشته باشد. خاصيت ماساژ دهندگي آب آرامش خاطر و تمدد اعصاب را به انسان برمي گرداند. اين ورزش به همه كساني كه علاقه مند به بهبود وضعيت روحي و جسمي خود هستند، صرفنظر از سن، سابقه آمادگي جسماني و يا بيماري كه دارند توصيه مي شود. آنچه در اين مورد به افرادي كه به نوعي مشكل پزشكي عمده اي دارند، توصيه مي شود مشورت با پزشك و رعايت برخي توصيه ها پيرامون عدم انجام حركات خطرناك در مورد هر بيماري است.

اين ورزش بيشتر قسمت بالاتنه را درگير فعاليت مي كند. ماهيچه هاي كوچك بازوها در اثر ورزش شنا نسبت به ماهيچه هاي بزرگتر پا بيشتر به حركت گرفته مي شوند.تقويت عضلات و بهبود ظرفيت تنفسي، همچنين بالارفتن قدرت خون رساني قلب از ديگر فوايدي است كه مي توان براي ورزش شنا ذكر كرد.


طاهره

1396/05/15 10:13 ب.ظ

قوانین و مقررات رشته ورزشی شنا● آشنایی با استخر : اندازه های فنی و نكات بهداشتی

▪ اندازه های فنی : استخرهای موجود با توجه به نحوه استفاده به دو دسته تقسیم می شوند:

۱-استخر آموزشی ۲- استخر قهرمانی

۱- استخر آموزشی : معمولا در ابعاد ۸*۸ و یا ۸*۱۰ متر طوری طراحی و ساخته می شود كه الگوهای آموزشی و یا ابزارهای كمك آموزشی در آن مد نظر باشد ، مثلا عمق آن حداكثر به ۲۰/۱ متر و به صورت شیب دار به نحوی ساخته كه لااقل یك ضلع استخر علاوه بر كم عمق بودن قسمتی از آن بصورت پلكان وارد استخر شده تا برای آن دسته از اشخاصی كه از وارد شدن ناگهانی در آب وحشت دارند مناسب باشد.

میله هایی استیل در اطراف دیواره ها و در قسمت سطح آب نصب شده كه حدود ۱۰ سانت با دیواره فاصله دارند كه برای غوطه ور شدن و آموزش دست وپا بسیار مرد استفاده قرار می گیرد،عمق آب اینگونه استخرها قابل تنظیم است.

جدای میله استخرهای آموزشی لوازم كمك آموزشی نظیر : تخته شنا به ابعاد مختلف – دوقلوی شنا – حلقه لاستیكی – كمربند نجات – بازو بند نجات – دماغ گیر – گوشی پای دلفینی(قورباغه)- و....كه هركدام موارد خاص خودش را دارد برای افراد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

۲- استخرهای قهرمانی: طول اینگونه استخرها ۳۳/۳۳ متر- ۲۵ متر- ۵۰ متر و عرض آن ۱۰- ۲۱ متر متغیر است وعمق آن كمتر از ۸۰/۱ متر نیست اینگونه استخرها به دو صورت روباز یا سرپوشیده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در استخرهای سرپوشیده معمولا از آب گرم استفاده می شود – ولی در استخرهای روباز اكثرا از آب سرد طبیعی بهره می گیرد.

در ضلع عرض استخر سكوهایی نصب می شود كه به عنوان سكوی استارت مورد استفاده شناگران است این سكوها به ابعاد ۵۰*۵۰ سانتی متر با شیب ۱۰ سانت بصورت ثابت یا سیار نصب میشود و ارتفاع تا سطح آب باید بین ۵۰تا ۷۰ سانت باشد.دستگیره های كرال پشت باید طوری به سكو وصل باشد كه در ارتفاع ۳۰تا ۶۰ سانتی متر و جلوتر از دیواره استخر نباشد، هر چهار طرف سكوها باید شماره گذاری شود و این شماره طوری نصب می شود كه اگر پشت به سكوها بایستیم سكوی شماره ۱ در طرف راست و شماره ۲ بعد از آن و بقیه به همین ترتیب شماره گذاری خواهد شد.تعداد خطوط شنا (لاین) بسته به عرض استخر بین ۶ تا ۸ خط متغیر است،این خطوط بوسیله طنابی كه دو سر آن با قلابهایی به دیواره استخر وصل است در طول استخر كشیده می شود روی طناب اجسام غوطه ور دو انتهای طناب با رنگ سایر قسمتها متفاوت است. عرض هر خط شنا باید ۲/۵ متر باشد.

طناب نشانه برای برگشت كرال پشت باید در عرض استخر و در۸۰/۱ سانتی متر بالای سطح آب قرار داشته ضمنا این طنابها برای برگشت كرال پشت باید ۵ متر از دیوار انتهای استخر فاصله داشته باشد.

خطوطی در كف استخر و در وسط خطوط شنا و به رنگ تیره كشیده شده كه عرض آن ۲۰ سانت و در طول استخر كشیده می شود و فاصله آن با دیواره عرضی ۲ متر است كه بوسیله خط عرضی دیگر كه پهنای آن ۲ سانت است قطع می شود(بصورتT) طول این خط ۱ متر است.

نور استخر باید كافی و طوری از بالا به آب بتابد كه در سرتاسر استخر نور مناسب وجود داشته باشد،برای دید بهتر شناران از چراغهایی كه دردیواره داخلی استخر نصب می شود ولتاژ آن حدود ۱۲ ولت است استفاده می شود.

۲- نكات بهداشتی استخر:

در استخرهای سرپوشیده بدلیل سیستم آب گرم محیط برای رشد میكروب وعوامل بیماری زا بیشتر از استخرهای روباز فراهم است لذا علاوه بر وجود دستگاه تصفیه آب كه مداوم در حال فعالیت است و با مكش آب استخر به داخل تصفیه خانه و برگشت آن به استخر و وجود دستگاه كلرزنی اتوماتیك آب آن تصفیه و كلر زده می شود،لازم است حتما نكات بهداشتی آن نیز رعایت گردد:

۱- دیواره و كف استخر بوسیله كاشی ویا سرامیك برای شستشوی بهتر پوشانده می شود.

۲- لبه های استخر نسبت به سطوح اطراف آن كمی برآمده و شیب آن به طرف داخل استخر است.تا آبهای سطحی با برخورد به برآمدگی ها وارد استخر نشود(شیب دار بودن لبه بخاطر جلوگیری از مواج شدن آب است).

۳- قبل از ورود به استخر گرفتن دوش و زدن شامپو بمنظور رعایت نظافت آب استخر ضروری است.

۴- پس از خاتمه و خروج از استخر جهت نظافت شخصی زدن صابون و شامپو و گرفتن دوش ضروری است.

۵- حدفاصل بین رختكن و استخر و قبل از ورود به آن حوضچه آب كلر قرار دارد كه برای ضد عفونی كردن پاها استفاده می شود.

۶- علاوه بر زدن شامپو پیشنهاد می شود حتما لای انگشان دست و پاها و زیر بغل هم با صابون شسته شده تا مانع از رشد میكروب و قارچ شود.

۷- برای استفاده صحیح استخر و رعایت حقوق دیگران توجه به نكات بهداشتی و ایمنی كه در تابلوها و علائم هشدار دهنده نصب و اعلان می شود،همچنین گوش دادن به تذكرات ناجیان غریق استخر ،محیطی دلنشین و نشاط آور و شنای در آن موجبات خاطر اطمینان كسانی است كه از استخر وحشت دارند.

● آشنایی با رشته ها و مواد مختلف شنا:

▪ در كلیه مسابقات رسمی وبین المللی ۴ نوع با استیل های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

۱- شنای آزاد(هر نوع شنایی می تواند باشد به جز كرال پشت-قورباغه-پروانه)۲- كرال پشت۳- شنای قورباغه۴- شنای پروانه

▪ این چهار شنا از رده های مختلف سنی با متراژهای مختلف برگزار می شود، در برگزاری مسابقات رسمی سه رده سنی وجود دارد:

▪ نوجوانان در سنین زیر ده سال-۱۱و۱۲ سال-۱۳و۱۴ سال

▪ جوانان در سنین :۱۵و۱۶و۱۷ سال

▪ بزرگسالان (عموم) در سنین ۱۸ به بالا

علاوه بر مسابقات انفرادی مسابقاتی نیز به صورت امدادی (۴نفره)مختلط- آزاد برگزار می شود در مسابقات امدادی(مختلط امدادی)حتما باید از ۴ شناگر استفاده شود كه نفر اول آن كرال پشت – نفر دوم قورباغه – شناگر سوم پروانه و آخرین شناگر شنای آزاد انجام می دهد.در شنای مختلط انفرادی یك شناگر كه شنای اول آن پروانه شنای دوم آن پشت و دو شنای آخر قورباغه و آزاد می باشد.

● مواد مسابقه دو سال :

۵۰ متر آزاد – ۵۰ متر قورباغه- ۵۰ متر پشت-۵۰ متر پروانه-۵۰*۴ آزاد انفرادی وتیمی

● مواد مسابقه ۱۱-۱۲ سال:

۵۰ متر آزاد-۱۰۰ و ۲۰۰ آزاد-۱۰۰ قورباغه-۱۰۰ پشت- ۱۰۰ پروانه – ۲۰۰ مختلط انفرادی – ۱۰*۴ تیمی

● مواد مسابقات ۱۳-۱۴ سال:

۱۰۰و۲۰۰و۴۰۰ آزاد – ۱۰۰و۲۰۰ قورباغه – ۱۰۰و۲۰۰ پشت – ۱۰۰و۲۰۰ پروانه – ۵۰*۴ مختلط انفرادی – ۱۰۰*۴ آزاد تیمی

● مواد مسابقات۱۷و۱۶و۱۵ سال:

شنا ۱۰۰و۲۰۰و۴۰۰و۵۰۰ آزاد – ۱۰۰و۲۰۰ پشت – ۱۰۰و۲۰۰ قورباغه – ۱۰۰و۲۰۰ پروانه – ۵۰*۴ و ۱۰۰*۴ مختلط انفرادی – ۱۰۰*۴ و ۲۰۰*۴ مختلط تیمی یك شناگر می تواند در همه موارد بالا شركت كند و از هر تیم در هر ماده ۲ نفر بیشتر نمی توانند شركت نمایند.

● مقررات برگزاری مسابقات:

▪ در هر مسابقه شنا اگر به صورت كشوری و رسمی برگزار شود حداقل ۳۰ داور نیاز دارد كه این تعداد را در مسابقه داخلی می توان به ۱۵-۱۰ نفر كاهش داد،داوران مسابقه شامل:

سرداور ۱ نفر-استارتر – داوران وقت نگهدار برای هر خط ۳ نفر – سرپرست وقت نگهداران – داور برگشت – سرپرست داوران برگشت ۲ نفر – داوران استیل ۲ نفر – داور برگشت در ابتدا و انتهای استخر ۱ نفر – منشی كل ۱ نفر – هماهنگ كننده ۲ نفر – گوینده ۱ نفر – داور رده بندی دست كم برای هر خط ۱ نفر – سرپرست داوران رده بندی

▪ وظایف سرداور :كه بر كل مسابقات و داوران و وقت نگهداران نظارت دارد و شروع مسابقه را به استارتر اعلام می كند و همچنین تصمیم گیری نهایی در مورد مسائلی كه در مسابقه پیش می آید با اوست.در آغاز مسابقه سرداور با زدن چند سوت كوتاه به شناگران علامت داده تا لباس های اضافی را خارج و آماده شوند،سپس با زدن یك سوت ممتد شناگران دعوت می كند تا پشت سكوی استارت قرار گیرند(در شنای پشت پس از شنیدن سوت ممتد شناگران وارد آب می شوند)پس از آماده شدن شناگران و داوران وقت نگهدار با بالا بردن دست بصورت كشیده به استارتر علامت می دهند.

▪ وظایف استارتر:كنترل شناگران را بعهده گرفته و هر شناگری كه مرتكب یكی از خطاهای زیر شود به سرداور گزارش می نماید:

۱- از استارت خودداری نماید ۲- عمداً از قوانین اطاعت نكرده باشد ۳- در هنگام استارت باید در كنار استخر و در فاصله ۵ متری از سكوی استارت بایستد،تا وقت نگه داران بتوانند علامت استارت را ببینند و هم شناگران علامت استارت را بشنوند.

وظایف داور وقت نگه داركه كنترل زمان و دقت انجام هر خط به عهده اوست او با صدای سوت استارتر تایمر را به كار انداخته و تا زمانی كه در پایان هر مسابقه یك قسمت بدن شناگر به دیواره پایانی برخورد و یا تماس حاصل نماید او وقت را می خواباند و سپس زمان شناگر را روی برگه مخصوص ثبت ركورد نوشته،به سر داور تحویل می نماید.

▪ وظایف داوران استیل: كه در طول استخر قرار دارند چنانچه شناگران از استیل مربوط به هر شنا خودداری نموده و دست و پای شناگر حركتی غیر از استیل مربوط انجام دهد علت خطا ار نوشته و به داور گزارش می دهد.

▪ داوران رده بندی: كه انتهای استخر قرار دارند مراقب تماس بدن شناگر به خطوط مربوط می باشند تا تعیین نمایند شناگر كدام خط زودتر از بقیه به خط پایان رسیده است و شناگران بعدی كدامند.

▪ منشی كل: نتایج مربوط به شناگران را در برگه مخصوص ثبت نموده و نتایج كل در چند نسخه تهیه و به هیئت و یا كمیته برگزار كننده تحویل می نماید.

● نحوه امتیاز بندی:

در استخرهایی كه ۶ سكو دارد مقام اول ۷ امتیاز – مقام دوم ۵ امتیاز – مقام سوم ۴ امتیاز – مقام چهارم ۳ امتیاز – مقام پنجم ۲ امتیاز و مقام ششم ۱ امتیاز كسب خواهد كرد.

در استخر هایی كه سكوی آنها ۸ تا است به نفر اول ۹ امتیاز تعلق خواهد گرفت در مجموع شناهای انجام هر شناگر امتیازات آن پشت و محاسبه می شود و مقامهای اول تا ششم اعلام می شود.همین روش برای مسابقات تیمی نیز انجام می شود(امدادی)با این تفاوت كه تیم اول ۱۴ امتیاز و تیم دوم ۱۲ امتیاز و الی آخر.


پارميدا احمدي

1396/05/15 10:57 ب.ظ

با سلام و خسته نباشيد به مربيان عزيزم💋💋🌹

ما امروز تمرينات خوبى داشتيم و من خيلى خيلى راضى بودم 👏👏👍😍😍 ما امروز بيشتر

روى پا و دست تخصص اول و دوممون كار كرديم كه من بسيار خوشحالم 😘😘😁


پارميدا احمدي

1396/05/15 11:15 ب.ظ

بعد ما تمرينات پاودست4در66و4در33متر تخصص اول رفتيم بعد ركورد گيرى كرديم كه من خيلى خوب رفتم 😍😍💋💋

ماواتر پلو بازى نكرديم و من بسيار ناراحت شدم 😱😳😞


پارميدا احمدي

1396/05/15 11:18 ب.ظ

من بسيار به شكوفه جون تبريك مى گم كه در اين

روز فرخنده به دنيا اومدن 🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎀🎀🎀🎊🎊🎉🎉🎉🎉🎈🎈🎈

به شما تبريك مى گم


پارميدا احمدي

1396/05/15 11:21 ب.ظ

و همين طور به مهتاب جون تبريك مى گم كه در اين روز به دنيا امدند 😘😘😘😍🎀🎀🎀🎊🎊🎊🎊🎈🎈🎈🎉🎉🎉🎁🎁🎁🎁💋💋💋💋


پارميدا احمدي

1396/05/15 11:25 ب.ظ

تاريخچه ى شنا در جهان

شواهد نشان می‌دهند که قدمت شنا و شنا کردن به ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن‌های آشور و یونان و روم باستان بازمی‌گردد. آنچه از گذشته آموزش شنا می‌دانیم بر اساس یافته‌هایی است که از «حروف تصویری» هیروگلیف مصریان به دست آورده‌ایم. یونانی‌های باستان و رومی‌ها شنا را جزو برنامه‌های مهم آموزش نظامی خود قرار داده بودند، و مانند الفبا یکی از مواد درسی در آموزش مردان بوده‌است. شنا در شرق به قرن اول قبل از میلاد بازمی‌گردد. ژاپن جایی است که شواهد و مدارکی از مسابقات شنا در آن وجود دارد. در قرن هفدهم به دستور رسمی حکومتی شنا به صورت اجباری در مدارس تدریس می‌شد.

مسابقات سازمان یافته شنا در قرن ۱۹ میلادی قبل از ورود ژاپن به دنیای غرب شکل گرفت. از قرار معلوم مردم ساحل نشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که به راه می‌افتادند یا حتی پیش تر شنا می‌آموختند. نشانه‌هایی از مسابقات گاه‌وبیگاه میان مردم یونان باستان وجود دارد و همچنین یکی از بوکسورهای معروف یونان شنا را به عنوان تمرین در برنامه ورزشی خود گنجانیده بود. رومی‌ها اولین استخرهای شنا را بنا کردند و گفته می‌شود که در سدهٔ یکم پیش از میلاد گایوس ماسناس[۱] رایزن سیاسی سزار آگوست رومی، نخستین استخر آب گرم را ساخت.

برخی عدم تمایل اروپائیان به شنا را در سده‌های میانه ترس از گسترش و سرایت عفونت و بیماری‌های مسری می‌دانند از طرفی شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد در سواحل بریتانیای کبیر در اواخر قرن ۱۷ میلادی از شنا در آب به عنوان وسیله‌ای برای درمان استفاده می‌شد. البته تا پیش از قرن نوزدهم شنا به عنوان تفریح و ورزش در میان مردم جایگاهی پیدا نکرد. زمانی که نخستین سازمان شنا در سال ۱۸۳۷ تأسیس شد در پایتخت بریتانیا یعنی لندن، ۶ استخر سر پوشیده وجود داشت که مجهز به تخته شیرجه بودند. در سال ۱۸۴۶ اولین مسابقه شنا در مسافت ۴۴۰ یارد در استرالیا بر پا شد که بعد از آن هر ساله نیز به اجرا درآمد. باشگاه شنای «متروپولیتین»[۲] لندن در سال ۱۸۶۹ تأسیس شد که بعدها به انجمن شنای غیر حرفه‌ای تغییر نام پیدا کردکه در واقع هیئت رئیسه شنای غیر حرفه‌ای بریتانیا بود. فدراسیون‌های ملی شنا در چندین کشور اروپایی در سال ۱۸۸۲ تا ۱۸۸۹ شکل گرفتند...


mehrsa shafie

1396/05/17 12:02 ب.ظ

با سلام

ما روز يكشنبه تمرين هايي انجام داديم كه به ٤ شنا مربوط ميشد از جمله چهاردرصد فقط ا و چهار در سي و سه كامل

و تمرين هايي مربوط به تخصص اول كه ركوردگيري بودند من از ركوردهايم راضي بودم و خوشحالم كه هر روز پيشرفت ميكنم

ممنونم از خانم حسين زاده عزيز🏊🏻❤️💋😍😘🌹🏊🏻🌹❤️💋😍😘🏊🏻🏊🏻🏊🏻


mehrsa shafie

1396/05/17 12:04 ب.ظ

مهتاب جون و شكوفه جون تولدتون مبارك اميدوارم ١٢٠ سال زنده باشيد 🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉😘🌹❤️💋😍


mehrsa shafie

1396/05/17 12:05 ب.ظ

روز يكشنبه بازي واترپلو نداشتيم اميدوارم روز سه شنبه بازي واترپلو داشته باشيم


بهار تقوی

1396/05/17 12:42 ب.ظ

با سلام خسته نباشید

ما امروز1600 متر شنا کردیم که بیشتر آن مربوط به تخصص اول و دوم بود و من از آن لذت بردم


بهار تقوی

1396/05/17 12:44 ب.ظ

و به مربیان مهربان و زحمت کشم مهتاب جون وشکوفه جون تولدشان را تبریک می گم

با آرزو ی موفقیت و بهترینها.....


بهار تقوی

1396/05/17 12:46 ب.ظ

متاسفانه امروز ما واترپلو بازی نکردیم

امیدوارم در روز سه شنبه بازی کنیم


بهار تقوی

1396/05/17 12:48 ب.ظ

با تشکررررر از همه ی مربیان تیم موج آزادی

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر